начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Променени граници на имот

Казуси за недвижими имоти


Променени граници на имот

Мнениеот pantov » 14 Юли 2017, 12:22

Здравейте, поогледах из темите но не намерих отговор на въпроса си, знам, че го има, евентуално в ЗУТ или някой друг закон/наредба, за това моля за малко насока къде да търся.
Казусът е следния :
- незастроен имот, преди години делен, над 30...
- едната част облагородена - вода, дърва, озеленявания и т.н. без постройки, ограда - бетонна основа 20-30см над земята, колове и мрежа, врата с мрежа и т.н. нищо особенно, но при голямата дължина и стойността на изграденото нараства.
-другата част - "наскоро" с нови собственици, замервания и се оказва, че не излизат размерите или нещо такова и се налага преместване на "облагородения" с няколко метра в страни.

В резултат на това изместване ограда и др. остават "в средата", което е неприемливо, неизгодно и т.н. все пак за нормалното използване се налага всичко да се преустрои. Облагороденият имот се използва активно за насаждения.

"Грешката" е в старата поземлена комисия или там който преди години е правил разделянето. Преразказвам, защото не съм вещ в материята а документите не са пред мен.

Въпросът ми е следния, кой следва да поеме разходите за налагащото се преустройство, кореспондира ли с чл.73 от ЗУТ... Също така къде да търся точно определение - зут, евентуално в коя част и други приложими наредби. Доста информация има за изчитане и за това моля за насоки за да си спестя и време в "лутане".
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron