начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

как можем да развалим дарение направено от мен??

Казуси за недвижими имоти


как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 26 Май 2015, 20:51

Привет на всички, търся помощ от наистина сериозен и добър адвокат в София или северна българия, преди година и половина направих дарение на 3 имота на малолетно дете, но сега се налага да разваля дарението. Може ли с наистина добър адвокат да се постигне разваляне в съда??

Благодаря ви предварително
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот m_polly » 27 Май 2015, 14:03

За да бъде отменено дарението трябва да докажете наличието на някое от следните основания:
Чл. 227. Дарението може да бъде отменено, когато дареният:
а) умишлено убие или се опита да убие дарителя, неговия съпруг или негово дете, или е съучастник в такова престъпление, освен ако деянието е извършено при обстоятелства, които изключват наказуемостта;
б) набеди дарителя в престъпление, наказуемо с лишаване от свобода не по-малко от три години, освен ако набедяването се преследва по тъжба на пострадалия и такава не е подадена, и
в) отказва да даде на дарителя издръжка, от която той се нуждае.

Разполагате ли с доказателства по някоя от посочените точки?

Кажете каква е целта на разваляне на дарението? Искате да се разпоредите с имотите и сега разбирате, че това става с разрешение на районния съд или имате друга цел?
m_polly
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 11 Авг 2006, 01:18
Местоположение: София, България

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот ykovachev » 27 Май 2015, 14:17

razvalianedarenie написа:... направих дарение на 3 имота на малолетно дете, ...

Мдааа... коя ли от хипотезите на 227 ЗЗД ще може поне теоретично да се "пришие" на детето? :?
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот portokal » 27 Май 2015, 16:09

Може да е клюкарско от моя страна, ама... човек със същия ник е отворил тема в бегемама, че търси "непобедим адвокат". ;) Идеше ми да му отговоря с въпроса за всепомитащото гюле и непоклатимата стена.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот machinespirit » 27 Май 2015, 16:34

Само да допълня, че дарението може да бъде развалено и ако се докаже, че е сключено като фиктивна правна сделка, с цел избягване да бъде удовлетворен кредитор. Тук влизаме в различни хипотези на нормативната уредба.

ykovachev написа:
razvalianedarenie написа:... направих дарение на 3 имота на малолетно дете, ...

Мдааа... коя ли от хипотезите на 227 ЗЗД ще може поне теоретично да се "пришие" на детето? :?


И да беше пълнолетен човек ,единствената приложима разпоредба ( при нормални обстоятелства) , а именно тази на цитирания чл.227, буква "в" е също прекалено условна. Тълкувателна практика по този въпрос възприема, че става дума за морално задължение на дарения да даде издръжка. Вземат се предвид всички обстоятелства, свързани с имущественото състояние на дарения и неговата възможност да осигури издръжка. И честно казано, обикновено опит за отмяна на такова основание, често "пада", при исков процес.

Госпожо/Господине,

Не ви трябва наистина добър/непобедим адвокат, а годно правно основание. Разглеждайте своите правни проблеми, като здравословни. Колкото повече информация дадете, във връзка със засягащия Ви казус, толкова повече база за анализ, ще имат тези, които изследват проблема Ви. А така ще получите възможно най-изчерпателен отговор.
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 27 Май 2015, 18:13

Много точно го казва machinespirit, била е фиктивна сделка с цел избягване кредитор, просто трябва да го докажем сега в съда, но как???? не вярвам че с просто самопризнание пред съдиите ще бъдат убедени и ще анулират дарението? Преди хората са ги мъчели и биели да им изтръгват самопризнания, а сега може би на никой от съдещите не му се занимава с едно искрено самопризнание :cry:
Освен това, точно преди изповядването на сделката, нотариусът каза че дарението може да се развали после по съдебен ред, не било много лесно, но можело да се направи (без да уточнява никакви подробности), та аз сляпо му повярвах и му се доверих. А сега се оказва ""че не е възможно при нормални обстоятелства, където никой не се е опитвал да убива никого, все още""
Някой ще каже, 'трябвало е да изискате подробности от нотариуса относно как точно при кои условия се разваля', но аз като не знам какво точно да попитам, тогава вярвах сляпо в професионализма НА ВСИЧКИ АДВОКАТИ И НОТАРИУСИ, но после разбрах с времето че не всички са добри и честни! Още е един виещ пример е адвоката с който направихме сделката, той си мълчеше винаги и нищо не спомена нито един път за това колко е невъзможно после да се развали едно дарение, само го интересуваше да си вземе парите от мен, не е бил заинтересован да ми каже истината че после е неразваляемо, за да не изпусне парите, към 600 лв си взе адвоката!
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот machinespirit » 27 Май 2015, 19:35

Кой е настойник и представител на детето ? Ако сте в добри отношения с него, може да помислите са последваща правна сделка, с която да върнете собствеността си върху имотите.

За да подлежи на разглеждане един подобен казус пред компетентния за това съд, исковата молба, с която се сезира тази институция трябва да е допустима по смисъла на Гражданскопроцесуалния кодекс на Република България. Едно от основните изисквания за допустимост на иск, в този смисъл е Вие да имате правен интерес от воденето на съдебен спор. Не вярвам, че ще има съд в България ( във Вашия случай това е съда по местонахождение на имотите), който да възприеме, че ви имате правен интерес да обявите за нищожен собствения си дарствен акт, който се заявили пред нотариус....освен ако не е налице някое от основанията по чл. 227 от ЗЗД. Тоест никой от съдиите няма да има процесуалната възможност да разгледа вашия казус. Не мислете, че това се дължи на нежелание или недобросъвестност. Съдиите също са обвързани със спазването на закона и не могат сами да си възлагат, кой спор да решават или разглеждат.

Госпожо/ Господине,

Всички, независимо какво стои пред името ни, сме хора - добри или лоши. Има колеги, които не възприемат професията си като призвание, а като начин за бърза печалба.
Съветвам ви за вбъдеще да имате предвид следните обстоятелства:
1.Никога не приемайте съветите на нотариус, относно бъдещ съдебен спор. Лаически казано, това е все едно да питате педиатър за дискова херния. Всеки юрист има сфера, в която се специализира. Тази на нотариусите е свързана най-вече с охранителни производства, а не облигационното право .
2. Никога не се доверявайте на юрист, който не може или не иска да ви обясни точно и детайлно действията и процедурите във връзка, с които Ви предствалява или при които посредничи. Ако не можете да разберете какво, как и защо се извършва и какви са последствията, по-добре не упълномощявайте човека, който е неспособен да Ви предостави тази информация.
Всеки от нас се е учил с години да тълкува и изразява абстрактността на правните норми. Ако някой не може или отказва да ви обясни, действията, които ви консултира да извършите той или е некомпетентен или се опитва да се възползва от ситуацията.
Последна промяна machinespirit на 27 Май 2015, 19:52, променена общо 3 пъти
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот octavia » 27 Май 2015, 19:43

Мисля, че авторът на темата е същият, който е пуснал и "Оспорване на бащинство спешно" в семейния подфорум.
Dip trip, flip fantasia
octavia
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юли 2007, 10:51
Местоположение: София

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2015, 20:12

Шиеме балтони всякакви, но то си е занаят.

Като мастер, налучквам решение - то е достатъчно просто.

Като си оправите проблема, ще го разберете.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 27 Май 2015, 20:14

octavia написа:Мисля, че авторът на темата е същият, който е пуснал и "Оспорване на бащинство спешно" в семейния подфорум.

не разбирам на мен ли говорите или някой друг? аз не съм пускал никакви семейни форуми, може би вие сте се объркали нещо относно форуми подфоруми и т.н..
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 27 Май 2015, 20:16

ivan_lawyer написа:Шиеме балтони всякакви, но то си е занаят.

Като мастер, налучквам решение - то е достатъчно просто.

Като си оправите проблема, ще го разберете.



и какво е Вашето решение? проблема няма оправяне, според вашите колеги
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2015, 20:30

Продайте (или дарете) ми нещо и ще Ви кажа.

Засега - разгледайте колко предмета имате образно казано.

Не ги подреждайте по обичайния ред, а ги разместете.

Вие сам си посочихте решението.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 27 Май 2015, 20:33

:roll: хммм

.. сега вече стана интересно...
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2015, 20:41

Имате 1. Дарение; 2. Кредитори; 3. Малолетно лице, което трябва да има родител;

Като се разместят не по линия на дарението, а по линия на кредиторите се получава решение.

Малко е тежка артилерия, което е решение в повечето случаи, но трябва подготовка.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот octavia » 27 Май 2015, 21:25

razvalianedarenie написа:не разбирам на мен ли говорите или някой друг? аз не съм пускал никакви семейни форуми, може би вие сте се объркали нещо относно форуми подфоруми и т.н..


Вием пишете и като izmamnasapruga в тази тема, това имам предвид:

viewtopic.php?f=6&p=567465#p567465

Ако греша, значи форумът дава интересен бъг, едно мнение с ник razvalianedarenie вчера се трансформира в мнение на izmamnasapruga. Обръщам внимание просто защото не давате никакви подробности в тази тема, но ако вие сте и izmamnasapruga, дареният вероятно е същото дете, което де юре е Ваше. Просто ако искате възможно най-полезни мнения, трябва да споделите и възможно най-подробна информация.
Dip trip, flip fantasia
octavia
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 23 Юли 2007, 10:51
Местоположение: София

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот bird_of_paradise » 28 Май 2015, 11:06

ivan_lawyer написа:Имате 1. Дарение; 2. Кредитори; 3. Малолетно лице, което трябва да има родител;

Като се разместят не по линия на дарението, а по линия на кредиторите се получава решение.

Малко е тежка артилерия, което е решение в повечето случаи, но трябва подготовка.

Няма да те разбере, а когато ( ако) няма да и/му хареса решението. :) Сега имота е в ръцете на родата, все пак( ако няма общо с другата тема) е ок. пред това след време да се смени собствеността и трето лице да е играч на тази дъска.
Но, ако идеята е да се прави "мизерия"- да..
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот machinespirit » 28 Май 2015, 11:48

Поведението Ви малко ми напомня на онази история:
Когато някой помоли за помощ в американски форум - му предлагат решение.
Когато някой помоли за помощ в немски форум - го упътват къде може да намери решение.
Когато някой помоли за помощ в български форум - му обясняват, колко е прост, понеже не знае какво да прави.

Крив ли е, прав ли е, човекът Ви моли за съвет. Като нямате какво да му кажете, поне не му говорете като индиански вождове.
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот razvalianedarenie » 28 Май 2015, 20:52

Привет отново, стари асове :) Виждаме че масово е имало недоразумение при интерпретирането на казуса, затове трябва да уточним фактите:
1. аз съм дарителя, който е дарил имотите на детето, на което официално съм бащата
2. детето е приело дарението на имотите от мен, бащата, чрез неговия Законен представител
3. този Законен представител ..бях пак аз
4. майката на детето е другият Законен представител, но тя е чужденка, която никога не е пребивавала в Бг и няма и да стъпи
5. не е имало реален кредитор замесен като причина за фиктивната сделка, а сделката е направена с идеята за защита на имотите от евентуални бъдещи атаки

Тук проблем е че тази нотариална сделка, дарението, е извършено изглежда неправилно, и затова смятам че е недействителна.

Как мога да я анулирам като недействителна, чрез образуване на дело? в кой съд? районен, окръжен или..?

Благодаря Ви много
razvalianedarenie
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Май 2015, 20:26

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот jasta13 » 28 Май 2015, 22:20

Какво значи "масово е имало недорозумение, при интерпретиране на казуса"??? Вие да не сте обвяли конкурс с изпитни въпроси? Ама, че и нахалство!!!! Дарил, да се защитял, пък адвоката и нотариуса му виновни, че не са предвидили, че на някой си след години, ще му скимне да развали дарението и били лоши!!! Сега същия този някой си, зарязан от чуждоземнната си жена, благоволил, забележете, да постави на вниманието на " старите асове" от форума, както вече ги нарича фамилиарно- закачливо, височайшия си казус и настоява за ползотворна дискусия, подхвърляйки трохички(да се бъхтят маймуните), подкрепен от поредния форумен морализатор, цитиращ папагалски какво се правило по чуждите форуми и какво по българските.
Аз това нахалство, не мога да го разбера. За сетен път установявам, че сме се превърнали в безмозъчни и програмирани едноклетъчни. Жалка картинка. Че и на ударен се прави и театри разиграва- "неее аз не съм озни с измамната съпруга".
ПП За протокола, не съм юрист.
alea jasta est
jasta13
Младши потребител
 
Мнения: 90
Регистриран на: 28 Сеп 2006, 13:38

Re: как можем да развалим дарение направено от мен??

Мнениеот doc03 » 29 Май 2015, 01:14

bird_of_paradise, защо като рекнеш на някой бозайник нещо, което (отдавна) е трябвало да му се каже, при това си го направила по изключително внимателен и тактичен начин (белким се сети), след това триеш?

machinespirit написа:Поведението Ви малко ми напомня на онази история:
Когато някой помоли за помощ в американски форум - му предлагат решение.
Когато някой помоли за помощ в немски форум - го упътват къде може да намери решение.
Когато някой помоли за помощ в български форум - му обясняват, колко е прост, понеже не знае какво да прави.

Крив ли е, прав ли е, човекът Ви моли за съвет. Като нямате какво да му кажете, поне не му говорете като индиански вождове.

Дай да видим един такъв форум! Ама не от типа "Опел клуб" или "БГ-мама", където се разменят мнения от сорта "...моята ръжда е по-благородна от твоята" или "... аз го купих от еди къде си, ама пък там е ...".
Дай де (ако може да е на руски, френски, английски или италиански, че немския нещо го недолюбвам).

.... това единствено щото явно имаш опит в американски и немски форуми
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Следваща

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron