начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Мнениеот felicitas » 25 Яну 2015, 19:18

Здравейте, представям следния казус:
Кандидат за придобиване на образователна и научна степен "доктор" е зачислен за обучение на самостоятелна подготовка по реда на чл. 7, ал. 3, чл. 8, ал. 1 от ЗРАСРБ и съответния правилник на висшето училище.
Съвета на първичното звено - катедрата, след обсъждане приема, на свое заседание, че докторанта е изпълнил дейностите по обучението и успешно е положил изпитите , определени в индивидуалния учебен план и прави предложение до декана, той и председател на факултетния съвет (чл. 26, ал. 9, т.2 от ЗВО), факултетният съвет да вземе решение за право на защита (чл.26, ал. 1 и ал. 2 от ППЗРАСРБ).
Деканът, той и председател на факултетния съвет, възпрепятства предложението на катедрата за придобиване право на защита на докторанта да се разглежда от факултетния съвет, като не го включва в дневния ред на поредица от 9 факултетни съвета и не позволява да бъде включен по предложение на членове на факултетния съвет при гласуване на съответния дневен ред. Обяснението е, че не е изпълнен индивидуалния учебен план и са допуснати материалноправни закононарушения.
С тези действия декана прави фактически невъзможно разглеждането на случая във факултетния съвет, обсъждане на фактите и приемането на легитимно решение (независимо в каква посока), което следва да се вземе от колективния орган - факултетния съвет.
Последиците за докторанта се изразяват в неимуществени вреди и материални щети.
Въпросът ми е: Изпълнен ли е състава на чл. 282 от НК и може ли докторанта да си търси правата по съдебен път.
felicitas
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2015, 17:25

Re: Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Мнениеот svettoslav » 26 Яну 2015, 19:23

felicitas написа:Въпросът ми е: Изпълнен ли е състава на чл. 282 от НК и може ли докторанта да си търси правата по съдебен път.


Кинти даваш ли за отговор?
Много е сложен казуса,трябва да ни зарадваш с нещо 8) Ми така,де.

Искаш ли да ти дам три имена? С най-обикновен пощенски запис може да преведеш скромната сума от 100лв. и получаваш аргументиран отговор.Ако не си изпълня задължението,ще си искаш парите обратно,то е ясно,заедно с разноските по делото! Нямам интерес да не отговоря,тъй като не искам да се влача по съдилища и за 100лв. да стана за резил... :?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Мнениеот crossbike » 27 Яну 2015, 17:23

felicitas написа:Въпросът ми е: Изпълнен ли е състава на чл. 282 от НК и може ли докторанта да си търси правата по съдебен път.


Аз без да искам 100 кинта ще ти дам следният съвет:
1.Това престъпление е от компетентността на окъжните прокуратури.
2.Не ти търсиш правата си, а държавата преследва дееца, щото това е престъпление от общ характер.
3.Подаваш жалба до прокуратурата, която и да е тя, ако не е от компетентността и, жалбата ще бъде препратена.
4.Много внимателно с жалбата, че може да ревунтиш впоследствие и то яко!

По нататък отговорът на въпросът ти не безплатен.

Успех!!!
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Мнениеот svettoslav » 27 Яну 2015, 23:07

crossbike написа:
felicitas написа:Въпросът ми е: Изпълнен ли е състава на чл. 282 от НК и може ли докторанта да си търси правата по съдебен път.


Аз без да искам 100 кинта ще ти дам следният съвет:
1.Това престъпление е от компетентността на окъжните прокуратури.
2.Не ти търсиш правата си, а държавата преследва дееца, щото това е престъпление от общ характер.
3.Подаваш жалба до прокуратурата, която и да е тя, ако не е от компетентността и, жалбата ще бъде препратена.
4.Много внимателно с жалбата, че може да ревунтиш впоследствие и то яко!

По нататък отговорът на въпросът ти не безплатен.

Успех!!!


Ей,предател,я не заблуждавай потребителя! Аааамаха!!!
П.П.Не го слушайте този самозванец,а ми пратете веднага на "лични съобщения" сканирани копия на нотариалните актове за раждането на децата и ще оправим случая на половин цена! Днеска сме на промоция :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Престъпление по служба, чл. 282 от НК

Мнениеот crossbike » 28 Яну 2015, 10:36

ми дУ бре
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron