начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Вдигане на запор



Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 08 Яну 2011, 20:29

Имам запор на фирмената ми сметката от ЧСИ ,но в тази сметка обслужвам единствено фирмен кредит ,предоставихме за обезпечение за сумата която дължим -павильон тип временна постройка на ЧСИ ,която е лично имущество , междувременно обаче намерих купувач на павильона и ще имам пари за да погася задължението ,обаче не знам как да процедирам в случая ,Искам да издължа парите бързо ,за да бъде вдигнат запора от сметката.Знаете ли колко време трае вдигането на запор щом задъжението е покрито ? Мисля да преведа цялото задължение от фирмената ми сметка и предполагам ,че би трябвало след това да няма проблем с обслужването на кредита или да открия нова сметка в банката чрез която да обслужвам кредита ,Въпросът ми е след като се изплати задължението трябва ли допълнително ЧСИ да вдига запора /заличава/ или банката сама спира отклоняването на парите
Последна промяна teri_joo на 10 Яну 2011, 13:30, променена общо 1 път
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор от сметка

Мнениеот temida_h » 09 Яну 2011, 21:50

ако взискателя е само един - то ще стане бързо. Всичко зависи от това колко му се работи сега след празниците на ЧСИ-то :) Иди в кантората и искай заверено копие от вдигането на запора /което отговаря на още един твой въпрос/и го занеси в съответната банка
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 10 Яну 2011, 13:29

Днес имах среща с ЧСИ и ми заявява ,че освен сумата по делото трябва платя още лихфи над това, е това законно ли е,освен това е направен и незаконно запор на два автомобила лична собственост,а задължението е на името на фирма която е ООД. Моля кажете как се процедира?
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот temida_h » 10 Яну 2011, 21:42

не, запора на МПС-тата, лична собственост са незаконно наложени, освен, ако фирмата не е ЕТ, а за лихвите и таксите е нормално
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 12 Яну 2011, 00:16

съгласна съм ,но какво трябва да направя против това НЕПРАВОМЕРНО изпълнение на ЧСИ спрямо МПС-тата,фирмама е ООД, МПС- са лична собственост
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот socrat » 12 Яну 2011, 00:57

Жалба ..
"Не може да има безупречно действие, но може да има безупречен извършител."
socrat
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Ное 2002, 10:34
Местоположение: Пазарджик

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 12 Яну 2011, 14:23

Трябва да подам жалба ,но до ЧСИ за вдигане на запора на МПС -тата или до Камарата на ЧСИ,против действието му,ако може повече разяснения.Освен това може ли да се прави запор без опис и оглед на МПС и без мое съгласие ,въобще не мисля да плащам за нещо ,което е незаконно. Сумата която получих за плащане в поканата е 2390лв ,а ЧСИ ми казва устно че трябва да му платя 2500 лв.,нали в поканата си пише колко са неговите разходи , Минали са само 12 дни над поканата за доброволно плащане.
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот Melly » 12 Яну 2011, 16:05

teri_joo написа:Трябва да подам жалба ,но до ЧСИ за вдигане на запора на МПС -тата или до Камарата на ЧСИ,против действието му,ако може повече разяснения.Освен това може ли да се прави запор без опис и оглед на МПС и без мое съгласие ,въобще не мисля да плащам за нещо ,което е незаконно. Сумата която получих за плащане в поканата е 2390лв ,а ЧСИ ми казва устно че трябва да му платя 2500 лв.,нали в поканата си пише колко са неговите разходи , Минали са само 12 дни над поканата за доброволно плащане.


Задължението е лихвоносно. Така че, плащай колкото ти е казал ЧСИ-то и после с молба искай да ти вдигне запорите. Времето изтича - имаш още 2 дни за размисъл!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Вдигане на запор

Мнениеот temida_h » 12 Яну 2011, 23:33

1
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот Гост. » 13 Яну 2011, 02:17

За 12 дни лихва в размер на 110.00лв. при главница 2000 е ..... голЕм зор да ги докара изчислителния модул. Ако ще се плаща, да се плати сумата, така както е посочена в ПДИ, че някой отново се е разпасал.

Технологично време за вдигане за наложеното обезпечение- до 3 дни( работни). Относително...
ЧСИ следва да изпрати съобщение до банката, за да се вдигне наложения запор. Банката е трето задължено лице и няма такива правомощия( за нея само задълженията :) ).

Ако ще откривате нова банкова сметка, то съветът ми е да е в друга банка, но това само ще усложни ситуацията, като в резултат- нови такси, нови разноски, които ще заплатите в края пак вие.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 14 Яну 2011, 20:55

Благодаря poli_g , и аз не ми мисля да плащам повече ,а толкова колкото е посочено официално в ПДИ / поканата,след което ЧСИ едва ли ще вдигне запорите,ще подам съответно и жалба до ЧСИ,която се съмнявам че ще бъде уважена...какво следва щом ЧСИ си превишават правата и не спазват законите?
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron