начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Моля за съвет

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за съвет

Мнениеот georgievapetya » 07 Фев 2012, 20:48

Здравейте ,
занимавам се с ръчно изработени бижута, сватбени аксесоари, дрехи и т.н., но сега мисля да се отделя и да поема по собствен път единствено в интернет пространството.
Въпросът ми към всички вас е да регистрирам ли фирма или има начин да съм самоосигуряващо се лице и има ли въобще начин за второто.
А ако вашият съвет е да регистрирам фирма , мислите ли че ЕООД е подходящ вариант. Насочила съм се към него именно заради това,че ще отговарям само и единствено с парите на фирмата.
Последният въпрос, които имам към Вас е ако регистрирам ЕООД , мога ли да съм единственият служител в нея , тоест да работя като улравител и работник едновременно .

Благодаря ви за вниманието,
Петя
georgievapetya
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2012, 20:39

Re: Моля за съвет

Мнениеот REVOLUTION » 07 Фев 2012, 22:18

Според мен най-удачно е да си регистрирате ЕООД.
Възможно да се осигурявате като самоосигуряващо се лице.Да може едновременно да сте управител и да полагате личен труд в нея.

Ангажирайте юрист да оправи документите.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Моля за съвет

Мнениеот DEKAH » 07 Фев 2012, 22:21

georgievapetya написа:Здравейте ,
занимавам се с ръчно изработени бижута, сватбени аксесоари, дрехи и т.н., но сега мисля да се отделя и да поема по собствен път единствено в интернет пространството.
Въпросът ми към всички вас е да регистрирам ли фирма или има начин да съм самоосигуряващо се лице и има ли въобще начин за второто.
А ако вашият съвет е да регистрирам фирма , мислите ли че ЕООД е подходящ вариант. Насочила съм се към него именно заради това,че ще отговарям само и единствено с парите на фирмата.
Последният въпрос, които имам към Вас е ако регистрирам ЕООД , мога ли да съм единственият служител в нея , тоест да работя като улравител и работник едновременно .

Благодаря ви за вниманието,
Петя


Търговията в интернет не се различва от обикновената. Трябва да имате фирма, касов апарат и да издавате фактури, ако искате висичко да ви е наред. Можете да избирате м/у ЕТ и ЕООД. В двата случая може да се самоосигурявате /130 лв. на месец/, тъй като няма законова пречка Управителят да не се осигурява по договор за управление, а като самоосигуряващо се лице /стига да е съдружник-както е при ЕООД/.
Разликата м/у ЕТ и ЕООД ще е в данъците, които ще плащате и в това, че при ЕООД не отговаряте с личното си имущество.

Ако регистрирате ЕООД може да сте си само Вие - не е задължително да има персонал.

Консултирайте се със счетоводител, относно осигуряването - срокове, размери и т.н. В зависимост от оборота ще ви се обеснят тънкостите - дали по ДДС, дали не и т.н.
Консултирайте се с адвокат, относно вида на фирмата и регистрацията и.

Успех!

п.п. Революционера ме е изпреварил :)
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Моля за съвет

Мнениеот georgievapetya » 07 Фев 2012, 22:49

Благодаря Ви много за съветите :))
georgievapetya
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2012, 20:39

Re: Моля за съвет

Мнениеот veda-accounting » 09 Фев 2012, 16:33

Здравейте,

Моля, включете си личните съобщения.
Аватар
veda-accounting
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Юли 2011, 11:05
Местоположение: София

Re: Моля за съвет

Мнениеот DEKAH » 09 Фев 2012, 19:20

veda-accounting написа:Здравейте,

Моля, включете си личните съобщения.



Включих си ги. Ще ми направите ли оферта и на мен?
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron