начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Нотариална покана

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нотариална покана

Мнениеот mkoleva » 06 Апр 2005, 14:04

Здравейте,
налага ми се за първи път да напиша нотариална покана. Бихте ли ми казали дали тя е свободен текс или има някакви задължителни реквизити. Ако може някой да ми прати примерна покана, ще съм много благодарна. Освен горния ми адрес, може да ми пращате отговори и на е-mail: m_koleva@address.bg
mkoleva
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 11 Мар 2003, 15:40

Re: Нотариална покана

Мнениеот Be you » 06 Апр 2005, 14:14

Обикновено нотариусите ги офрмят. За какво го каните - да плати, да предаде владение на вещ и т.н.
Be you
 

Re: Нотариална покана

Мнениеот mkoleva » 06 Апр 2005, 14:30

Pokana da plati. Notariusa iska az da go napi6a.
Slu4eqt e sledniq.
Az sum broker nedvijimi imoti.
Minalata godina juli vodih klient v edna kvartira. Imam podpisan dogovor za posredni4eska deinost, kakto i podpis, 4e klienta e zaveden na tozi adres ot men. Vposledsvie klienta e nael pomestenieto, kato me e prezko4il. V4era az slu4aino vidqh, 4e klienta e nael pomestenieto i si poiskah komisionnata. Polu4il leko neljubezen otgovor. Poradi tova iskam da pratq notarialna pokana za komisionnata i v slu4ai 4e lipsva dobrovolno izpulnenie da zapo4na suotvetnite deistviq. Zatova iskam da znam - svoboden tekst po to4kite ot dogovora ili ima rekviziti, bez koito ne moje.
Blagodarq.

[%sig%]
mkoleva
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 11 Мар 2003, 15:40

Re: Нотариална покана

Мнениеот protekta » 06 Апр 2005, 14:41

Здравейте!
Това, което Ви пиша, не е отговор на конкретния Ви въпрос.
Само Вие си знаете какви са клаузите в договора за посредничество. Вероятно, обаче, по този договор сте имали и други задължения, освен завеждането на адрес.
В този смисъл добре си помислете дали можете да искате пълния размер на договореното възнаграждение.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: Нотариална покана

Мнениеот ipote4ka » 06 Апр 2005, 15:23

Няма задължителни реквизити - свободен текст е, като обикновено се посочва, че в случай на липса на доброволно плащане ще последва съд.
ipote4ka
 

Re: Нотариална покана

Мнениеот miss pravo » 06 Апр 2005, 15:51

ako vse pak iskate obrazec, v APIS ima...
miss pravo
 

Re: Нотариална покана

Мнениеот Be you » 06 Апр 2005, 16:25

Свободен текс с реквизити без които не може и трябва да посочите в поканата са:
1. Данни за лицето - име, фамилия, ЕГН, постоянен адрес /от личната карта/ и настоящ адрес- местоппребиваване;
2. Основанието - договора за посредничество;
3. Срок за доброволно изпълнение - посочвате в нот.покана;
4.Последици, ако не изпълни.

Вие знаете клаузите от договора и помислете добре. Само наемателя ли не е изпълнил задълженията си?
Be you
 

Re: Нотариална покана

Мнениеот mkoleva » 06 Апр 2005, 17:41

Samo naematelq ne e izpulnil zaduljeniqta si, zastoto mi be otgovoreno, 4e tova pomestenie ne e podhodqsto. Az sum izpylnila zadyljeniqta si po - dogovora, Kato ostanalata 4ast - kato systavqne na dogovor za naem, ne sum izpulnila poradi nedobrosyvestno povedenie.
Osustestvila sum ogled, pregovarqla sum po cena i kogato sa mi kazali, 4e se otkazvat ot sdelkata sum prekratila otno6eniqta si. No te sa podpisali s men dogovor za posredni4estvo, po koito mi dyljat komisionna ako naemat pomestenie, pokazano ot men.
no blagodarq. Ste pratq mnogo skoro notarialna pokana.
Blagodarq na vsi4ki, koito sa mi otgovorili.miss pravo написа:

> ako vse pak iskate obrazec, v APIS ima...
mkoleva
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 11 Мар 2003, 15:40


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron