начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ihaveaplan » 28 Юли 2014, 13:01

Здравейте, искам фирмата ми да отдава под наем апартаменти на чужденци. За целта ми трябва категоризация, а за да ми я дадат ми трябва нотариално заверен договор за наем със всеки собственик. Как мога да го сключа нотариално, като няма как физически да сме на едно място със собствениците , нито аз в тяхната държава, нито те в моята?
ihaveaplan
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 21:42

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ivanov_p » 28 Юли 2014, 16:06

Търси друга дейност, тази си я оплескал преди да я започнеш.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ihaveaplan » 28 Юли 2014, 16:14

Знам, че "умниците" няма как да ги избегна, но се надявам някой, който може да помогне с информация да го направи. Пиша това, което са ми отговорили от туристическия отдел в града ми.
ihaveaplan
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 21:42

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ivanov_p » 28 Юли 2014, 18:41

За да избегнеш умниците отговори къде си ти в историята между един един апартамент, недвижим имот, свързан неподвижно със земята, където някой е чужденец, т.е. държавите на апартамента и бъдещия наемател са различни? Къде си ти, та няма физически да си в държавата, където са апартаментите?
Като тръгнеш да правиш едно нещо трябва първо да си го представиш, тук имаш пет елемента - апартамент, нотариус, собственици, наематели и ти. Сега си ги предствави тези 5 елемента във връзка един с друг и ако не можеш да зададеш правилен въпрос търси друго поприще.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ihaveaplan » 28 Юли 2014, 20:16

Апартаментите са в БГ, където съм и аз. Собствениците на тези апартаменти не живеят в БГ, някои са англичани, други руснаци. Искат имотите им да се отдават под наем. За целта трябва да сключим договор за наем, те с мен, за да мога аз да го отдавам. Как по-просто да го обясня, не знам. Тази информация са ми дали от институция, ако има други възможни начини, още по-добре.
ihaveaplan
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 21:42

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот neutralen » 28 Юли 2014, 20:37

Има и по-прост начин - да ви упълномощят да ги представляваш при скл. дог. за наем и разни други начини. Вие не сте ли чувал, че има адвокати. Консултирайте се с тях, а не тук във форума. Тук само празни приказки. Трябва да се беседва, да се гледат документи, да се прецени какво трябва да се прави, и т.н.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ivanov_p » 28 Юли 2014, 20:52

Има разлика между първия и втори пост.
Става с пълномощно, но ще възникне въпроса с договорянето със себе си. Другият вариант е да се завери подписа в страната на собственика, а тук подписа на управителя на дружеството. Не знам какви са регламентите с ЕС, но вероятно освен заверката при местен нотариус ще трябва и заверка в посолството, т.е. превод и т.н.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Нотариално заверен договор за наем с чужденец

Мнениеот ihaveaplan » 29 Юли 2014, 14:48

Имам пълномощни, но и на мен ми е странно със себе си да подписвам. Ако закона го позволява, бих го направила. Това със заверката на подписите също го изучавам.
ihaveaplan
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 21:42


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron