начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как мога да си сменя името ?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


как мога да си сменя името ?

Мнениеот plamen1 » 13 Ное 2004, 02:47

Каква е процедурата и колко пари ще струва да си сменя фамилията ?
plamen1
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот monteskio » 13 Ное 2004, 11:33

Здравейте,

Съгласно Закона за гражданска регистрация промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това. Това са предпоставките, чието наличие е задължително. В противен случай промяна на име е недопустимо. Молбата за промяна се разглежда по реда на бързото производство съгл. чл. 126а б " л " ГПК.
Държавната такса е в размер на 8 лв.




УСПЕХ!



monteskio
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

?

Мнениеот plamen1 » 14 Ное 2004, 14:08

Благодаря много,monteskio. Моя случай е такъв, че фамилията ми е Акалийски, което не знам с какъв корен е, а дядо ми и чичо ми са Акълийски, което идва от "акъл". Просто е станала грешка в кръщелното на баща ми. Не знам това дали е уважителна причина за да си сменя името.
За тази молба има ли някакъв шаблон и къде трябва да я подам. Не съм навътре в тези неща и си нямам на идея как става.
plamen1
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10

Re: ?

Мнениеот llilia » 14 Ное 2004, 18:45

Приложете към мискавата молба актовете за раждане или друг документ- например личните карти на дядови и чичови, за да може да се установи станалата грешка. Промяната на името Ви е сигурна. Можете да изтъкнете и обстоятелството, че коренът на фамилията Ви е осмиващ и имате проблеми и възникват нелепи за Вас ситуации във връзка с това. молбата подавате в СРС, Брачно колегия
llilia
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Ное 2004, 22:54

Re: ?

Мнениеот monteskio » 14 Ное 2004, 19:52

Във Варна този род дела се разглеждат от вещни състави




MONTESKIO
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

РЕ РЕ ?

Мнениеот plamen1 » 14 Ное 2004, 21:53

А бе хора, аз съм прост човек - не Ви знам правната терминология, нито някога съм влизал в съд. Какво е това "СРС, Брачно колегия" и как да си напиша молбата?
plamen1
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот llilia » 14 Ное 2004, 22:22

По повод забележката на господин monteskio, моля да уточните къде е Вашето местожителство Пламен. Молбата е в свободен текст. Подава се от Ваше име, задължително да съдържа искане за промяна на името, и изложение на обстоятелствата защо го искате-това, което коментирахме по-горе. Ако допуснете някаква нередовност, съдът ще Ви даде възможност да я изправите. Задължително посочете адрес на който да получавате съобщенията на съда. СРС-Софийски районен съд
llilia
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Ное 2004, 22:54

Re: РЕ РЕ ?

Мнениеот донна2 » 14 Ное 2004, 22:22

да си напишете сам молбата ,ами това е по -сложно от писането на една обикновенна мобла , нима можеш да се справиш , сигурно българина разбира от всичко ,ами тука колегите не пишат молби ,могат да ти обяснят нещата ,но да ти напишат и молбата .............
СРС означава софийски районен съд, и са ви цитирали колегията която гледа тоя род дела
донна2
 

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот zvezda » 15 Ное 2004, 10:21

Ако сте от София или околността, пишете ми на мейла. Имала съм такова дело, ще ви помогна.
zvezda
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 14 Мар 2004, 19:48
Местоположение: София

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот Гери » 15 Ное 2004, 10:26

To пък едно сложно дело...
и колко много помощ се иска за него...
истината е, че тези дори не ги броя за дела :)
Гери
 

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот zvezda » 15 Ное 2004, 11:00

Уау!
Истината е, че за всеки влак си има пътник :-))
zvezda
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 14 Мар 2004, 19:48
Местоположение: София

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот viktorio » 15 Ное 2004, 18:07

Zakonat dava pravoto da si smeni familiata onzi koito ima seriozni motivi za tova.
Ne moze da si smenish familiaja zatova che ne ti haresva kak zvuchi naprimer. Motivite mogat da badat njakolko: na parvo mjasto i moze bi naj-serioznija ot tjah e faktat, che familiata predizvikva publichen skandal ili e sramna kato duma, predizvikva prismeh. Tova moze da bade dostatachno ubeditelen motiv.
Vse pak konsultiraj se s advokat.
Predlagam ti, ako ne sashtestvuva druga vazmoznost za smjana v Bulgaria, otidi v Romania, ozeni se i vzemi familiata na saprugata ti. Mestnija zakon go pozvoljava.
:))
viktorio
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Ное 2001, 13:04

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот geryvesy » 16 Ное 2004, 12:44

По повод написаното от колегата Викторио и българският закон позволява да се вземе фамилията на съпругата. Не е нужно да се ходи до Румъния.
geryvesy
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 23 Яну 2004, 13:26

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот plamen1 » 16 Ное 2004, 14:11

От Пловдив съм. Трябва ли да се разкарвам до Софийски районен съд ? А на адвокат колко трябва да кихна ?
plamen1
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10

Re: ?

Мнениеот 444 » 16 Ное 2004, 14:33

Ha- ha- ha, tova va6eto e naistina zabavno imence......
444
 

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот sui » 16 Ное 2004, 15:56

Щом си от Пловдив,няма нужда да се разкарваш до София ,тъй като този проблем може със същия успех да го реши иПловдивския Районен Съд.Колкото до "кихането "за адвокат,то съгласно Наредбата на ВАС/Висшия Адвокатски Съвет/ размерът за плащане на тази услуга не може да бъде по-малка от мининималното заплащане,а това са "само 100лева".Успех.
sui
 

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот plamen1 » 16 Ное 2004, 19:28

Е баси кожодерите. Как 100 лв ве ?
plamen1
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 02 Яну 2005, 22:10

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот rondo » 16 Ное 2004, 20:20

Пламене предполагам, че няма да ти е трудно да си смениш името, колегите и без това ти дадоха информация по - горе, как се променя име. Ти си умно момче и ще си спестиш стоте лева. Пробвай сам и кажи как се справи.
rondo
 

Re: как мога да си сменя името ?

Мнениеот arsenal95 » 14 Окт 2010, 01:01

Добър вечер! Аз съм студентка по туризъм и имам малък проблем . Напоследък си мисля ,че главния ми смисъл на живота ми не се получава. И реших да избягам. Да смена имената си, датата на раждане и всичко разобличаващо ме. Искам да започна нов живот, някъде другаде. И семейството ми ,приятелите,роднините и всички останали, на които държа ,да не знаят къде се намирам. Имам си основателни причини за моето решение. Не мисля ,че трябва да Ви ги изтъквам. Пиша Ви понеже не съм много запозната в тази област , може ли някой сред Вас да ми поразясни ,какво трябва да направя за да получа това,което искам ? Благодаря предварително!
arsenal95
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2010, 00:54


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron