начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

адвокатски изпит ноември 2010г.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот P_petroff » 02 Дек 2010, 13:55

Както казах - успех на всички на следващото явяване на адвокатския изпит. Поздрави. Иначе радко влизам в този форум, но всеки път като съм изнервен и имам нужда да разпусна, стискам една метална пружина от тия за упражнение на китката, и препрочитам някакъв коментар на някакъв анонимен малък човечец, който в долния си коментар без да му иска някой мнението, ме е обсъдил нещо покрай собствения си явно разнообразен интернет-живот. При положение че надали някога би повторил същото в реалния живот. Заклевам се, 15 мин. подобно упражнение ми действат доста разтоварващо на психиката :)
Последна промяна P_petroff на 09 Сеп 2011, 10:42, променена общо 3 пъти
P_petroff
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2002, 21:42

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 02 Дек 2010, 14:04

street написа:Айде сега "умниците" да ми обяснят
Как мен ме скъсаха, а човек преписвал от мен е минал???

Колко пъти да ти обяснявам? Май трябва поне 100, съдейки по това:
street написа:Много сори ,ама съм разследвал лично стотици престъпления

Полицайче, искащо да стане адвокат :lol: :lol: :lol: - то мозъчето ти е промито мнооого отдавна ... Какво да говорим повече - кажи му полицай и толкова ... оди му обяснявай, че е тъп и че не всичко е като в полицията - някъде не вземат рушвети и няма "мои хора", но за сметка на това се искат знания и интелект ;) ... А поумувай над това ;)
street написа:Някой да каже нещо по въпроса ? От "умниците", че ми е писанало от тая глупава българска черта - като преплуваме реката и започваме да се смеем и подиграваме на другите които са на отсрещния бряг на реката и не са я преплували.

Пич, от другата страна на реката има кинти /примерно/ - естествено, че ще ми е кеф ти да не преплуваш ;) - колкото по-малко на другия бряг, толкова повече блага за преплувалите. Това не е българска черта - това е борба за оцеляване в условия на капитализъм и пазарна икономика ;) /ама последното едва ли ти е ясно какво е ... то там по РПУ-тата още са в 1980г. .../
street написа:Всеки си знае , как е взел изпита , ама тука никога няма да го публикува и никога няма да сподели това - тея неща се правят винаги на скрито, така ,че балами дето се вързват на тея неща много няма.

Цък, не си прав. Никак даже. Аз лично, а и всичките ми близки и познати /все хора с положение понастоящем/, никога, ама никога не сме ползвали "другите начини" за каквото и да било - и по изпити сме се явявали и по конкурси и т.н. и няма нито едно място, от което някой да е бил "върнат" - говорим за наличие на достатъчно знания и умения. А с такива като теб колко съм се състезавал ... удивявал съм се на такива хора колко нереални самооценки имат за себе си ...
street написа:Добре айде да питам ,защо преди нямаше изпит?

Ти четеш ли какво ти се пише? Обяснил съм защо преди нямаше изпит.
street написа:С какво ще ме научи изпита само не знам. Нито ще ме направи по умен , нито по кадърен.

Явно не знаеш и къде си се явявал и за какво - за това не си го взел ;)
Изпитът е за това такъв - изпитва, пробва, проверява. Няма за цел да те образова - объркал си се ако си мислиш, че изпитите са, за да се учиш ... Какво да говорим повече с човек, който не знае како е изпит ...
street написа:опитвайки се да "изкара" по големия процент виждащи реално нещата - Слабоумни или Неразбиращи!

За съжаление "по-големия" процент сте такива ... наистина за съжаление, защото нали знаеш какво е истината - това, което повечето хора казват, че е ;) В момента се получава невероятен феномен - обективно правилни неща, се приемат за неправилни от "по-големия" процент ...

Да благодарим на другарите комуняги, че унищожиха /включително и физически/ всеки знаещ и можещ и с целенасочена политика превърнаха българския народ в едно малоумно племе, което си няма никаква идея къде се намира ...

П.П.: Далеч съм от мисълта, че няма ни един парашутист - има и то доста, но не и в мащабите, в които си мислите ... А ако са ви скъсали - 100% е имало за какво - никой няма интерес "ей така" да си къса наред хора, които могат и знаят ...

И още нещо, което съм установил и за което просто можете да повярвате /ако ли не - ваш проблем/: Корените на всеки проблем на човек, са единствено и само в самия човек. Ей това докато не го осъзнаете и си мислите, че все някой друг ви е виновен за несгодите в живота, постоянно ще си имате проблеми. Ми утре като ми се впишете, си представям какво ще е - я съдията ще е некадърник, или корумпиран, я адвокатът на другата страна ще е негодник, я клиентът ... просто не ми се мисли за тогава ...

А P_petroff какво да го коментирам - човек, явявал се 5 пъти на този изпит ... Това говори достатъчно само по себе си ...
Не знаеш какво в повече си бил писал последния път, че си минал - ами не си писал повече, същите неща си писал. Защо си минал ли? - ами защото все някой трябва да мине, иначе някак си не върви ... и на фона на ежегодното понижаване нивото на знания и умения, явно този път вече критериите за оценяване са паднали достатъчно за твоето ниво ... Не се заблуждавай, че има друга причина и не търси нещо там, където няма да го намериш ...

Ето пресен пример за какво говорим /макар и в друга област/: Калина Илиева! Хората казаха, че момичето се било представило най-добре на конкурса за директор преди година :idea: Какво да говорим ... представете си човек без диплома, без да е учил и взел изпити, се бил представил най-добре в конкуренция на хора с опит и истински дипломи ... Сами преценяйте за какви нива на образование и интелект става въпрос в България ... Матриалът не е лош, той е токсичен! /сега някой ще каже, че Калина е била "връзкарка", а не че знаела толкова много - и тъй да е, тогава този, който я е "вкарал" там, си го представете какъв трябва да е, за да допусне такова нещо ... трябва да е бил мегатъп, щото то връзки хубаво, ама да сложиш ел.техник за шеф на ВиК, някак не се връзва нали ;) - връзки до някъде .../
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот eliana » 02 Дек 2010, 14:44

street написа:Айде сега "умниците" да ми обяснят
Как мен ме скъсаха , а човек преписвал от мен е минал???


Скъсаха те ,за да ти дадат урок- следващият път да не даваш да преписват и ти
сам да не преписваш,щото не знаеш до кой гений си седнал. :D
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот monz67 » 02 Дек 2010, 15:52

inspectora написа:
Пич, от другата страна на реката има кинти /примерно/ - естествено, че ще ми е кеф ти да не преплуваш ;)


П.П.: Далеч съм от мисълта, че няма ни един парашутист - има и то доста, но не и в мащабите, в които си мислите ... А ако са ви скъсали - 100% е имало за какво - никой няма интерес "ей така" да си къса наред хора, които могат и знаят
...


Последно?
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот monz67 » 02 Дек 2010, 15:57

inspectora написа:Полицайче, искащо да стане адвокат :lol: :lol: :lol: - то мозъчето ти е промито мнооого отдавна ... Какво да говорим повече - кажи му полицай и толкова ... оди му обяснявай, че е тъп и че не всичко е като в полицията - някъде не вземат рушвети и няма "мои хора", но за сметка на това се искат знания и интелект ;) ... А поумувай над това ;)


Ти си за дисциплинарен съд, бе маме. Леко с квалификациите, щото дължиш уважение на колегите-юристи, без оглед на тяхната професия. Като те гледам колко висиш по форумите, едва ли си много зает и търсен. Лошо няма на умряло куче нож да вадиш, въпрос на манталитет е, но прекрачваш границата на добрия тон и заради "колеги" като теб излиза лошо име на цялото съсловие.
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот eliana » 02 Дек 2010, 17:29

P_petroff написа:Винаги около мен колегите ми преписват от мен и го вземат, а аз – отвън. Та и тоя път същото писане и преписване, но ме пуснаха


Колега, а защо им позволявате да преписват? Правите добро?На конкурс?
Вие собствения си интерес не можете да защитите, как ще защитавате утре интересите на клиента? А от кого ще се преписва в съдебната зала ?
Този изпит е елементарен в сравнение с това,което предстои и ако трябва да преписвате на този изпит, за къде сте тръгнали изобщо? :shock:
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 02 Дек 2010, 17:52

monz67 написа:
inspectora написа:
Пич, от другата страна на реката има кинти /примерно/ - естествено, че ще ми е кеф ти да не преплуваш ;)


П.П.: Далеч съм от мисълта, че няма ни един парашутист - има и то доста, но не и в мащабите, в които си мислите ... А ако са ви скъсали - 100% е имало за какво - никой няма интерес "ей така" да си къса наред хора, които могат и знаят
...


Последно?

Какво не ти е ясно от цитираното? Пак ли да обяснявам едни и същи неща:
Естествено, че ще се кефя на неуспелите, че не са успели => повече за мен. Нещо нередно, ненормално, неморално?
Другото - ясно: пояснявам, че не си правя илюзии, че нямаме корупция и шуробаджанащина у нас, но не е в размерите, в които си мислите, че е ;) И в никакъв случай не е "за сметка" на знаещи и можещи хора!!! /просто някои "знаещи" и "можещи" толкова си знаят и могат ;) /

monz67 написа:Ти си за дисциплинарен съд, бе маме. Леко с квалификациите, щото дължиш уважение на колегите-юристи, без оглед на тяхната професия. Като те гледам колко висиш по форумите, едва ли си много зает и търсен. Лошо няма на умряло куче нож да вадиш, въпрос на манталитет е, но прекрачваш границата на добрия тон и заради "колеги" като теб излиза лошо име на цялото съсловие.

Аз викам за другарски съд ;)
Я да я видим като как я мислите тая дисциплинарка - то май с наказателноправни принципи се работи? Я да видим сега субект, обект, субективна стана где са /ако обективна допуснем, че има ;) /? Я пак помисли "маме"? ;) /не съм пеналист, ама май долу-горе това би трябвало да е ;) /
На колеги юристи може и да дължа уважение, но първо тук имаме едни никнеймове, а не колеги-юристи ;) /май много филми гледаш "маме"/ и второ - моя работа си е дали да спазвам законите - нали? ;)
По форумите не е твоя работа колко вися и колко съм търсен :) - нямам намерение да си го меря "с умрялото куче" ...
А за лошото име на съсловието не съм допринесъл ни най-малко пък аз ... Замисли се кой "допринася" - аз, който съм против разни недоносчета да имат какъвто и да е "контакт" с адвокатурата, или някой "кадърен" вписан "адвокат", който е@@@а м@м@т@ на някакво елементарно дело, щото се мисли за супермен, а всъщност е по-нещастен и от "кръглата нула" ...
Не ме предизвиквай да ти разказвам за случаи от практиката си, в които именно такива "велики" адвокатчета като г-н полицайчето /някак си вписали се/ ми обясняват след с.з. дали съм чел изобщо делото, по което сме били и после ходят да "реват" как съдията бил корумпиран, щото с решението става ясно кой не знае на какво дело е бил ;) - това ми се е случвало няколко пъти ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот monz67 » 02 Дек 2010, 18:15

inspectora написа:А за лошото име на съсловието не съм допринесъл ни най-малко пък аз ... Замисли се кой "допринася" - аз, който съм против разни недоносчета да имат какъвто и да е "контакт" с адвокатурата, или някой "кадърен" вписан "адвокат", който е@@@а м@м@т@ на някакво елементарно дело, щото се мисли за супермен, а всъщност е по-нещастен и от "кръглата нула" ...
Не ме предизвиквай да ти разказвам за случаи от практиката си, в които именно такива "велики" адвокатчета като г-н полицайчето /някак си вписали се/ ми обясняват след с.з. дали съм чел изобщо делото, по което сме били и после ходят да "реват" как съдията бил корумпиран, щото с решението става ясно кой не знае на какво дело е бил ;) - това ми се е случвало няколко пъти ...


Това, което описваш е в полза на всеки средно грамотен адвокат. Ако попадаш в категорията може само да те радва, поради щото никой от тия нема да ти бръкне в паничката. Простичко е - вършиш работа - имаш клиенти и обратното. Много добре ми е ясно кво е положението (в темата за фактурите обясних), но се дразня, че се репчиш безпричинно за щяло и нещяло, което между другото е много лесно, във форума, зад "никнеймове". Дисциплинарката не я мисля никак, некак си не ми е в лайфстайла да се занимавам с полицейски работи. Въпросът е, че с неморалното ти поведение ти уронваш престижа на професията, щом човекът е казал, че е юрист, добросъвестността му се предполага, правно ирелевантно е под какви псевдоним и форма съобщението е стигнало до теб. А ти вместо да демонстрираш адекватно на социалния ти статус ти емоционално равнище, говориш точно като полицая, която толкова мразиш. Нищо лично нямам към теб, в други теми съм подкрепял това, което казваш, но хайде моля ти се не падай на нивото, което сам подсказваш, че ненавиждаш.
Последна промяна monz67 на 02 Дек 2010, 18:17, променена общо 1 път
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 02 Дек 2010, 18:16

Ооо, яката сте се разлютили тука :D Нищо, че е четвъртък.
Инспекторе, знаеш, че принципно съм съгласен с теб за много неща. Ама я да туря малко пипер в шкембе-чорбата, като те допълня. Освен "кадърните" вписани "адвокати", аз съм брал ядове и с разни натокани дедовци и баби - адвокати, дето ни се водят, ни се карат, па и претенции имат за гениалност :mrgreen:
Върхът на сладоледа беше по едно дело с изход "на кантар" (там помагах на съдружничката, че беше бракоразводно с усложнения и за добър контрол решихме да сме двамата). Печелим ние на І инстанция и баба-адвокатка ми звъни по телефона: абе, що не вземете да се откажете, кво ще се мъкнем на въззив. Еми, отговорих й шеговито, че като сме спечелили битката, рано е да се предаваме във войната :D После пред съдебна зала същата баба ми заяви, че тъй като тя имала 30 години стаж като айдукат, нейната позиция била разумната (т.е. подразбирай, че на нас със съдружничката, дето имаме по-малко стаж от бабата, позицията ни е м@лоумна). Накрая в съдебна зала на ІІ инстанция, след като се лигави известно време с част от съдебния състав, щото се били познавали и си говориха за семки, парцалки и внучки (егати и професионалното поведение насред съдебно заседание, наистина, включая лигавещите се магистрати) бабата изцепи, че аз съм й бил говорил по телефона, че това било не процес, а ... война :shock: ОнемЕх!!! Добре, че съдружничката ми правилно посочи, че подобни клюкообразни изказвания нямат място в съдебната зала, най-малкото щото не са предмет на спора.
Та, извода ми е че навсякъде има нискокачествен матрял, ама май-май напоследък ниското качество стана в китайски мащаби. Ако приемем, че бабата-адвокатка има ниско качество от съветски мащаби :D
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот monz67 » 02 Дек 2010, 18:24

И к'во стана с делото?
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 02 Дек 2010, 18:31

Еми, решиха го много умело, като подкръцнаха мераците на всяка от страните за крайните й претенции и дето се вика направиха така, че и вълкът да е цял, и агнето да е сито :D
В общи линии това беше постижимото, а че на І инстанция попаднахме на съдия, дето ни уйдиса на исканията, си беше чист късмет :wink:
Но на бабиерата съм й обиден вече няколко години и ако ми падне да я засека някъде в тъмното, ще я спъна ей така, за кеф. Къв гадняр съм :mrgreen:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот svetliq » 02 Дек 2010, 18:39

Бях се отказал да пиша повече по темата, защото не се чувствам на място, но като за капак ми се иска да обобщя. От всичко гореизложено се налага изводът: от както свят светува има кадърни хора във всяка една сфера на живота: овчари, зидари, ковачи, че и юристи. Винаги е съществувал и т. нар. пълнеж, за да могат кадърните по общия философски принцип да изпъкват като именно такива. В България в момента просто пълнежа ни е в повечко. Отначало бях малко гневно настроен към колегата инспектор, но сега искам да кажа, че съм напълно съгласен с него,ама за всичко. Убедил съм се, че не можеш да обясниш на простия, че е прост, ако опиташ той само ще те намрази.
Жал ми е само, че живеем в такова общество, в което и най - необразованата и долна селянка се сдобива с диплома - била тя по право или друга дисциплина.
Нека всеки се вгледа в себе си и да се запита: съм ли аз свестен юрист, ставам ли за нещо, помагам ли на клиента си? Да бъде честен със себе си, но не знам дали, това което открием ще ни хареса. Срещал съм много колеги в процеса на следването си, които твърдяха че са си написали, че са си отговорили пък видиш ли - били ги скъсали. Ами бяха скъсани просто защото не им достигаха знания и интелект - това е.
svetliq
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 12:31

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот Гост » 02 Дек 2010, 19:04

inspectora написа:......Напратив, вместо да се гавриш по тоя начин, трябва да ти стане тъжно...
Тъчно ми е, че има такива като теб ... и то в огромни количества ... тъжно ми е, че се правят теми като тази ... но причината вече я изложих, а именно, че все повече от младите с дипломи, в частност и за юридическо образование, не стават и за хигиенисти ... Ей за това ми е тъжно ...

Испектора, вземи се осъзнай малко? Кой си ти, за да казваш кой за какво става, смешен и банален стана вече със злобните си постове - На какво се дължи тая твойта неудовлетвореност, тая прекомерна форумна активност, това задочно общуване с хора, които не познаваш? Вземи се поразходи нещо, изхаби някъде негативната си енергия, че тя извира от почти всеки твой пост.
Гост
 

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 02 Дек 2010, 19:06

monz67 написа:Това, което описваш е в полза на всеки средно грамотен адвокат. Ако попадаш в категорията може само да те радва, поради щото никой от тия нема да ти бръкне в паничката. Простичко е - вършиш работа - имаш клиенти и обратното.

Не ме радва, никак даже, щото те такива уронват престижа на професията. Щото те такива после ми гласуват за органи, без да знаят за какво гласуват. Щото ей такива ми бъркат в паницата - идва клиентът "напатил" от такъв и аз му искам 3 пъти повече пари от оня, а той си "разсъждава" дали няма "да се набута" 3 пъти в повече /щото вече патил и няма как да знае за какво си дава парите/ и или отива при оня, или изобщо не се занимава повече ... Ей такива ми ти работи - щото всеки е чувал: "всичките са еднакви - само парите да вземат и след това не им пука" /и това води до едни уговорки - ама парите после ... първо да видим какво ще стане .../
И не говоря за себе си в случая - просто ти показвам "малко по-широк поглед" - не е толкова елементарно: "радвай се, че насреща е идиот" - краткосрочно, да, радвам се ... но дългосрочно ...
Ето за това говоря, като казвам, че все по-малко "мислим" какво правим ... "Простичкото" може да изглежда резонно, но за някой недалновиден ...

monz67 написа:щом човекът е казал, че е юрист, добросъвестността му се предполага

Дали?
За мен юрист не е човек с диплома за юридическо образование, вписан адвокат, магистрат и т.н. За мен юрист е човек, за който преценя, че си има идея от право /или пък е наясно, че няма достатъчно познания, но иска да се научи/ и в този смисъл не считам, че дължа каквото и да е уважение на някой заради налична диплома, или титла, или месторабота ... пък ако искате ме съдете и ме изкарвайте неетичен ... мислете си за дисциплинарки и т.н.

И аз нямам нищо лично към теб. А реакциите ми са предизвикани от малоумието на някои, щото ако има нещо, което може да ме изкара извън нерви, то това е простотията на хората, особено когато става въпрос за масова такава ... Иначе от друго /освен простотията и лъжата - второто го добавям, за да съм напълно честен/ не мога да се трогна никак даже ;)
Емоционалното ми състояние пък, е съвсем нормално - "социалният" ми статус не ме прави по-малко човек от който и да било друг човек и никак не ми харесва постановката да следваме някакви "модели" на поведение, съобразно соц. си статус - привърженик съм на човешката естественост и ми е много смешно да гледам как някой "снобее", щото бил постигнал някакъв статус, променя начина си на обличане, говорене и всичко, но ... само за пред обществото ;)
... както и да е ... взех да се отплесвам ...

Ковачев, и аз съм имал подобни "филми" с бабки и дядовци :) - някои от тях съвсем са изкукали, което е нормално с оглед възрастта и цял живот занимания с право ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот inspectora » 02 Дек 2010, 19:14

Гост написа:Кой си ти, за да казваш кой за какво става ... изхаби някъде негативната си енергия ...

Кой съм аз? Коя си ти? Неща, които няма да разберем тук ... Казвам кой за какво става, щото така искам и щото мога 8)
Аз и негативна енергия в едно изречение - по голям смях не бях чувал :D - както и да е, гледай си живота и не ме занимавай с простотиите си ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот Гост » 02 Дек 2010, 19:23

inspectora написа:
Гост написа:Кой си ти, за да казваш кой за какво става ... изхаби някъде негативната си енергия ...

Кой съм аз? Коя си ти? Неща, които няма да разберем тук ... Казвам кой за какво става, щото така искам и щото мога 8)
Аз и негативна енергия в едно изречение - по голям смях не бях чувал :D - както и да е, гледай си живота и не ме занимавай с простотиите си ...

Опазил ме Бог да те занимавам с каквото и да било :lol: !
Гост
 

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот milf69 » 02 Дек 2010, 20:07

Неиздържам да чета повече тези смешници, които се навеждат на ВАС и пишат глупости - колко всичко било честно, обективно, прозрачно и как имало знаещи и незнаещи !? Пълни глупости за балъци ! Изпита за мл.адвокати е изцяло опорочен и компрометиран - прояден е от корупция и връзкарство ! Познавам много тъпи парчета, които заявяват предварително, че ще го издържат от първия път - и това случайно става. Познавам хора, които са дописани в списъка на издържалите казусите, а също и хора на които разни посредници са им искали пари. А също и много други "знаещи", които взеха този изпит още от първия път - и които случайно се оказаха роднини,мъже,жени,синове и дъщери на съдии и прокурори от София и от провинциата ! Никой няма право да се подиграва с хората - с тези 1000 човека - които всеки път се явяват на изпит, разкарват се от цяла България до София, плащат си по 50 лв. и накрая им смачкват фасона като им казват "не ставате" - защо - защото нямате връзки или пари !? Този т.нар.изпит трябва незабавно да се отмени или изцяло да се промени начина и мястото на провеждането му. Чудя се, защо си траят всички ?
milf69
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 02 Дек 2010, 19:29

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот stratfor » 02 Дек 2010, 20:34

milf69 написа:Неиздържам да чета повече тези смешници, които се навеждат на ВАС и пишат глупости - колко всичко било честно, обективно, прозрачно и как имало знаещи и незнаещи !? Пълни глупости за балъци ! Изпита за мл.адвокати е изцяло опорочен и компрометиран - прояден е от корупция и връзкарство ! Познавам много тъпи парчета, които заявяват предварително, че ще го издържат от първия път - и това случайно става. Познавам хора, които са дописани в списъка на издържалите казусите, а също и хора на които разни посредници са им искали пари. А също и много други "знаещи", които взеха този изпит още от първия път - и които случайно се оказаха роднини,мъже,жени,синове и дъщери на съдии и прокурори от София и от провинциата ! Никой няма право да се подиграва с хората - с тези 1000 човека - които всеки път се явяват на изпит, разкарват се от цяла България до София, плащат си по 50 лв. и накрая им смачкват фасона като им казват "не ставате" - защо - защото нямате връзки или пари !? Този т.нар.изпит трябва незабавно да се отмени или изцяло да се промени начина и мястото на провеждането му. Чудя се, защо си траят всички ?



:!:
stratfor
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 25 Ное 2010, 09:00

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот iliqna » 02 Дек 2010, 21:50

milf69 написа:Неиздържам да чета повече тези смешници, които се навеждат на ВАС и пишат глупости - колко всичко било честно, обективно, прозрачно и как имало знаещи и незнаещи !? Пълни глупости за балъци ! Изпита за мл.адвокати е изцяло опорочен и компрометиран - прояден е от корупция и връзкарство ! Познавам много тъпи парчета, които заявяват предварително, че ще го издържат от първия път - и това случайно става. Познавам хора, които са дописани в списъка на издържалите казусите, а също и хора на които разни посредници са им искали пари. А също и много други "знаещи", които взеха този изпит още от първия път - и които случайно се оказаха роднини,мъже,жени,синове и дъщери на съдии и прокурори от София и от провинциата ! Никой няма право да се подиграва с хората - с тези 1000 човека - които всеки път се явяват на изпит, разкарват се от цяла България до София, плащат си по 50 лв. и накрая им смачкват фасона като им казват "не ставате" - защо - защото нямате връзки или пари !? Този т.нар.изпит трябва незабавно да се отмени или изцяло да се промени начина и мястото на провеждането му. Чудя се, защо си траят всички ?



Е, аз също тук повече чета и нямам навик да се включвам с мнение, но това просто ме предизвика - не се навеждам на никого, нямам връзки и пари и не съм съгласна някой да прави такива обобщения! И ще поясня защо - завърших 2009 г., за себе си съм изяснила, че искам да работя като адвокат, просто това е нещо, което се чувства, а не се поставя като самоцел/мое скромно мнение/, последната година прекарах в четене и пак четене, основно на практика, на казусите изписах общо 2 листа и резултатът ми е положителен, а колеги предадоха по 15....Естествено, имате право на мнение, но все пак мислете малко преди да го обективирате!

п.п. И каква да е формата на изпита и мястото, може би в Мало Бучино?
iliqna
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Апр 2010, 17:01

Re: адвокатски изпит ноември 2010г.

Мнениеот ykovachev » 02 Дек 2010, 21:52

inspectora написа:... както и да е ... взех да се отплесвам ...
Ковачев, и аз съм имал подобни "филми" с бабки и дядовци :) - някои от тях съвсем са изкукали, което е нормално с оглед възрастта и цял живот занимания с право ...

Което показва каквоооо?
Че алкохола, математиката и особенНо правото... не прощават :D
Само че някои ги друсва още на младини - сигуно са податливи - конспирационни теории, световен заговор на индианците срещу кандидатите за адвокати и причие, и прочие...
Абе, мразя крайните мнения. Никой не казва, че изпитът е цветя и рози. За 58-ми път ще напиша, че аз навремето гласувах против тая вноска четирицифрена за вписване в САК. Ама да ми се изкарват тука, че всички ангелчета с крилца (т.е. кандидати) някакви злокобни чички и лелки-вампири екзаминатори ги изпонатръшкали и изпонакъсали - айде малко да спаднете надувката, а? Ша се пръснете от гордост просссссто кви сте жертви :mrgreen: Я изгледайте нещо хорърче някое, да ви мине.
П.П. И пиша напреки на сините буквички отдолу, щото и аз имам право да съм на градус и да се разпаля. Иначе, като съм трезвен - забрави да се хабя - кого ще убедя - ангелчетата ли? Жизъс, туй не може да стане нивгаш :P
П.П.П. А Anonymous ще помоля да не морализаторства излишно - журналистът Иво Инджев в своя сайт е разказал за миролюбивата й реакция, когато загиваха хора на 11 септември 2001 г. Без значение дали има световна, арабска или американска конспирация. Уважаема, или сменете ника, ако не сте тази, за която се представяте, или ограничете морализаторстването, поради туй, че нямате морал, за да ръсите от него наоколо си.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron