начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 06 Авг 2010, 01:31

ЗДРАВЕЙТЕ,
Искам да помоля за съвет как да подходя при подготовката си за гражданскоправните науки. А ако някой има конспекта в електронен вариант, ще се радвам да ми го изпрати.
Благодаря
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот alexander_ » 06 Авг 2010, 08:57

Подходи с много търпение, защото някой от изпитващите са абсолютни кретени :x
В частност по въпросите - предлагам ти да не навлизаш в дълбоки детайли - никой не се интересува от тях. Най-важното е това, което трябва да знаеш на 100%, другото е въпрос на късмет, който искрено ти пожелавам :wink: .
Успех :!:
ЛЕСНО се галят момите, мъчно се дялкат гредите.

ГРЪМНАЛ слепият, та убил заек, а куцият припнал и го уловил.

ЖИВОТЪТ е стълба: едни се качват, други слизат.
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 06 Авг 2010, 12:48

Мм, благодаря за съвета, много. Просто сега започвам да се ориентирам към подготовката си и се чудех дали дачета и учебници или не и така. Също така не мога да преценя колко врене е необходимо, за да се подготви човек добре. Аз мисля, че каквато и да е истината повече от месец и половина ефективно четене не е реалистично. Все пак всяко мнение има значение.
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот SteelDragon » 10 Авг 2010, 11:55

Колега, зависи как си се готвил през годините. Лично аз съм чел от учебници за семестриалните и след това направих грешката да чета от един комплект лекции за държавни. Въпреки, че бяха извадени и пренабрани основни неща от учебници се загуби усещането за препрочитане. По-добре чети това, което вече си чел. Много са полезни малките книжлета на М.Марков, защото е несериозно да тръгнеш да четеш 5 учебника, за да видиш какви са различните мнения. Там са синтезирани съвсем на кратко, а и по повечето въпроси не и необходимо да пре-пре-пре прочиташ основни неща. Само си създаваш плана за въпрос хх. На държавен въпросите са много обемни. Без планче си за никъде а книжките му са страхотни за тази цел. Колко време ти е нужно, никой не може да ти каже - сам си преценява човек. Все пак не е "нов" материал - би трябвало по-чевристичко да отмяташ.
Казусите са основно процес - наблягай там.
Конспектът е един и същ за всички, напиши в гугъл и ще намериш някакъв.

А и се моли да не се паднеш в идиотска комисия. Ма и там се минава, ако си подготвен. Просто такъв е живота. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ОЦЕНКА! НИКОГА!
SteelDragon
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 24 Сеп 2006, 16:24

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот alexander_ » 11 Авг 2010, 14:18

SteelDragon написа:А и се моли да не се паднеш в идиотска комисия. Ма и там се минава, ако си подготвен. Просто такъв е живота. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ОЦЕНКА! НИКОГА!

+1 :!:
ЛЕСНО се галят момите, мъчно се дялкат гредите.

ГРЪМНАЛ слепият, та убил заек, а куцият припнал и го уловил.

ЖИВОТЪТ е стълба: едни се качват, други слизат.
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот prousa » 11 Авг 2010, 14:45

Имам състудент, който тази есен ще се явява на държавни в СУ, и ще ползва специални технически средства - падаща слушалка и ще му се диктува чрез мобилен телефон.
prousa
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 13 Апр 2010, 20:01

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 12 Авг 2010, 10:22

Хе-хе. Това за специалните технически средства е въпрос, който не ме интересува, но пожелавам успех на твоя колега. Аз мисля да си чета учебниците и за сега най-много ме притесняват ГПН. Все пак мисля да последвам съвета на Steel Dragon и да си правя планчета на въпросите, а пък каквото запомня. Що се отнася за оценката - не знам дали няма да се наложи да се откажа, защото за сега плановете ми са да се пробвам на магистратските конкурси, а за тях, за добро или не, оценките от държавните имат голямо значение.
По отношение на човека със спец. технически средства - знам как на изпит само от един поглед са хващали човек със слушалка. При това изпита е бил лесен - по финансово право и не се следи стриктно. Така, че моето менение е по-добре поне някакви напечатани лекции да си чете 8)
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50

Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ СУ

Мнениеот absurdum » 12 Авг 2010, 10:24

Що се отнася до времето - за сега си мисля, че от сега до края на октомври е един добър период и повече от това не би било много ефективно? А и за повече вече нямам и избор...
absurdum
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Ное 2009, 15:50


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron