начало
БНБ: В КТБ не достигат 6,2 млрд. лв за задълженията към вложителите БНБ: В КТБ не достигат 6,2 млрд. лв за задълженията към вложителите

Регистрация в Бюрото по труда

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация в Бюрото по труда

Мнениеот manu1 » 16 Ное 2009, 13:31

Здравейте! Някой знае ли до колко месеца след напускане на работа по мое желание имам право да се регистрирам в Бюрото по труда? Колко време ще ми изплащат помощи и в какъв размер, предполагам, че сумата е минимална? Благодаря!
manu1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Окт 2009, 12:46

Re: Регистрация в Бюрото по труда

Мнениеот nnikksan » 17 Ное 2009, 01:03

За най-добре попитай в местното бюро по труда- там ще ти обяснят всичко.
nnikksan
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Ное 2008, 12:17

Re: Регистрация в Бюрото по труда

Мнениеот temelkof » 20 Ное 2009, 15:24

manu1 написа:Здравейте! Някой знае ли до колко месеца след напускане на работа по мое желание имам право да се регистрирам в Бюрото по труда? Колко време ще ми изплащат помощи и в какъв размер, предполагам, че сумата е минимална? Благодаря!

три месеца е срока
temelkof
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Мар 2009, 11:00

Re: Регистрация в Бюрото по труда

Мнениеот planinaot » 03 Дек 2009, 12:36

manu1 написа:Здравейте! Някой знае ли до колко месеца след напускане на работа по мое желание имам право да се регистрирам в Бюрото по труда? Колко време ще ми изплащат помощи и в какъв размер, предполагам, че сумата е минимална? Благодаря!


Времето, през което се изплаща обезщетение в Бюрото по труда зависи от годините осигурителен стаж:
до 3г. 4 месеца
3 до 5г. 6 месеца
5 до 10г. 8 месеца
10 до 15г. 9 месеца
15 до 20г. 10 месеца
20 до 25г. 11 месеца
над 25г. 12 месеца
Трябва да се регистрирате в Бюрото по труда в 3-месечен срок от прекратяване на правоотношението.
Ако пропуснете 3-месечния срок не губите правото да се регистрирате, а просто губите правото да получите обезщетенията си за първите 3 месеца.
Минималният размер на обезщетението за миналата година беше 80 лева, предполагам,че за тази се е вдигнал с 5-10 лева, а максималния размер е равен на минималната работна заплата - 240 лева, като се правят 10-20 лева удръжки за осигуровките и някои други такси.
Какъв ще е получавания от Вас размер зависи от основанието за прекратяване на правоотношението. Ако сте напуснали по чл.325,т.1 - по взаимно съгласие обезщетението е само за 4 месеца и в минимален размер.
planinaot
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 25 Ное 2009, 19:16


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron