начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 06 Авг 2010, 01:31

ЗДРАВЕЙТЕ,
Искам да помоля за съвет как да подходя при подготовката си за гражданскоправните науки. А ако някой има конспекта в електронен вариант, ще се радвам да ми го изпрати.
Благодаря
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот alexander_ » 06 Авг 2010, 08:57

Подходи с много търпение, защото някой от изпитващите са абсолютни кретени :x
В частност по въпросите - предлагам ти да не навлизаш в дълбоки детайли - никой не се интересува от тях. Най-важното е това, което трябва да знаеш на 100%, другото е въпрос на късмет, който искрено ти пожелавам :wink: .
Успех :!:
ЛЕСНО се галят момите, мъчно се дялкат гредите.

ГРЪМНАЛ слепият, та убил заек, а куцият припнал и го уловил.

ЖИВОТЪТ е стълба: едни се качват, други слизат.
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 06 Авг 2010, 12:48

Мм, благодаря за съвета, много. Просто сега започвам да се ориентирам към подготовката си и се чудех дали дачета и учебници или не и така. Също така не мога да преценя колко врене е необходимо, за да се подготви човек добре. Аз мисля, че каквато и да е истината повече от месец и половина ефективно четене не е реалистично. Все пак всяко мнение има значение.
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот SteelDragon » 10 Авг 2010, 11:55

Колега, зависи как си се готвил през годините. Лично аз съм чел от учебници за семестриалните и след това направих грешката да чета от един комплект лекции за държавни. Въпреки, че бяха извадени и пренабрани основни неща от учебници се загуби усещането за препрочитане. По-добре чети това, което вече си чел. Много са полезни малките книжлета на М.Марков, защото е несериозно да тръгнеш да четеш 5 учебника, за да видиш какви са различните мнения. Там са синтезирани съвсем на кратко, а и по повечето въпроси не и необходимо да пре-пре-пре прочиташ основни неща. Само си създаваш плана за въпрос хх. На държавен въпросите са много обемни. Без планче си за никъде а книжките му са страхотни за тази цел. Колко време ти е нужно, никой не може да ти каже - сам си преценява човек. Все пак не е "нов" материал - би трябвало по-чевристичко да отмяташ.
Казусите са основно процес - наблягай там.
Конспектът е един и същ за всички, напиши в гугъл и ще намериш някакъв.

А и се моли да не се паднеш в идиотска комисия. Ма и там се минава, ако си подготвен. Просто такъв е живота. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ОЦЕНКА! НИКОГА!
SteelDragon
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 24 Сеп 2006, 16:24

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот alexander_ » 11 Авг 2010, 14:18

SteelDragon написа:А и се моли да не се паднеш в идиотска комисия. Ма и там се минава, ако си подготвен. Просто такъв е живота. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ОЦЕНКА! НИКОГА!

+1 :!:
ЛЕСНО се галят момите, мъчно се дялкат гредите.

ГРЪМНАЛ слепият, та убил заек, а куцият припнал и го уловил.

ЖИВОТЪТ е стълба: едни се качват, други слизат.
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот prousa » 11 Авг 2010, 14:45

Имам състудент, който тази есен ще се явява на държавни в СУ, и ще ползва специални технически средства - падаща слушалка и ще му се диктува чрез мобилен телефон.
prousa
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 13 Апр 2010, 20:01

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 12 Авг 2010, 10:22

Хе-хе. Това за специалните технически средства е въпрос, който не ме интересува, но пожелавам успех на твоя колега. Аз мисля да си чета учебниците и за сега най-много ме притесняват ГПН. Все пак мисля да последвам съвета на Steel Dragon и да си правя планчета на въпросите, а пък каквото запомня. Що се отнася за оценката - не знам дали няма да се наложи да се откажа, защото за сега плановете ми са да се пробвам на магистратските конкурси, а за тях, за добро или не, оценките от държавните имат голямо значение.
По отношение на човека със спец. технически средства - знам как на изпит само от един поглед са хващали човек със слушалка. При това изпита е бил лесен - по финансово право и не се следи стриктно. Така, че моето менение е по-добре поне някакви напечатани лекции да си чете 8)
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 12 Авг 2010, 10:24

Що се отнася до времето - за сега си мисля, че от сега до края на октомври е един добър период и повече от това не би било много ефективно? А и за повече вече нямам и избор...
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron