начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

НА КОГО ПРЕЧИ НАЦИОНАЛНАТА СЛЕДСТВЕНА СЛУЖБА?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Гост » 05 Сеп 2005, 15:10

Anonymous написа:
Anonymous написа:Много глупости говориш бу курсант- бегом в строя !

Г-н гостр благодарение на Вас се сдобих с клавиатура с кирилица мерси!
От 8 месеца чета тук и рядко се "обаждам"-въобразявах си че тук са нормални :x Това към нецензурните лоши и меркантилни участници! :?
А иначе ми е много приятно да следвам мисълта на останалите ДОСТОЙНИ ЮРИСТИ! В края на крайщата важното е да разсъждаваш! :)
То, само с клавиатура няма да стане. Трябва да се научат и някои думи. Какво занчи меркантилен, бе простак, я въаобще не се ообаждай или и ти си от Академията
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Сеп 2005, 15:14

Достойни ли - ............!!! От "достойни" сме на това дередже..........
Гост
 

реформа

Мнениеот хахо 1 » 05 Сеп 2005, 15:30

реформата е вечна. след няколко години пак ще ни реформират. Аз съм дознател. следователите в момента се ослушват и са си прави за тях. цитирам прокурор, "Има разлика между бъзо производство за алкохол и някой други дела. някой сержанти вземат помвече пари от мен и ми се смеят , че с юридическо образование съм глупак , че работя тази работа. няма точен регламент за работата. нигто за реформата. Ако се вгледает на зад, ще видите ,че реформата създава няколко години хаос.
докато се научат да работят всички по новите правила. някои бил поучил 150 дела стари, и отработи 99 колко с мнение за съд и са колко са издържали в съда не казва. демек има осъдителни присъди.
В НСС и СтСлС работят често по сложни дела , и то доста, при възможностите на сегашния правен мир. често разследват доста сериозни хора. за големи интереси. разбиването на тези служби ще даде на някой две три години почивка. От призовкарите независимо на следствието , мвр или съда ипрокуратурата. Иняаче нищо ново реформата е вечна , по добре да ес обзалагаме следващата реформа в каква посока ще бъде.
хахо 1
 

Мнениеот gost » 05 Сеп 2005, 15:41

хахо, ако и другите дознатели са толкова грамотни колкото теб, здраве му кажи, защо се излагате така, поне грамотно пишете.... нямам думи
gost
 

Мнениеот дознател » 05 Сеп 2005, 17:25

Сигурни ли сте ,че реформата на следствените органи ще завърши само с това ,че те ще станат част от МВР.На мен ми се струва ,че до няколко години ще има друга много по-голяма ,истинска реформа и тя ще бъде промяна на цялата философия на наказателният процес/в частност досъдебното пройзводство/.Мисля,че при тази нова философия няма да има нужда нито от дознатели ,нито от следователи.Ака някой се пита как ще стане това ще му кажа- прокурорите ще бъдат накарани/със съответните закони/ да започнат да разследват найстина и да са в течение от първото до последното следствено действие.Самите следствени действия предстой да бъдат много по -опростени ,без излишни формалности.Полицайте извършващи следствените дайствия /по разпореждане на прокурора/, ще могат да бъдат разпитвани като свидетели.Самото досъдебно производство трябва да бъде сведено до минимум,то и сега няма кой кой знай каква полза от него,при положение ,че събраните материали нямат стойност в съда ,където всеки може да приказва каквото си иска.
дознател
 

Мнениеот Гост » 05 Сеп 2005, 17:48



Абе вие дознателите явно наистина не усещате откъде духа вятъра- какво МВР ви се върти из главите? Следствието никога няма да бъде ввече в МВР и няма нужда. Най- добре беше да се създаде екипен принцип както е в Испания. Следователите да разполагат с екипи то дознатели, оперативни, нтл, призовкар и т.н. и да контролират всичко като носят отговорност за разследването и сроковете му. Другият вариант е да станат разследващи прокурори и движат делото от началото до внасяне на обвинителния акт в съда. Така и сегашните прокурори ще разберат какво е истинско разследване и работа.Но в момента ще станат съдии по разследване, като ще им останат и текстове за разследване. При следващата реформа прокуратарута с ВНС ще бъде извадена от съдебната система и тогава всички ще станат разследващи прокурори.
Гост
 

Мнениеот дознател » 05 Сеп 2005, 18:37

уважаеми"гост" излишно е да спорим ,че следствието ще бъде част от МВР,то и сега е така.Относно екипният принцип за който приказваш,той и сега е факт на в повечето полицейски управления. Аз лично по всяко едно дело работя в подобен екип-от съответните териториални работници обслужващи района където е станало престъплението.А това ,че следователите трябвало да имат екип от дознатели е пълна глупост,не се правете на по-велики отколкото сте.
дознател
 

Мнениеот kursant_amvr » 05 Сеп 2005, 18:51

Автор на темата,
крайно време беше някой да каже нещата така както са си. А те не са приятни за ушите на бая хора. Евала ти за търпението да пишеш нещо смислено там, където повечето са дошли за да храчат.
В този ред на мисли и като гледам анонимните постинги горе... тъкмо се беше получило нещо като смислен дебат. Ами какво друго да кажа освен:

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ АНОНИМНИЦИ, КОИТО С ПРОСТАЩИНАТА СИ РАЗНООБРАЗЯВАТ ТОЗИ ИНАЧЕ ИНТЕЛИГЕНТЕН ФОРУМ.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот дознател-малоумник » 05 Сеп 2005, 20:53

Anonymous написа:
Абе вие дознателите явно наистина не усещате откъде духа вятъра- какво МВР ви се върти из главите? Следствието никога няма да бъде ввече в МВР и няма нужда. Най- добре беше да се създаде екипен принцип както е в Испания. Следователите да разполагат с екипи то дознатели, оперативни, нтл, призовкар и т.н. и да контролират всичко като носят отговорност за разследването и сроковете му. Другият вариант е да станат разследващи прокурори и движат делото от началото до внасяне на обвинителния акт в съда. Така и сегашните прокурори ще разберат какво е истинско разследване и работа.Но в момента ще станат съдии по разследване, като ще им останат и текстове за разследване. При следващата реформа прокуратарута с ВНС ще бъде извадена от съдебната система и тогава всички ще станат разследващи прокурори.
Брей, че глупости! Бихте ли ми казал къде точно е разликата между един следовател с две години стаж и един дознател /юрист/ с две години стаж??? Аз веднага ще Ви я кажа и тя е, че последният е работил по няколко пъти повече дела в сравнение с първия. И не ми говорете за фактическата и правна сложност на следствените дела, защото в ТО, където би трябвало да работи такъв следовател се работят 90% преобразувани полицейски производства срещу наркомани и дела срещу непълнолетни... Виж, ако се върне старата организация със следовател /юрист/ и помощник-следовател /неюрист или със средно образование/ съм съгласен. То всъщност май това е била и най-добрата организация, но не съм работил по нейно време и не мога да кажа точно... Що се отнася до екипния принцип той донякъде съществува, както каза колегата, но и там има още какво да се желае. А що се отнася до варианта следователите да станат разследващи прокурори нямам нищо против. Но с малката добавка-КАДЪРНИТЕ, а не куцо, кюраво и сакато. Първите и съдии да ги назначат-нямам против! Въпроса е нещата да тръгнат в положителна насока и да се използва потенциала на тези способни хора. А на автора на темата му свалям шапка за откровените мнения... За съжаление една птичка пролет не прави. И други магистрати са прочели моя въпрос по-горе, но освен него никой не спомена и дума за своята независимост при вземане на решения...
дознател-малоумник
 

Мнениеот Гост » 05 Сеп 2005, 21:47

Anonymous написа:
Anonymous написа:
Anonymous написа:Много глупости говориш бу курсант- бегом в строя !

Г-н гостр благодарение на Вас се сдобих с клавиатура с кирилица мерси!
От 8 месеца чета тук и рядко се "обаждам"-въобразявах си че тук са нормални :x Това към нецензурните лоши и меркантилни участници! :?
А иначе ми е много приятно да следвам мисълта на останалите ДОСТОЙНИ ЮРИСТИ! В края на крайщата важното е да разсъждаваш! :)
То, само с клавиатура няма да стане. Трябва да се научат и някои думи. Какво занчи меркантилен, бе простак, я въаобще не се ообаждай или и ти си от Академията

Простак е татко ти, че не се е самозадоволил, ами те е пъхнал в майка ти! :P . Меркантилен е това, което съм имал предвид. А АМВР не съм завършил, но винаги съм мечтал да е така! :twisted:
Извинявам се на останалите участници в този форум, че слязох на нивото на споменатия "потребител", но взе че ми писна от такива, като него! :evil:
На всеки освен гореспоменатия желая всичко най-успешно и пак се извинявам за това, че слязох на нивото на приматите. :D
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Сеп 2005, 23:10

Въх, то станало страшно! :oops:
Хайде стига, де, възрастни хора сме! А по-нашата дискусия се говори, че до края на седмицата ще има яснота какво ще се случи с НСлС, а и с МВР. Е, години чакаме.............., ще изчакаме още няколко дни. 8)
Гост
 

Мнениеот Полицай » 05 Сеп 2005, 23:12

Anonymous написа:Въх, то станало страшно! :oops:
Хайде стига, де, възрастни хора сме! А по-нашата дискусия се говори, че до края на седмицата ще има яснота какво ще се случи с НСлС, а и с МВР. Е, години чакаме.............., ще изчакаме още няколко дни. 8)

Това си е мое! :lol:
Полицай
 

KOMPETENTNOST

Мнениеот BIBO » 08 Сеп 2005, 14:01

V saita na VSS ima i nazna4enia po dokumenti na magistrati
BIBO
 

Мнениеот Гост » 08 Сеп 2005, 17:23

продължавайте да чакате и продължавайте да плямпате за тая следствена служба
Гост
 

Мнениеот Гост » 09 Сеп 2005, 22:36

A kak mislite ima li smisal da se kandidatsva na konkursa za ml. sledovateli? - eventualno 6et badat v bezteglovnost?
Гост
 

Мнениеот някой » 10 Сеп 2005, 10:17

Anonymous написа:A kak mislite ima li smisal da se kandidatsva na konkursa za ml. sledovateli? - eventualno 6et badat v bezteglovnost?


Бързат да назначат своите хора. А след това няма да са в безтегловност - ще им предложат да станат прокурори, а другите ще пенсионират
някой
 

Мнениеот stutgart » 10 Сеп 2005, 10:30

hahah.nahakaha li vi gi otzad na mvr-to ot konstitucionnia syd:) hahah.ste vidite sledstvie vie,kogato boiko borisov stane iurist:)hahah.
stutgart
 

Мнениеот дознател » 10 Сеп 2005, 21:26

"нахакаха"го но на НСлС и на мързеливите следователи.Само с няколко съвсем малки допълнения в Конституцията и в Закона за Съдебната Власт и с новият Закон за МВР,цялото следствие ще отиде където му е мястото и тогава ще видите как наистина се работи.
дознател
 

Мнениеот Гост » 10 Сеп 2005, 21:59

Абе вие дознателите наистина сте много ограничени. Личи си, че сте си доучвали правото. Конституцията изрично разпорежда, че само ВНС може да извади следствието и прокуратурата от съдебната власт. Какви промени ти се привиждат?Иска ви се следователите да дойдат в МВР, поне ще има кой да ви дава ъкъл, че освен кражби с друго няма да се оправите. Единственото, което ще стане е, че следовател ще се замени със съдия по разследването.
Като го прочетеш тогава ли ще се убедиш? И такива хора ще се справят със стопански престъпления? :wink: :wink: :wink: !!!!
Гост
 

Мнениеот дознател » 11 Сеп 2005, 08:41

"гост"май ти си доучвал правото ,но като гледам ти се губи още първи курс.Конституцията не разпорежда"магистратче"и тъкмо по тази причина имаше нужда от тълкувателно решение на Конституционният съд.Последният постанови ,че могат да се правят "допълнения"в конституцията касаещи следствието.Тъкмо затова аз ти казах ,че конституцията ще бъде допълнена с нови норми а няма да се налага промяна на старите.Изглежда на теб това ти е трудно да го проумееш.Колкото до "сложните"стопански престъпления ,който те притесняват,ще ти кажа ,че аз от шест години разследвам такива и винаги съм се справял успешно и само на някой ............. можеш да обясняваш колко са трудни тези престъпления.Впрочем ти найстина може и да изпитваш затруднения ако се съди по изказването ти.
дознател
 

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron