начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Форма на молба за напускане

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Форма на молба за напускане

Мнениеот mirack » 09 Окт 2006, 22:00

Здравейте на всички, които четат тези редове.
Имам въпрос към тези, които имат желание да помогнат. Имам желание да напусна настоящата си работа, както си му е реда с едномесечно предизвестие, за което трябва да подам молба за напускане. Но тъй като работодателите ми не са от най-коректните, не виждам причина да им се моля за каквото и да е, а още повече, за да напусна.
Същинския ми въпрос е дали вместо молба най-отгоре мога да напиша "ПРЕДИЗВЕСТИЕ ИЛИ УВЕДОМЛЕНИЕ" и оттам нататък да си продължа с известните изтъркани фрази и накрая "НАДЯВАМ СЕ УВЕДОМЛЕНИЕТО/ПРЕДИЗВЕСТИЕТО ДА Е БИЛО РАЗБРАНО ПРАВИЛНО" , и най-отдолу вместо "С Уважение", да бъде написано "С Удоволствие".
Ако на някой ироничния ми тон не му се вижда уместен, това е защото не сме колеги.
Предварително благодаря на всички, които биха ми дали компетентно мнение.
mirack
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2006, 19:25

Мнениеот gosho72 » 10 Окт 2006, 02:25

Предизвестието Ви за прекратяване на трудово правоотношение е израз на Вашето волеизявление.по своята същност то се явява частен автентичен документ
В тази връзка следва да го оформите с необходимите реквизити ,без да си позволявате странични текстове,както и изблик на обиди и несдържани емоции.
Друга възможност,която имате е да постигнете съгласие със сегашния Ви работодател за прекратяване на трудовото правоотношение по чл.325,т.1 от КТ-"По взаимно съгласие на страните".Тогава няма да Ви е необходимо предизвестие,а само молба за освобождаване-също изготвена с необходимите реквизити .Освобождаването по взаимно съгласие в редица случаи се е извършвало още при подаване на молбата,въпреки,че закона допуска произнасянето на работодателя в 7 дневен срок .
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот mirack » 11 Окт 2006, 21:26

Извинявай gosho72, ала не питах за етичната страна на нещата, защото явно не сме колеги. Въпроса ми беше дали има утвърдена форма за подаване на молба за напускане или не! А "обидите" (къде ги окосъзря не разбрах) и емоциите си имат източник, за който ти не знаеш - така че не прави заключения само от няколко реда.
И след запетая се слага интервал:).
mirack
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2006, 19:25

Мнениеот gosho72 » 11 Окт 2006, 21:56

Няма строго определен образец на молбата или заявлението за прекратяване на трудовото правоотношение.Изготвя се в свободен текст.
Като пример можете да ползвате следния образец за прекратяване на трудовото правоотношение по взаимно съгласие на страните:


ДО.......................................


М О Л Б А

от.......................................................
на длъжност............при......................



Уважаеми Г-н Директор /управител......./


Моля да ми бъде прекратено трудовото правоотношение по реда на чл.325,т.1 от КТ /взаимно съгласие на страните/,считано от.................


дата:................... С уважение:...................
гр.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот golqmidiot » 06 Юли 2010, 22:57

Здравейте,
а може ли молба за напускане да бъде резюлирана отрицателно, и нужно ли е да се заведе с входящ номер?

Благодаря предварително!
golqmidiot
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:55

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот vanila_ce » 06 Юли 2010, 23:02

Задължително входящ номер и копие за вас!Да не се окаже,че примерно не сте напуснали,а са ви уволнили.Отрицателно не може,неподписването означава отрицателна резолюция.Счита се,че ако до седем дни нямате писмен отговор,респективно подпис на молбата,тя не е приета.
vanila_ce
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 04 Ное 2009, 22:20

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот lonis » 15 Юли 2010, 09:02

Здравейте,

Имам следния въпрос:
В случай че работодателя откаже да подпише молбата ми за напускане, какво следва да направя?

П.П. Напълно разбирам отношението на mirack спрямо така наречените колеги.
lonis
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Юли 2010, 08:59

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот ovasilev » 15 Юли 2010, 09:52

В примера по-горе добавяте следното:
Ако не приемете трудовия договор да бъде прекратен по взаимно съгласие, то моля да считате молбата ми като едномесечно предизвестие по чл.326 от КТ за прекратяване на трудовия договор.
ovasilev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Ное 2009, 22:45

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот lonis » 15 Юли 2010, 10:36

Благодаря за отговора.

За "съжаление" молбата ми беше, така да се каже, унищожена от управителя като отказ да я приеме. Нова ли да напиша или ...?

Благодаря предварително.
lonis
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Юли 2010, 08:59

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот Melly » 15 Юли 2010, 10:59

lonis написа:Бвлагодаря за отговора.

За "съжаление" молбата ми беше, така да се каже, унищожена от управителя като отказ да я приеме. Нова ли да напиша или ...?

Благодаря предварително.


Подберете си "вестоносец". :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот lonis » 15 Юли 2010, 11:34

Melly написа:
lonis написа:Бвлагодаря за отговора.

За "съжаление" молбата ми беше, така да се каже, унищожена от управителя като отказ да я приеме. Нова ли да напиша или ...?

Благодаря предварително.


Подберете си "вестоносец". :D

:D :D :D :D
lonis
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Юли 2010, 08:59

Re: Форма на молба за напускане

Мнениеот vanila_ce » 15 Юли 2010, 11:41

Пратете му я като нотариална покана.
vanila_ce
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 04 Ное 2009, 22:20


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron