начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Прехвърляне на правата на мобилна игра към фирма

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на правата на мобилна игра към фирма

Мнениеот varnos » 22 Май 2015, 21:31

Здравейте,

преди време инициирах проект - игра за Android. Заедно с още 2-ма човека работим по проекта.

Създадох фирма, която да стои зад проекта, но не ми е ясно по какъв начин да направя така, че собствеността на играта да се препише на фирмата. Това е необходимо, поради необходимостта юридическо лице, регистрирано по ДДС да е собственика на продукта, за да може този продукт да печели и получава средства от реклама. Също така по този начин искам да защитя труда ни от евентуални посегателства.

С моите партньори сме се договорили предварително, относно това кой какъв процент от печалбите от играта ще получи. Искам тези ни договорки, също да бъдат юридически издържани.

Разполагам с целия код и изображения на играта, както и с крайния инсталационен файл, като въпросната игра още е в процес на разработка.

Какви съвети и практики ще ми препоръчате за да изпълня посочените цели?

Благодаря Ви предварително!
Последна промяна varnos на 23 Май 2015, 09:45, променена общо 1 път
varnos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 21:28

Re: Прехвърляне на правата на мобилна игра към фирма

Мнениеот miko_pk » 22 Май 2015, 22:27

Когато те заболи зъб, в budetezdravi.com ли влизаш или отиваш на зъболекар? :shock: :shock: :shock: :shock:
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Прехвърляне на правата на мобилна игра към фирма

Мнениеот varnos » 23 Май 2015, 09:45

Посъветвал съм се с адвоката ми, но въпреки това, докато той прави своето проучване, аз правя моето.

Така че, ще се радвам, ако някой ми отговори по темата. Благодаря.
varnos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2015, 21:28


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


cron