начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Въпрос за даден заем

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за даден заем

Мнениеот bqprob » 02 Сеп 2014, 19:18

Здравейте. Пред мен е следният проблем:
Съвсем накратко- дадох голяма сума пари на заем на лице, което няма намерение да ми я върне. Единствения документ, който имам е вносна бележка от банката в която му преведох сумата по неговата сметка. Тъй като нямаме никакъв договор или нотариални заверени документи, мога ли да ползвам тази бележка от банката като доказателсвто и основание за завеждане на дело? Мерси.
bqprob
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 19:13

Re: Въпрос за даден заем

Мнениеот kdkrastev1234 » 02 Сеп 2014, 20:28

bqprob написа:Здравейте. Пред мен е следният проблем:
Съвсем накратко- дадох голяма сума пари на заем на лице, което няма намерение да ми я върне. Единствения документ, който имам е вносна бележка от банката в която му преведох сумата по неговата сметка. Тъй като нямаме никакъв договор или нотариални заверени документи, мога ли да ползвам тази бележка от банката като доказателсвто и основание за завеждане на дело? Мерси.

Да, разписката ще ти е достатъчно доказателство. От съдържанието й ще се прецени дали основанието на иска ще е договор за заем, неоснователно обогатяване, или и двете, при условия на евентуалност. Добре е да се направи и обезпечение на иска, защото такива некоректни заематели обикновено дължат пари на много хора, т.е ще го осъдиш, но пари няма да вземеш.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Въпрос за даден заем

Мнениеот sunrise » 02 Сеп 2014, 20:33

А какво е основанието за превода в банковия документ?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Въпрос за даден заем

Мнениеот bqprob » 02 Сеп 2014, 20:56

sunrise написа:А какво е основанието за превода в банковия документ?

Захранване на сметка... Май е трябвало да напиша "заем" или нещо подобно?
bqprob
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 19:13

Re: Въпрос за даден заем

Мнениеот neutralen » 02 Сеп 2014, 21:59

Все пак опитай със Заповедно производство по чл.410 от ГПК, ако парите които си дал са по-малко от 25,000 лв.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


cron