начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как се става от следовател прокурор или съдия

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: отговор

Мнениеот mm222 » 27 Яну 2006, 11:21

от системата написа:изнесеното не е вярно, поне в нашия район
в прокуратурата, в която работя ни се сведе да предложим за преназначение трима от четиримата следователи в ТО - критерият за подбор беше, че четвъртия има години за пенсия
нямаше никакви връзки, неформални контакти или др. п.

Или сте от скоро в системата колега или при вас наистина има изключение.Но това което съм написал по горе важи за всички големи служби в страната.Така, че моля ви не твърдете че изнесеното е невярно.А на по бладия колега ще отговоря какво ще стане с неприключените дела.Според мен дори и там където успяхме да исчистим старите дела пак ще се натрупат купчините от 1999г.когато имахме по 130-150 дела на производство и не се събираха в касите.Аз лично се надявам да си остана следовател, ако съм искал да бъда друг имах достатъчно време да се преместя до сега.Говори се , че ще останат по трима четирима човека в окръг кото службите ще бъдат закрити като ЮЛ.Но това е само слух официално още няма нищо или поне аз не съм чул.
mm222
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 18 Окт 2005, 16:35

Мнениеот koshks » 28 Яну 2006, 23:27

Да наистина,официално нищо не е изнесено.Дочу се,че директорите са свикани в София и там им е обяснено какво точно ще става занапред и какво от ставащото да сведат до знанието на следователите.До знанието на следователите от нашата служба нищо не е сведено.Нито се говори по темата,директора я избягва като дявола,тамян.От време на време злобно пуска прозрението,че скоро нито службата,нито него ще го има,но това само....нищо по същество.В нашият съдебен район натиска за прокуратурата и съда е направо нечовешки.От 52 следователи на щат само около 14 човека ще продължат да работят нещо в съдебната система.Останалите...........един господ знае,най-вероятно ще поадвокатстват или нещо такова.
Аз и на друго немога да се начудя,продължават да назначават следователи?????????????????????????????????????????????
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот Следовател по млад » 31 Яну 2006, 22:55

Колега , Вие от ОСл.С-Варна ли сте? :?:
Следовател по млад
 

Мнениеот koshks » 09 Фев 2006, 16:06

И така да е ,какво значение има дали съм от Варна или друг град.Явно нещата никъде не се различават особенно щом като в моите думи,откривате познати картинки. :lol:
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Re: как се става от следовател

Мнениеот takancov » 26 Юли 2009, 21:51

Можите ли да ми помогните.Като ми кажите какви са изпитите за следовател :)
takancov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2009, 21:47

Re: как се става от следовател прокурор или съдия

Мнениеот donna » 29 Юли 2009, 17:44

:) :) :) Рекорд!

Следовател се кандидатира за 11 шефски поста
29 юли 2009 / News.dir.bg
Следователят от Варна Михаил Желев се кандидатира за 11 ръководни поста в съдебната система, предаде БТА.
Той се състезаваше за ръководното място в 10 съдилища в цялата страна и за заместник-председателското място на районния съд в Самоков. Висшият съдебен съвет (ВСС) обаче не го избра за нито един пост.
Висшите магистрати решиха Димо Цолов да оглави съда в Девня, Пламен Дочев - в Бяла, Иванка Димитрова - в Етрополе, а Ерна Павлова - Районния съд във Варна. В Исперих председател на съда остава Юлияна Цонева, а в Крумовград - Иван Йорданов.

http://dnes.dir.bg/2009/07/29/news4841176.html
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron