начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Генерално пълномощно за лек автомобил

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Генерално пълномощно за лек автомобил

Мнениеот diqn_84 » 01 Сеп 2014, 11:11

Здравейте
Продадох си колата с генерално пълномощно преди 4 години
почнах да получавам писма ,че водача има нарушения ,които аз трябва да платя + данъците
събира ми се сума за около 1000 лева
собственикът на който съм я продал я е препродал на друг ,за който имам информация 2 имена
какво да правя ?
diqn_84
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юни 2011, 07:43

Re: Генерално пълномощно за лек автомобил

Мнениеот bludniq_sin » 01 Сеп 2014, 11:28

ами заради едните глупави разноски по продажбата, които сте спестил сега вероятно ще тр. да си платите като поп. За държавата Вие сте собственик. Твърдението Ви за издадено в полза на "купувача" генерално пълномощно не променя това тъй като генералното пълномощно, по закон не може да прехвърли правото на собственост върху едно МПС. За постигането на този правен резултат законът изисква друга форма на сделката, която вие не сте спазили. Ето защо и към днешна дата според мен Вие сте собственик на автомобила и вие дължите свързаните с неговата експлоатация данъци и тн. ако бъркам нека ме поправят.

П.С - ако "купувачът" пак я е "продал" с генерално пълномощно (понеже от думите ви има индикация, че е така в противен случай би следвало да са платени данъците към момента на продажбата) теоретично може да го оттеглите това пълномощно с нотариална покана и да поканите новият "собственик" да ви върне автомобила, а новия "купувач" да си търси парите от стария ;) И за това да ме поправят ако пропускам нещо ;)
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Генерално пълномощно за лек автомобил

Мнениеот doc03 » 01 Сеп 2014, 11:45

Да, ама като го покани да му върне автомобила, нали ще трябва да направи "ресто" :D
И току виж заради една трошка се оказал ... с патреици ..... 8)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Генерално пълномощно за лек автомобил

Мнениеот bludniq_sin » 01 Сеп 2014, 11:55

Ааа и това е вариант :) Питащият ще си прецени. И все пак това с тия пълномощни - кофти тръпка си е и струва ми се ако се тегли чертата голям процент ще се окажат беля на главата.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron