начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

РЕФОРМА В ПРОКУРАТУРАТА И СЪДА.

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Гостенка » 27 Окт 2005, 12:01

Anonymous написа: Опитай се да излезеш от системата да погледнеш отстрани и ще видиш колко сте жалки!


Иска ми се да приключим това безплодно общуване, Анонимен, но много ми е интересно - колко години професионален юридически опит имаш и в коя област си специалист?
И не допускаш ли, че ние, които работим в системата имаме колеги, които са били и от двете страни и имаме кой да ни каже аргументирано как стоят нещата. Не стоят добре, но оцеляваме. Оцелява и системата, благодарение на такива като нас, които си обичат работата, добросъвестно я работят, не се изживяват като медийни звезди и които сме болшинство.
Гостенка
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2005, 14:27

Гостенка написа:
Anonymous написа: Опитай се да излезеш от системата да погледнеш отстрани и ще видиш колко сте жалки!


Иска ми се да приключим това безплодно общуване, Анонимен, но много ми е интересно - колко години професионален юридически опит имаш и в коя област си специалист?
И не допускаш ли, че ние, които работим в системата имаме колеги, които са били и от двете страни и имаме кой да ни каже аргументирано как стоят нещата. Не стоят добре, но оцеляваме. Оцелява и системата, благодарение на такива като нас, които си обичат работата, добросъвестно я работят, не се изживяват като медийни звезди и които сме болшинство.


:) Много си любопитна! Но, аз влизам в тоя форум, като анонимен и предпочитам да остана анонимен! Съжалявам, няма да задоволя любопитството ти! Без значение нямаш колеги,като мен. Приеми, че просто съм различен! Успех!
Гост
 

Мнениеот круела » 27 Окт 2005, 14:49

Anonymous написа:
Гостенка написа:
Anonymous написа: Опитай се да излезеш от системата да погледнеш отстрани и ще видиш колко сте жалки!


Иска ми се да приключим това безплодно общуване, Анонимен, но много ми е интересно - колко години професионален юридически опит имаш и в коя област си специалист?
И не допускаш ли, че ние, които работим в системата имаме колеги, които са били и от двете страни и имаме кой да ни каже аргументирано как стоят нещата. Не стоят добре, но оцеляваме. Оцелява и системата, благодарение на такива като нас, които си обичат работата, добросъвестно я работят, не се изживяват като медийни звезди и които сме болшинство.


:) Много си любопитна! Но, аз влизам в тоя форум, като анонимен и предпочитам да остана анонимен! Съжалявам, няма да задоволя любопитството ти! Без значение нямаш колеги,като мен. Приеми, че просто съм различен! Успех!

А, човече, няма нищо. Стой си анонимен. На никого не липсваш. Никой изобщо не е любопитствал какъв си точно, защото е очевидно, а и вече си вземал отношение в този форум, но под друго име.Принципно дори е крайно положително, че нямаме колеги като теб,както казваш. Не би и следвало да имаме. Казали си ти само, че за да дадеш преценка, трябва да познаваш нещата, че ако има лошо, то има причини, а ако има лоши, то не всички са лоши. Ако си разбрал, разбрал, ако пък -не, твой си проблем.За съжаление не мога да приема, че си различен.За съжаление доста хора си позволяват този начин на мислене. Това е тъжно. Можеш да станеш по-голям оптимист, като си помислиш, че винаги може и по-лошо.Не бих могла да ти пожелая успех, защото плюенето не изисква особени усилия и умения.
круела
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2005, 15:28

Много е хубаво, че има магистрати, които държат на името и професията си, работят ги с желание, въпреки всички "лабораторни експерименти" и обществения натиск, на който са подложени. Чудесно е и това, че има толерантност и взаимна подкрепа, на каквито не ставаме често свидетели.
Гост
 

Мнениеот круела » 27 Окт 2005, 15:51

Е, хайде сега, какво значи "има". Ами, естествено, че има.Всеки държи и на името и на професията си. Така трябва да бъде. А където не е така-така не трябва да бъде. Ако визирате в частност и мен, и аз си държа на името, но тъй като професията ми, която е със сто годишна история, я пращат пак там, мога да кажа, че изпитвам искрена болка за това. Като си помисля за тези години, труд, нерви, мъка. Всъщност си отива част от живота ми. Затова и започнах тази тема. Исках хората, които работят в тази система да осъзнаят, че както лесно се руши съграденото и работещото, маркирано като "перпетуум реформа" у нас, така, утре това ще почука на вратите им. Да поискат нужните промени, а не -неудачно наложените. Да не позволят съсипването на труда си, чрез недообмислени промени "на парче".Съвсем не на нашенския принцип" на нас ни е зле, ама и при вас ще стане".Лошото е, че малко хора имат достъпа до Интернет /жалко, но факт/, а, разбираемо -защо, и, желанието да дискутират по тези въпроси. Така или иначе, нито има кой да ги чуе, нито кой да ги послуша. Но, щом е така, да си седят, да гледат положително, докато бате Батман им обяснява простовато нещата от живота.И хората ще чуят него. Не знам дали не трябва и на себе си да се сърдим за това.
круела
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2005, 15:59

Имам предвид, че не всички са обезверени, озлобени един към друг, макар, че често така се поставят нещата в общественото пространство. И има защо. Както и, че ряддко ставаме свидетели някой да има куража да защити себи си, колегите си, та и другите около него. Това е положителното.Когато нещата са поставени простичко и човешки, стигат до хората. Явно трябва да се прави по-често.
Гост
 

Мнениеот гост 2 » 27 Окт 2005, 16:05

Да каже г-жа съдията, тогава защо Батман събра повече обществено доверие от съда?
гост 2
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2005, 16:44

Нищо не е събрал. Смях пълен. Крали Марко на коня. Макар, че за някои от пусканите може и да е прав.Но покрай него, изглежгда така, сякаш останалите ги няма. Аз това не мога да си обясня защо се случва?!!
Гост
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2005, 17:02

Да, обаче битката-Батман срещу съда бе дълга. А резултатът, с оглед обществената нагласа направо страшен.Е, това защо стана?Че той и самата полиция резилеше, с "батмаското" си присъствие на десетки места едвовременно?
Гост
 

Мнениеот Гостенка » 27 Окт 2005, 18:30

гост 2 написа:Да каже г-жа съдията, тогава защо Батман събра повече обществено доверие от съда?


Аз съм редови граждански съдия, Гост2, а не народопсихолог. Но житейският опит ми подсказва, че при нас - българите, преходът от "Осанна!! до "Разпни го!" не е дълъг. :?
Гостенка
 

Мнениеот гост 2 » 28 Окт 2005, 10:27

Гостенка написа:
гост 2 написа:Да каже г-жа съдията, тогава защо Батман събра повече обществено доверие от съда?


Аз съм редови граждански съдия, Гост2, а не народопсихолог. Но житейският опит ми подсказва, че при нас - българите, преходът от "Осанна!! до "Разпни го!" не е дълъг. :?

И аз това питам. Като редови съдия, как си го обяснявате. Григоров иПенчев ли нямат толкова мъжкарско излъчване?И защо се стигна дотам, народът да не вярва на професионалистите, или поне да не им вярва толкова, колкото некомпетентните хора. Има, сякаш един професионалист в бяло.Забравени са редовите полицаи, забравено е следствието, забравена е прокуратурата, а вече във всяко съдебно решение се съзират "по-други" мотиви.Какво доведе до това? Само асоциирането на съда с поборник срещу престъпността ли, или и неадекватната реакция на неговото , и на другите звена ръководство, та хората, чак забравят, че ги има?
гост 2
 

Мнениеот круела » 28 Окт 2005, 10:53

Три основни неща, извън това, което Гостенка вече каза по-горе.Блестящ пи ар. Лесен и бърз достъп до медийно пространство. Прост, ясен и натъртен на подходящите места говор. Загрижено-мъжествена излъчване. Внушение, за сила и безкомпромисност.Заиграване на тънката струна в нашата душевност, нуждата от твърда ръка.Съветници, които явно са дали акъл за тези неща, да изглеждат по този начин.Второто нещо- изявен популизъм. Говори по темите, които са наболели и казва, това , което се очаква да се чуе, но винаги в насока:"на мен това ми бе известно, отдавна съм предупреждавал и настоявал за мерки, дори съм предложил, но няма кой да ме чуе, а след като си свършихме работата блестящо, някои други хора свършиха едни такива работи, че всичко отиде по дяволити".Третото нещо- бърз достъп до оперативна информация, което му даваше възможност пръв, често пъти напълно игнорирайки работата на наистина заетите с конкретния случай хора, а често пъти и в нарушение на закона, да прави публично достояние подробности по конкретни разследвания.Защо му вярват хората? Мисля, че това е преувеличено. Всеки един форум в национален ежедневник е пълен с постинги на интелигентни хора, които си задават въпроси, как така досега си бил до шия в блато, пък после-целият в бяло, защо и другите честни безнесмени нямат такова лично състояние и прочие.Вярно е, че българинът иска твърда ръка и силни личности за ръководители, но това внушение при него, специално се постига при по-незапознатите хора. Е, затова именно бабите в в с.Гинци ще виждат новия месия.Мисля, че ръководителите на отделните звена в съдебната система нямаха възможност за силна реакция, най-малкото защото законът им забранява да влизат в детайли по конкретни случаи. Това му даваше възможност твърде успешно да си обобщава и приписва успехите на цели екипи полицаи, дознатели, следователи, прокурори, та го превърна даже и в правораздавателен орган, който решаваше кой колко трябва да лежи. Той имаше своя единствен позитив-като коректив на самозабравили се, които нямат гаранции, че утре няма да ги изтипосат по медиите, и в това, че е действена натура. В същото време е доста хитър, трябва да му се признае. Доказателство за това е последната му кампания, където отбягва категорично професионален дебат със силни противници-от една страна, за да не му изкарат в национален ефир кирливите ризи, което се случи при третия мандат на Софиянски, от друга страна, защото е професионално неподготвен. Позитивът му в случая е, че може да намери спонсори за множество дейности, и е действена натура. И с това приключват позитивите. Не, че другите ги имат. И оттук идва главният му позитив-липсата на алтернатива. Липсата на друга личност с такъв обем медийни изяви, блестящ усет за пи ар, и такова отработено харизматично излъчване. Стана вече като в стария виц за братя Аргирови, дето надничали от всяка консерва. Но, казано е, че всеки майстор си намира майстора. Дано доживеем появата на истински герои.
круела
 

Мнениеот гост 2 » 28 Окт 2005, 11:02

Кметската кампания наистина е голям майтап. Как само се прави на жертва на партиите, "обединили се" срещу него. Обаче аз искма да знам само в него ли да търсим вината за това, че "домашен арест", или каквато и да е присъда, станаха вече направо мръсни думи в публичното пространство. Невъзможност за съдебна реакция срещу сриването на авторитета на съда не може да има. Мисълта ми е, какво, според един редови съдия трябваше да се направи, или можеше да се направи, за да спре това, защо продължава, и няма да приключи скоро. Съгласен с горното, но ми се иска да чуя какво мисли Гостенка. Да обръщаме ли другата буза, както е казано?И какъв е начинът понастоящем да се внуши на хората, че съдебни решщения се взимат и по съвест и вътрешно убеждение, защото тези две понятия бяха сериозно разклатени.
гост 2
 

Мнениеот gega » 28 Окт 2005, 17:22

Струва ми се, че открих отговорът защо състемата е зациклила - "професионалистите от системата" много говорят през РАБОТНО време. Не би била кой знае каква трагедия, ако се казваше нещо, което си заслужава да се чуе, а не само да се "премилат" едни и същи проблеми! Свършиха ли се делата, скъпи професионистки!:)))))
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот Ioana » 28 Окт 2005, 18:15

Dokato nie ne se reformirame-reforma niama da ima!!!Revoluzia parvo v galvata ni,posle na duri niva.
Ioana
 

Мнениеот Гостенка » 28 Окт 2005, 18:18

gega написа: Не би била кой знае каква трагедия, ако се казваше нещо, което си заслужава да се чуе, а не само да се "премилат" едни и същи проблеми!


Ами аз съм в извънработно време, скъпи (който не казваш какъв си). А пък има и хора, които счита, че заслужава да се чуват само псувни и чалга. Ти какво искаш да чуеш? Изстрел от самоубийство? За да избухнеш в аплодисменти?
Гостенка
 

Мнениеот gega » 28 Окт 2005, 19:45

"гостенка", драга, не истеризирай, какви са тез думи несвързани - успокой се, прекалено насериозно си се взела!:)))
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот Гост » 28 Окт 2005, 19:57

gega написа:.... прекалено насериозно си се взела!:)))


gega, не си ме разбрал, скъпоценни! Вече приключих със сериозната дискусия. Каква ти тук истерия!?!? Всички се веселим ! На всички ни е смешно :lol: Е, малко на чужд гръб, но .....карай.....още по-весело става. :lol:
Гост
 

Мнениеот Гостенка » 28 Окт 2005, 19:59

* От смях забравих да си напиша ника.
Гостенка
 

Мнениеот gega » 28 Окт 2005, 20:05

"Всички се веселим ! На всички ни е смешно Е, малко на чужд гръб, но .....карай.....още по-весело става."
Твърде правдободобно поведение за съдия от Вашия ранг, прелестна:))
Когато не постановяваш законосъобразни актове, единственото, което остава, е да се смееш, че инак взела сте се самоубили, каквито мисли Ви връхлитат понякога:)))) Но инак общата дискусия за съдебната "реформа" я "дъвчете" много успешно и то през РАБОТНО време!:))
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron