начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вдигане на запор



Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 08 Яну 2011, 20:29

Имам запор на фирмената ми сметката от ЧСИ ,но в тази сметка обслужвам единствено фирмен кредит ,предоставихме за обезпечение за сумата която дължим -павильон тип временна постройка на ЧСИ ,която е лично имущество , междувременно обаче намерих купувач на павильона и ще имам пари за да погася задължението ,обаче не знам как да процедирам в случая ,Искам да издължа парите бързо ,за да бъде вдигнат запора от сметката.Знаете ли колко време трае вдигането на запор щом задъжението е покрито ? Мисля да преведа цялото задължение от фирмената ми сметка и предполагам ,че би трябвало след това да няма проблем с обслужването на кредита или да открия нова сметка в банката чрез която да обслужвам кредита ,Въпросът ми е след като се изплати задължението трябва ли допълнително ЧСИ да вдига запора /заличава/ или банката сама спира отклоняването на парите
Последна промяна teri_joo на 10 Яну 2011, 13:30, променена общо 1 път
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор от сметка

Мнениеот temida_h » 09 Яну 2011, 21:50

ако взискателя е само един - то ще стане бързо. Всичко зависи от това колко му се работи сега след празниците на ЧСИ-то :) Иди в кантората и искай заверено копие от вдигането на запора /което отговаря на още един твой въпрос/и го занеси в съответната банка
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 10 Яну 2011, 13:29

Днес имах среща с ЧСИ и ми заявява ,че освен сумата по делото трябва платя още лихфи над това, е това законно ли е,освен това е направен и незаконно запор на два автомобила лична собственост,а задължението е на името на фирма която е ООД. Моля кажете как се процедира?
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот temida_h » 10 Яну 2011, 21:42

не, запора на МПС-тата, лична собственост са незаконно наложени, освен, ако фирмата не е ЕТ, а за лихвите и таксите е нормално
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 12 Яну 2011, 00:16

съгласна съм ,но какво трябва да направя против това НЕПРАВОМЕРНО изпълнение на ЧСИ спрямо МПС-тата,фирмама е ООД, МПС- са лична собственост
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот socrat » 12 Яну 2011, 00:57

Жалба ..
"Не може да има безупречно действие, но може да има безупречен извършител."
socrat
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Ное 2002, 10:34
Местоположение: Пазарджик

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 12 Яну 2011, 14:23

Трябва да подам жалба ,но до ЧСИ за вдигане на запора на МПС -тата или до Камарата на ЧСИ,против действието му,ако може повече разяснения.Освен това може ли да се прави запор без опис и оглед на МПС и без мое съгласие ,въобще не мисля да плащам за нещо ,което е незаконно. Сумата която получих за плащане в поканата е 2390лв ,а ЧСИ ми казва устно че трябва да му платя 2500 лв.,нали в поканата си пише колко са неговите разходи , Минали са само 12 дни над поканата за доброволно плащане.
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45

Re: Вдигане на запор

Мнениеот Melly » 12 Яну 2011, 16:05

teri_joo написа:Трябва да подам жалба ,но до ЧСИ за вдигане на запора на МПС -тата или до Камарата на ЧСИ,против действието му,ако може повече разяснения.Освен това може ли да се прави запор без опис и оглед на МПС и без мое съгласие ,въобще не мисля да плащам за нещо ,което е незаконно. Сумата която получих за плащане в поканата е 2390лв ,а ЧСИ ми казва устно че трябва да му платя 2500 лв.,нали в поканата си пише колко са неговите разходи , Минали са само 12 дни над поканата за доброволно плащане.


Задължението е лихвоносно. Така че, плащай колкото ти е казал ЧСИ-то и после с молба искай да ти вдигне запорите. Времето изтича - имаш още 2 дни за размисъл!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Вдигане на запор

Мнениеот temida_h » 12 Яну 2011, 23:33

1
temida_h
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Яну 2011, 21:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот Гост. » 13 Яну 2011, 02:17

За 12 дни лихва в размер на 110.00лв. при главница 2000 е ..... голЕм зор да ги докара изчислителния модул. Ако ще се плаща, да се плати сумата, така както е посочена в ПДИ, че някой отново се е разпасал.

Технологично време за вдигане за наложеното обезпечение- до 3 дни( работни). Относително...
ЧСИ следва да изпрати съобщение до банката, за да се вдигне наложения запор. Банката е трето задължено лице и няма такива правомощия( за нея само задълженията :) ).

Ако ще откривате нова банкова сметка, то съветът ми е да е в друга банка, но това само ще усложни ситуацията, като в резултат- нови такси, нови разноски, които ще заплатите в края пак вие.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Вдигане на запор

Мнениеот teri_joo » 14 Яну 2011, 20:55

Благодаря poli_g , и аз не ми мисля да плащам повече ,а толкова колкото е посочено официално в ПДИ / поканата,след което ЧСИ едва ли ще вдигне запорите,ще подам съответно и жалба до ЧСИ,която се съмнявам че ще бъде уважена...какво следва щом ЧСИ си превишават правата и не спазват законите?
teri_joo
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Апр 2007, 13:45


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron