начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кредито



Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кредито

Мнениеот haleev » 19 Ное 2014, 12:57

Здравейте,
наследили сме с брат ми автомобил от баща ми починал преди седмица.Наследяваме един малък депозит и нищо друго.Наследяваме обаче и заем от банка,който по размер е по малък от горните два актива.

Интересувам се как можем да приемем автомобила и депозита и да не приемем дълга?

Зная за наследствотото по опис ,но зная също че ако продадем колата преди започване на изп.производство ,
на по късен етап сделката с продажбата на МПС може да се развали по искане на кредитора.Само да вметна ,че евентуално,аз мога да наследя дълга ,защото нямам нищо на мое име.

С голям интерес чакам вашите коментари и съвети....
haleev
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Дек 2011, 22:19

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот ivanov_p » 19 Ное 2014, 13:02

Като взема една пръчка!!!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот possitiv3 » 19 Ное 2014, 13:56

Ае какви са тея глупости??? Аман от свобода на предвижването по тея форуми...
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот emstoianova_ » 19 Ное 2014, 14:03

е, човекът пита, са кво? :roll:
emstoianova_
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Фев 2013, 18:19

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот bird_of_paradise » 19 Ное 2014, 14:27

Българинът все си мисли, че може да се съвокупява с дявола във въздуха. Нищо, де... :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот ivanov_p » 19 Ное 2014, 14:50

Ето с какъв материал работя!
Каквото и да правите трябва да платите дълга. Ако не приемете наследството сте вътре, защото е по-голямо от дълга, ако го приемете по опис пак сте вътре, защото оценката му ще е по-голяма от дълга. Ако го приемете същата работа.
Не се приема наследство, когато е по-малко от дълговете. В случая обаче може да има други задължения и затова е добре да го приемете с опис. Добре е да платите известния дълг без разноски, т.е. без да се налага да ви съдят.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот ykovachev » 19 Ное 2014, 14:54

Абе те хората питат как да гепят актива, па дълга да го пришият към КТБ-то :evil:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот haleev » 19 Ное 2014, 14:59

Благодаря за отговора ,Иванов......

а на останалите кибици ще кажа,че аз си решавам какво да правя с моя си дълг,това си е мое право и ще се възползвам от него както намеря за добре.Хората милиони откраднаха а вие тук ми се дръвчете,че не искам да върна на крадливите банки няколко хиляди лева дълг който не е мой,айде гледайте си работата....
haleev
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Дек 2011, 22:19

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот ykovachev » 19 Ное 2014, 15:14

Ама той дълга не е твой (па един път викаш - твой, един път - не е твой - ми то и колата и депозита по тая логика не са твои, налЕ :wink: ). Дългът ТИ по същество е вземане, дето е НА кредитора :P
Много тъп аргумент е да оправдаваш това, че искаш да утрепеш някого с онова, че имало генерали, дето ръководели геноцид или Иди Амин ял хора и те така :twisted:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот kdkrastev1234 » 19 Ное 2014, 17:54

haleev написа:Здравейте,
Интересувам се как можем да приемем автомобила и депозита и да не приемем дълга?

Никак
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот haleev » 20 Ное 2014, 18:49

Има начини да се избегне пасива ,вече са ми известни....но няма да ги споделя тук заради слостното отношение към темата поставена от мен.Благодаря ...
haleev
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Дек 2011, 22:19

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот doc03 » 20 Ное 2014, 19:39

haleev написа:Има начини да се избегне пасива ,вече са ми известни....но няма да ги споделя тук заради слостното отношение към темата поставена от мен.Благодаря ...

Да, по-добре недей ... Няма нужда и други да кандидатстват за близки срещи от трети вид със ... стопанска ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот hariman » 23 Ное 2014, 00:06

Мдаааа, прав си има начини да гепиш колата и да не платиш дълга, лошото че са описани в НК :)
hariman
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 22 Апр 2002, 18:46

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот kdkrastev1234 » 23 Ное 2014, 11:18

haleev написа:Има начини да се избегне пасива ,вече са ми известни....но няма да ги споделя тук заради слостното отношение към темата поставена от мен.Благодаря ...

Щом знаеш, защо питаш?
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот p_dyan » 04 Дек 2014, 01:00

Баща ви е починал, но дълга още не е станал изискуем.
В този случай спокойно можете да изтеглите парите от депозита и да си ги разделите с брат ви, а за колата е същото положение. Говорите за бъдещ запор - ще прехвърлите на друго лице автомобила и ще си го карате по живо по здраво, докато се амортизира, после го давате за скрап.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот hariman » 08 Дек 2014, 00:23

p_dyan написа:Баща ви е починал, но дълга още не е станал изискуем.
В този случай спокойно можете да изтеглите парите от депозита и да си ги разделите с брат ви, а за колата е същото положение. Говорите за бъдещ запор - ще прехвърлите на друго лице автомобила и ще си го карате по живо по здраво, докато се амортизира, после го давате за скрап.


Това което сте описали няма нищо общо с питането. Не е проблема в изтеглянето на запора и в продажбата на автомобила - банката това няма да я интересува. Само че с изтеглянето на влога и продажбата на автомобила ясно и недвусмислено показват, че приемат наследството, а щом са го приели, то автоматично приемат както активите (влог и автомобил), така и пасива (кредита). Банката спокойно ще си търси парите и ще може да си ги събира от тяхното имучество без никакъв проблем. Това което вие описвате по никакъв начин няма да избегне плащането на кредита на банката.
hariman
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 22 Апр 2002, 18:46

Re: Как да спася наследствен автомобил от бъдещ запор от кре

Мнениеот haleev » 03 Май 2015, 00:06

Благодаря p_dyan , доло горе това направих,като брат ми се отказа от наследство,нататък я камилата я камиларя,като ми писне да плащам или ако ме ядосат нещо, ще им дам свободно и т.н.Нямам нищо на мое име,те ще имат да вземат аз ще имам да давам :) после бате Бойко като приеме закона за "личния фалит" ще съм чист като момина сълза.Пак повтарям хора,големите тузари окрадаха милярди ,банките не са за жалене,само мор за тях...Благодаря на всички,не забравяйте че в този форум всички видове дискусии са полезни
haleev
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Дек 2011, 22:19


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron