начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Некачествен ремонт в автосервиз.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот ezlatarev » 22 Юли 2016, 16:10

Здравейте. Случи ми се следната случка:
На влизане в чужд град изведнъж ми светна лампата на акумулатора на автомобила. Веднага отидох в най-близкия отворен сервиз. Там ми казаха, че трябва да ми се сменят пистов ремък и ролка. Съгласих се и оставих колата си. На следващия ден отидох да си я взема, платих и си тръгнах. Още преди да изляза от града обаче колата изгасна и повече не запали. Веднага се обадих в сервиза, те дойдоха и установиха, че е останало парче от стария пистов ремък, което се е подпъхнало под ангренажния ремък и вследствие на това последният е превъртял и са ударени клапаните, т. е. необходим е много голям ремонт. Поисках да ми ремонтират колата за тяхна сметка, тъй като грешката очевидно е тяхна, но те казаха: "ние сме направили каквото сте поискали от нас, а за това, че ви се е случила и друга повреда, не сме виновни". Това не е така, защото аз не разбирам от автомобили и не съм им казвал какво да правят, само се съгласих да направят това, което те твърдяха, че е нужно. Освен това би трябвало да са премахнали напълно стария ремък, когато са го сменяли с нов, как така ще останат парчета???
Въпросът ми е: мога ли да направя нещо в случая?
ezlatarev
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Дек 2013, 19:51

Re: Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот jhoro » 22 Юли 2016, 18:59

Принципно може да направите много неща - от много хубави до много лоши.
Въпроса е - каква част от ситуацията можете да докажете. С документи, свидетели ...
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот doc03 » 22 Юли 2016, 23:23

Чисто технически - ако парчета от стария ремък .... както и да е, са влезли при ангренажния (те са в различни пространства, ангренажният е изолиран от всичко друго, и случката е казуистична), това е небрежност на техниците, които, не са ПРЕДПОЛОЖИЛИ тази възможност, не са разкрили нишата на ангренажа и не са отстранили (почистили) парчетата.
Принципно, тази повреда, с парчетата и ангренажа и удрянето на буталата, би следвало да се случи секунди след като е светнала лампата на алтернатора (акумулатора). Още тогава са влезли парчетата. (Шайбата на коляновия вал увлича скъсания пистов ремък, раздробява го на парчета и "набутва" парчета около себе си и от там под капака на ангренажния, съответно последният ги увлича и ... т.н.)
Те не са премахнали стария ремък, той сам се е бил премахнал. Просто не са почистили едно кухо пространство, затворено с пластмасов капак от парчетата, останали след повредата (скъсване, по-скоро разбридване и раздробяване, защото пистовият ремък е с нишки от фибростъкло и не се къса като чорапогащник)
Това - от чисто техническата част. В смисъл - дори и да направите автотехническа експертиза, това ще са изводите. Говорим за небрежност, мързел, неразбиране, незаинтересованост ...
Но!
Горното, като фактология, не е важно. Въпросът е да се докаже.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот ezlatarev » 24 Юли 2016, 14:19

Уточнение:
От сервиза не ми издадоха никакъв документ за извършения ремонт, нито касов бон. Само на една бланка със заглавие "стокова разписка" ми написаха "сметката" - ремък толкова, ролка толкова, труд толкова, общо толкова.
Има трима свидетели, че колата е била в сервиза - единият е моята "половинка", която пътуваше с мен, другите двама са хората, чрез които организирах извозването на колата с пътна помощ. От сервиза ми предложиха да ми направят ремонта срещу 1100-1200 лв (приблизително толкова е пазарната цена на колата), но аз категорично отказах.
Естествено, че предявяване на иск е несигурна разбота, чудех се една жалба до КЗП дали ще свърши работа. Досега с тази институция не съм имал работа, но преди няколко години бяха помогнали на мой приятел.
ezlatarev
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Дек 2013, 19:51

Re: Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот kolegat » 25 Юли 2016, 01:20

doc03 написа:Чисто технически - ако парчета от стария ремък .... както и да е, са влезли при ангренажния (те са в различни пространства, ангренажният е изолиран от всичко друго, и случката е казуистична), това е небрежност на техниците, които, не са ПРЕДПОЛОЖИЛИ тази възможност, не са разкрили нишата на ангренажа и не са отстранили (почистили) парчетата.
Принципно, тази повреда, с парчетата и ангренажа и удрянето на буталата, би следвало да се случи секунди след като е светнала лампата на алтернатора (акумулатора). Още тогава са влезли парчетата. (Шайбата на коляновия вал увлича скъсания пистов ремък, раздробява го на парчета и "набутва" парчета около себе си и от там под капака на ангренажния, съответно последният ги увлича и ... т.н.)
Те не са премахнали стария ремък, той сам се е бил премахнал. Просто не са почистили едно кухо пространство, затворено с пластмасов капак от парчетата, останали след повредата (скъсване, по-скоро разбридване и раздробяване, защото пистовият ремък е с нишки от фибростъкло и не се къса като чорапогащник)
Това - от чисто техническата част. В смисъл - дори и да направите автотехническа експертиза, това ще са изводите. Говорим за небрежност, мързел, неразбиране, незаинтересованост ...
Но!
Горното, като фактология, не е важно. Въпросът е да се докаже.


Вече не се притеснявам, че ще останеш гладен, като напуснеш системата. Другите милиционери без занаят да му мислят.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Некачествен ремонт в автосервиз.

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Юли 2016, 05:19

Ми КЗП, като за начало. Има деликт, но е усукана работата, не ми се струва читав съвет за дело да се заведе.
Да ги сплашите нещо - има ли мегдан.

Теоретично са извършили некачествена услуга, довела до последици. Сега се занимавам с едни гуми с джанти, дето тръгнали от точка А и не пристигнали в точка Б. Изобщо лъжовни неща. Аз бих ги помолил настойчиво да оправят нещата.

Просто няма как да се оправят нещата иначе.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта