начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ВКС

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ВКС

Мнениеот nasito » 02 Май 2011, 16:47

Има ли законово определен срок ВКС да постанови определние дали допуска дело до касационно обжалване ? Касационната ми жалба е входирана във вКС още през декември 2010г. и до момента нямам резултат, ще разгледат ли делото ми или не ?
Благодаря )))
nasito
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Окт 2010, 10:03

Re: ВКС

Мнениеот leonardos » 03 Дек 2013, 23:43

По принцип би трябвало, все пак за това са там. Друг е въпроса дали са налични касационните основания за допускане. Може пък и да протакат - там е така! :? Ако не ти се чака - жалба бавност до председателя ...
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: ВКС

Мнениеот bird_of_paradise » 04 Дек 2013, 01:20

Няма срок, но три години са много.
Вие как точно разбрахте, че нямате резултат?
- не сте получили книжа от съда? ( няма да получите)
- проверихте на място и така установихте? ( малко вероятно, защото до сега да са се произнесли- има забавяне, но не и три годишно. Освен да има спиране на производството, ама без конкретика- толкоз).
- или... по пътя на навика ( аз съм прав, а всеки трети е винаги виновен)?
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: ВКС

Мнениеот leonardos » 05 Фев 2014, 12:07

Дори и за независимата институция, чиято юрисдикция се разпростира върху цялата територия на страната, сроковете са задължителни, а НЕ инструктивни, както понякога се твърди! Пуснете молба до председателя на състава да определи срок за произнасяне.
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: ВКС

Мнениеот bludniq_sin » 06 Фев 2014, 12:08

leonardos - я пак това със задължителните срокове :lol: (не че съм несъгласен че трябва да са задължителни) къде е предвидена санкция за неспазването на сроковете? Мисля едно 90% от предвидените срокове в НПК са инструктивни поради това, че няма санкция за неспазването им.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: ВКС

Мнениеот yullli » 06 Фев 2014, 13:35

ако съда недопуска жалбата до касационно разглеждане и определението е окончателно - няма да получите нищо. Направете справка в сайта- може и по номер на делото в предходната инстанция
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20

Re: ВКС

Мнениеот leonardos » 07 Фев 2014, 21:44

bludniq_sin - санкция не, но претърпени вреди следствие настъпил преклузивен ДА :roll: ... Не че може да се направи кой знае какво толкова ... :(
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: ВКС

Мнениеот bludniq_sin » 10 Фев 2014, 10:50

Разбрах - съгласен :)
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron