начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Покупка на имот от англичанин преди и след Брекзит

Казуси за недвижими имоти


Покупка на имот от англичанин преди и след Брекзит

Мнениеот brainwave » 05 Юли 2017, 14:53

Здравейте!
Продавам селска къща с двор и в офертата има и текст на английски.
Днес ме пита един англичанин има ли разлика ако купи имота сега или след Брекзит?
Изобщо как Брекзита ще повлияе при покупка на имот административно и какви права на пребиваване ще имат след като вече е факт?
Доколкото ми е известно, в момента като граждани на ЕС могат да купят имот на тяхно име и да живеят когато и както намерят за добре.
Поздрави
brainwave
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Май 2015, 23:26

Re: Покупка на имот от англичанин преди и след Брекзит

Мнениеот borovinka » 05 Юли 2017, 16:48

brainwave написа:Здравейте!
Продавам селска къща с двор и в офертата има и текст на английски.
Днес ме пита един англичанин има ли разлика ако купи имота сега или след Брекзит?
Изобщо как Брекзита ще повлияе при покупка на имот административно и какви права на пребиваване ще имат след като вече е факт?
Доколкото ми е известно, в момента като граждани на ЕС могат да купят имот на тяхно име и да живеят когато и както намерят за добре.
Поздрави


Тереза Мей и Ю. Ес. ще кажат как ще е след Брекзит.:) Засега няма проблеми да купят тук къщата ви с двор и да си я ползват по живо по здраво. Това положение трябва да се запази и след евентуалното напускане от страна на Британия на евросъюза, тъй като не би било обосновано да има пречки за упражняване на съществуващи права на гражданите.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron