начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Променени граници на имот

Казуси за недвижими имоти


Променени граници на имот

Мнениеот pantov » 14 Юли 2017, 12:22

Здравейте, поогледах из темите но не намерих отговор на въпроса си, знам, че го има, евентуално в ЗУТ или някой друг закон/наредба, за това моля за малко насока къде да търся.
Казусът е следния :
- незастроен имот, преди години делен, над 30...
- едната част облагородена - вода, дърва, озеленявания и т.н. без постройки, ограда - бетонна основа 20-30см над земята, колове и мрежа, врата с мрежа и т.н. нищо особенно, но при голямата дължина и стойността на изграденото нараства.
-другата част - "наскоро" с нови собственици, замервания и се оказва, че не излизат размерите или нещо такова и се налага преместване на "облагородения" с няколко метра в страни.

В резултат на това изместване ограда и др. остават "в средата", което е неприемливо, неизгодно и т.н. все пак за нормалното използване се налага всичко да се преустрои. Облагороденият имот се използва активно за насаждения.

"Грешката" е в старата поземлена комисия или там който преди години е правил разделянето. Преразказвам, защото не съм вещ в материята а документите не са пред мен.

Въпросът ми е следния, кой следва да поеме разходите за налагащото се преустройство, кореспондира ли с чл.73 от ЗУТ... Също така къде да търся точно определение - зут, евентуално в коя част и други приложими наредби. Доста информация има за изчитане и за това моля за насоки за да си спестя и време в "лутане".
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron