начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдебен спор

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съдебен спор

Мнениеот sisi19 » 25 Мар 2011, 19:07

Някой може ли, да ми каже нещо по конкретно за това предаване.
Може ли то, да рефлектира негативно върху евентуални реални съдебни спорове???
Евентуално, биха ли имали тежест в реалният съд, показанията на свидетелите дадени в едно ТВ предаване.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 25 Мар 2011, 21:15

sisi19 написа:Някой може ли, да ми каже нещо по конкретно за това предаване.

Даааа.Много е стойностно,всикчи участници са много добре подготвени,много добре борявят с правните понятия,водещата също е "в час",но за съжаление,от друга страна не е представила доказателства все още,че е психически клинично здрава.
Е, от време на време става малко като на пазар в циганската маалъ...а лично аз изпадам в състояние на силно раздлезнение,стрес и болки в стомашната област с леко гадене, повръщане и световъртеж,ако случайно,прещраквайки каналите,попадна на ...този съдебен Пор.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 25 Мар 2011, 21:21

sisi19 написа:Евентуално, биха ли имали тежест в реалният съд, показанията на свидетелите дадени в едно ТВ предаване.


Засега важат единствено в специализирания апелативен съд.Но само ако са дадени в присъствието на ТВ-водещата,съдебната охрана и члена.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот sisi19 » 25 Мар 2011, 21:45

Хо, хо, хо, разбрах. :lol: Но, въпроса ми е сериозен.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 25 Мар 2011, 21:54

sisi19 написа:...въпроса ми е сериозен.


Ееееее,има си хас да не е сериозен.Зрели хора сме все пак...лесно можем да се разберем..колко му е след половинка водка.. да те "блъсне влак" :) хо хо хо ...хи -хи-хи
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 25 Мар 2011, 22:06

Но от друга страна,спокойно!Истински влак не мое те блъсне посмъртно,оти източиа нафтата на БДЖ-то.
Чух че скоро този именно казус щял да се разисква в "Съдебен пор". Обвинението ще се повдига от "досъдебния пръч",а ще се поддържа от "съдебния коч"....
Защитата ли?
Тя пък щала да се оргазира от "съдебния нерез".Да,бе,без майтап!
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот lexy21 » 25 Мар 2011, 22:48

:lol: Бих се включила в ролята на гражданския ищец - съдебния катър.
По въпроса Ви Сиси - най-много някой да се ушие в някое дело за обида или клевета. Нищо повече. Нямат никаква тежест проявите в този цирк.
П.П. Предаването дори не си заслужава коментара.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 25 Мар 2011, 23:10

lexy21 написа::lol: Бих се включила в ролята на гражданския ищец - съдебния катър....


Еййй,ти пък да не останаш назад.Надсякъде искаш да се туриш...цъ-цъ цъ-цъ.

И без тебе ще го изкараме ДЕЛОТО. Щом е там съдебния чуен -нема пробуем :!:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот lexy21 » 25 Мар 2011, 23:41

svettoslav написа:Надсякъде искаш да се туриш...цъ-цъ цъ-цъ.И без тебе ще го изкараме ДЕЛОТО.

Ааааааааа, не - само там, дето пАри ке падат без труд. Я ке съм съдебен катър /ГИ/ - изкарвайте си делото за слава, я ке гушем пАрите.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Съдебен спор

Мнениеот usra_ovcova » 27 Мар 2011, 19:22

svettoslav написа:
sisi19 написа:Някой може ли, да ми каже нещо по конкретно за това предаване.
Даааа.Много е стойностно,всикчи участници са много добре подготвени,много добре борявят с правните понятия,водещата също е "в час",но за съжаление,от друга страна не е представила доказателства все още,че е психически клинично здрава.


водещата си е подсигурила добър хонорар и без доказателства, че е психически клинично здрава ! ...както и не е подсигурила доказателства, че е психически клинично болна... :lol:
защото за записване и за участието не се плаща на "телевизията", ама "телевизията" плаща /и то доста прилично/ на "съдията"... :D :D :D
а адвокатите от миналата неделя /общински съветник петър атанасов/ и ...от днес /неговата конкубина :shock: марияна митова/ се чудят по кой канал да се покажат...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BD%D0%B0
usra_ovcova
Потребител
 
Мнения: 768
Регистриран на: 09 Окт 2009, 19:00

Re: Съдебен спор

Мнениеот namakak » 27 Мар 2011, 22:12

На мен пък ми харесва.Точка.
Щом няма законови доказателства,то и в предаването е истинско законоутвърдено,си е съвсем логично и показателно.
Истината е някъде там,из Досиетата Х.Всеки има право на иск,за него истината е една,докато не я разбере.
Бих се решил на едно такова предаване,ама след години хич не ми се ще.
Отивам с мой близък в деловодството на вкс или възивните жалби.Иска си то хронологията.Аз решавам да снимам,както е позволено в адвокатска стая.
Такава грубост от страна на служителка от 4г състав ГО,не съм и очаквал.Всъщност да не лъжа,бях свидетел от отсрешното гише,клиент.Та служителката се обърна "Какво правите бе?"
Клиентите споделиха,че това се позволява в адвокатската стая и ще си правят каквото си искат,след като според тях не нарушават закона.Тя им отправи заплаха с охраната на съда.Онея се развикаха,че ще викнат медиите.Всичко приключи за секунди.
Отвън ,извън деловодството дочух,че в точно тяхното дело има уравнение на дял в делба,приет от съдия с невярно съдържание и адрес.Възоснова на това е даден изпълнителен лист и някой е взел от там огромен наем като с вещно право.

Според мен си трябват и такива предавания.Да не забравяме ,че е предаване,не е съдебна институция и всички спорове,ще трябва да преминат от заинтересованост и вече правна вещност в реалност,което всички адвокати ги устойва.
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Съдебен спор

Мнениеот svettoslav » 28 Мар 2011, 19:26

usra_ovcova написа:защото за записване и за участието не се плаща на "телевизията", ама "телевизията" плаща /и то доста прилично/ на "съдията"... :D :D :D
а адвокатите от миналата неделя /общински съветник петър атанасов/ и ...от днес /неговата конкубина :shock: марияна митова/ се чудят по кой канал да се покажат...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BD%D0%B0


А на тебе колко ти платиха да го гледаш тоя филм на ужасите?

Под илядо лева се не съгласувам язе.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съдебен спор

Мнениеот nk7702n » 28 Мар 2011, 22:10

Абе, хора,що се оплаквате от предаването, има толкова емоция, толкова драма, направо ме кара да се смея,да се смея...
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Съдебен спор

Мнениеот saymanyaga » 28 Мар 2011, 23:25

Някой може ли, да ми каже юристи от Пловдив или Пазарджик за дело дисциплинарно уволнение на държавен служител ? Ще Ви бъда безкрайно признателен за помоща,моят имейл : sayman@gyuvetch.bg
saymanyaga
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2011, 23:12


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron