начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 2017

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 2017

Мнениеот cnk89 » 02 Фев 2017, 16:48

Колеги, правя тази тема за новия конкурс за младши съдии, прокурори и следователи, който ще се проведе през 2017. Надявам се, че би била полезна на всички нас да обсъждаме актуални новини и да обменяме информация.
cnk89
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Ное 2009, 19:13

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот kenjin » 03 Фев 2017, 15:13

Нов конкурс, нови правила, много места. От всичко по много :)
От краткия ми разговор с администрацията на ВСС и те незнаят точно как ще се проведе конкурса. "Нямат никаква представа" как ще се образуват баловете и дали ПЕС и КЕПБМ ще играят роля.
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот elicahristova » 03 Фев 2017, 16:53

На мен ми е по-интересен момента с препоръките, особено за хората, които са били на стаж преди 5-6 години?!
elicahristova
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:11

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот ragazo » 04 Фев 2017, 12:23

А за тези които са били на стаж преди 20-25 год. ? :D

А и въпросникът е интересен. Тук есета под всеки въпрос ли трябва да се пишат...
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот svettoslav » 04 Фев 2017, 12:40

ragazo написа:
А и въпросникът е интересен. Тук есета под всеки въпрос ли трябва да се пишат...


+ литературен анализ творчеството на Тургенев, Достоевски и Толстой.

ragazo написа:А за тези които са били на стаж преди 20-25 год. ? :D
...


Ще трябва да си ги пишат сами ,то е ясно.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот marmaid » 06 Фев 2017, 12:09

То е ясно, че ще си ги пишат сами, ама какво да пише в тези препоръки. Аз моя стаж съм го карала преди десет години. Дайте идеи за препоръките.
marmaid
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 07 Авг 2006, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот vse_tazi » 06 Фев 2017, 15:51

Няма изискване за форма и съдържание, така че пиши някакви общи неща, като например това, че притежаваш необходимите качества за работата на магистрат и си се представила добре по време на стажа и ей такива разтягания на локуми в рамките на 4,5 изречения и готово.
vse_tazi
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2016, 17:29

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот svettoslav » 06 Фев 2017, 18:51

Стажантски книжки не пазите ли?
Все хубави работи пише.
Макар и неверни, че и съставомерни

:mrgreen:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот svrahdoznatel » 06 Фев 2017, 23:28

Ами, да-пазим стажантски книжки, в тях пише, велики неща. :mrgreen:
svrahdoznatel
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Окт 2011, 15:48

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот tiesto » 08 Фев 2017, 09:01

А датите за самите изпити кога са или кога ще бъдат обявени?
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот cnk89 » 08 Фев 2017, 14:23

Днес получих интересен коментар относно искане за препоръка от действащ магистрат, при когото съм карал стажа. Цитирам: Аз не съм длъжен да ти дам препоръка, как за две седмици да преценя дали имаш високи нравствени и професионални качества. Не те помня. (нормално е да не помни колко стажанти са минали при него, но все пак е удостоверил нещо в стажантската ми книжка, като му разказах дела, по които съм писал актове и омекна). Но айде от мен да мине ще ти дам препоръка, защото и на мен са ми дали път в живота и аз ще ти дам. Без коментар за абсурдността. Събрах си вече препоръките, но ако всеки, при когото съм карал реагираше така? :?: :?: :?: :D
cnk89
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Ное 2009, 19:13

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2017, 18:52

Боже, как са променили правилата. Аз посмъртно няма да мога да стана магистрат. Или няма да ми дадат характеристика, или ще ми дадат такава, че от нея ВСС ще им настръхнат косите.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2017, 18:55

cnk89 написа:Днес получих интересен коментар относно искане за препоръка от действащ магистрат, при когото съм карал стажа. Цитирам: Аз не съм длъжен да ти дам препоръка, как за две седмици да преценя дали имаш високи нравствени и професионални качества. Не те помня. (нормално е да не помни колко стажанти са минали при него, но все пак е удостоверил нещо в стажантската ми книжка, като му разказах дела, по които съм писал актове и омекна). Но айде от мен да мине ще ти дам препоръка, защото и на мен са ми дали път в живота и аз ще ти дам. Без коментар за абсурдността. Събрах си вече препоръките, но ако всеки, при когото съм карал реагираше така? :?: :?: :?: :D


Това означава, че магистратът те е прокарал формално по стажа, което пък говори лошо за НЕГОВИТЕ професионални и нравствени качества - претупал си е служебните задължения. Дръж го яко за тогата, песия му син!

Аз още си спомням как адм. ръководители на РП и РС обикаляха с книжката ми по стаите на колегите си и се тюхкаха, че никой не ме иска :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2017, 19:01

svettoslav написа:Стажантски книжки не пазите ли?
Все хубави работи пише.
Макар и неверни, че и съставомерни

:mrgreen:


Говори за себе си...

Я, дай да ги съберем мераклиите, па да им напишем едни характеристики. Много ще ти търси някой писал ли ги е магистрат или не. Няма само тия с материалите за изпити за младши магистрати да им прибират паричките.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот cnk89 » 08 Фев 2017, 19:29

teogeo написа:
cnk89 написа:Днес получих интересен коментар относно искане за препоръка от действащ магистрат, при когото съм карал стажа. Цитирам: Аз не съм длъжен да ти дам препоръка, как за две седмици да преценя дали имаш високи нравствени и професионални качества. Не те помня. (нормално е да не помни колко стажанти са минали при него, но все пак е удостоверил нещо в стажантската ми книжка, като му разказах дела, по които съм писал актове и омекна). Но айде от мен да мине ще ти дам препоръка, защото и на мен са ми дали път в живота и аз ще ти дам. Без коментар за абсурдността. Събрах си вече препоръките, но ако всеки, при когото съм карал реагираше така? :?: :?: :?: :D


Това означава, че магистратът те е прокарал формално по стажа, което пък говори лошо за НЕГОВИТЕ професионални и нравствени качества - претупал си е служебните задължения. Дръж го яко за тогата, песия му син!

Аз още си спомням как адм. ръководители на РП и РС обикаляха с книжката ми по стаите на колегите си и се тюхкаха, че никой не ме иска :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[

Колега, интересното е че си карах сериозно стажа при него. Даде ми да пиша проект на обвинителен акт, проект на постановление за отказ за образуване на ДП и проект на постановление за прекратяване на ДП, не че е много, но за 10 работни дни за стажант е достатъчно. По стечение на обстоятелствата си спомням обвинителния акт, защото ставаше въпрос за бивш колега на баща ми хванат да кара с алкохол и ми направи впечатления, пазя си ги и на компа като сламка. Просто реакцията беше уникално. Следователя ори когото карах стажа и нямаше работа, имаше три досъдебни на доклад и нищо нямаше д ами ги покаже и реално не съм правил нищо ми даде препоръка, че ме и почерпи кафе. Въпросът принципен, ако всички са ръбове като този какво правим. И наистина няма сила, с която да ги накараш да ти дадат препоръка. Ако не си работил, ако преподавателите ти и те кажат, че аз съм ти писал оценка, оправяй се. Не че няма как човек да не се оправи, ама ме ядоса отношението, все едно че не ми дава една глупава препоръка, ами ме назначава за магистрат по втория начин. :lol:
cnk89
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Ное 2009, 19:13

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот ivanov_p » 08 Фев 2017, 20:09

Ама вие сте ходили и където ви е стажа?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот vilifly » 09 Фев 2017, 16:20

Колеги, къде точно е информацията за кои съдилища са конкурсите? И нещо, което не ми е съвсем ясно - при конкурса за първоначално назначаване на магистрати - казусите, които се решават - само от избраната област ли са /съответно - граждански, наказателни и административни науки/ или като при младшите - два казуса от гражданското и наказателното? Възможно ли е да си работил като юрисконсулт или адвокат и да се явиш на конкурс за първоначално назначаване? Благодаря предварително за информацията.
vilifly
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2006, 15:18

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот vilifly » 09 Фев 2017, 17:15

В ДВ си намерих търсената информация за градовете, но за младши съдии и прокурори...А къде да търся за първоначално назначаване? Намерих отговори и на останалите си въпроси, само този не ми е изяснен, моля ви за съдействие. Как и откъде да разбера - за кои градове има свободни бройки за магистрати за първоначално назначаване? Благодаря ви.
vilifly
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2006, 15:18

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот peacemakerbgg » 09 Фев 2017, 17:19

Гледайте сайта на ВСС в раздел конкурси.
Ето за първоначално назначаване линк от сайта.
http://www.vss.justice.bg/page/view/1933

За информация относно вида на казусите разгледайте от минали конкурси какви казуси са давали.
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот boxko » 09 Фев 2017, 18:22

В момента няма насрочен конкурс за първоначално назначаване... ?
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron