начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ПРЕНАЗНАЧАВАНЕ НА СЛЕДОВАТЕЛИ В ПРОКУРАТУРАТА И СЪДА

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Гост » 10 Ное 2005, 15:49

Anonymous написа:8) Защо започнаха още сега да вземат документите на определени хора...?!Разбрах,че търсели хора,които да са родени след 1970-г.Ами другите?


защото ако не знаеш живеем в България, а тук връзкари винаги е имало и ще има. кво да ти кажа, търси връзки :)
Гост
 

Мнениеот Гост » 10 Ное 2005, 17:29

Anonymous написа:
Anonymous написа:8) Защо започнаха още сега да вземат документите на определени хора...?!Разбрах,че търсели хора,които да са родени след 1970-г.Ами другите?


защото ако не знаеш живеем в България, а тук връзкари винаги е имало и ще има. кво да ти кажа, търси връзки :)

Г-н/г-жа Гост,всички знаем къде живеем.Нормално е колегата да се безпокои.Ненормално е другото-това което правят с хората,които са служили достойно и сега остават на улицата,въпреки ,че някой каза,че нямало уж да е така.Силно се съмнявам.Дочух,че някои вече са се уредили добре.Какво да правят тези без връзки на обувките?!Да се бесят ли?!И те семейства хранят. :twisted:
Гост
 

Мнениеот Гост » 10 Ное 2005, 18:12

Anonymous написа:Г-н/г-жа Гост,всички знаем къде живеем.Нормално е колегата да се безпокои.Ненормално е другото-това което правят с хората,които са служили достойно и сега остават на улицата,въпреки ,че някой каза,че нямало уж да е така.Силно се съмнявам.Дочух,че някои вече са се уредили добре.Какво да правят тези без връзки на обувките?!Да се бесят ли?!И те семейства хранят. :twisted:


Съгласен съм, нормално е да безпокой, ама аз вина нямам. Ти много добре знаеш, че според връзките едни ще се уредят по-добре, други по-зле. Кво да правя?! И аз нямам връзки ... но животът продължава!
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 10:56

:roll: и аз съм от тия,дето не ги щат ...Наистина,колега,животът продължава....Само да сме здрави.
Гост
 

Мнениеот маг » 11 Ное 2005, 11:36

Знаете ли нещо ново във връзка с преназначаването на следователите в прокуратурата?
маг
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 12:57

маг написа:Знаете ли нещо ново във връзка с преназначаването на следователите в прокуратурата?


ДНЕВНИК ЗНАЕ:
Във Висшия съдебен съвет /ВСС/ са внесени първите седемдесет предложения за преназначаване на следователи за прокурори, съобщиха от Върховната касационна прокуратура /ВКС/.

По указание на Главния прокурор Никола Филчев са изготвени общо 500 предложения за преназначения на следователи, се посочваоще в съобщението. Преназначенията са във връзка с новоприетия Наказателно-процесуален кодекс, в който се предвижда съкращаване броя на следователите и увеличаване броя на прокурорите.

Следователите ще преминат в Прокуратурата заедно с щата си и с работните си места, пише в съобщението.
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 13:46

Пак не виждам от какво се притесняват "добрите професионалисти", защо да остават "без хляб" и "децата им да са гладни", ако са добри юристи? За професионалиста хляб има и на вън, на свободния пазар. [color=green][/color]
Гост
 

Мнениеот следовател от добрите » 11 Ное 2005, 13:59

Не е вярно гостенино. Не бъркай принципната държавна работа, с шибаните отношения на свободния пазар - лекета, играчи, подмазвачи, *** лайна- жадни за пари - не по правилата на феър плея - свободния пазар никога не го е интересувало и никога няма да го интересува колко мога и колко зная - интересува се от парите на клиента - единствено и само единствено!!! И не само свободния пазар се интересува от парите на клиента - от тях се интересуват и другите лайна - в тогите!!! Така са нещата - сорри!!!
следовател от добрите
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 14:19

следовател от добрите написа:Не е вярно гостенино. Не бъркай принципната държавна работа, с шибаните отношения на свободния пазар - лекета, играчи, подмазвачи, *** лайна- жадни за пари - не по правилата на феър плея - свободния пазар никога не го е интересувало и никога няма да го интересува колко мога и колко зная - интересува се от парите на клиента - единствено и само единствено!!! И не само свободния пазар се интересува от парите на клиента - от тях се интересуват и другите лайна - в тогите!!! Така са нещата - сорри!!!


За съжаление, ситуацията на свободния пазар в БГ в момента е такава. Може би, ще има нормален пазар един ден и в БГ. Може би, някога, но не сега ...
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 15:20

следовател от добрите написа: .....и другите лайна - в тогите!!! Така са нещата - сорри!!!


Интересно, ако те бяха поканили да облечеш прокурорската тога, дали щеше да ги наричаш така :?:
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 15:26

Против съм каквито и да било назначения пряко в съдебната система. Считам, че не би следвало да има каквито и да било привилегии и всички, включително и настоящите следователи, би следвало да минат на конкурс, колкото и "купен" да се струва същият на хората. Следва да има равнопоставеност и да се даде шанс да участват всички желаещи, не само бивши кадри на системата. Може пък "отвън" да има и по- знаещи и по- можещи хора.
Такова е мнението ми и за възможността за настоящите държавни съдия- изпълнители да си "отворят" частните кантори без изпит и без конкурс.
Що се отнася до "свободния пазар" на хората, намиращи се на същия им е достатъчно трудно да плуват в мътните води и би следвало да се даде възможност на тези хора, наред с настоящите следователи, например, да кандидатстват за евентуално "новите" места в системата на все още съдебната власт. Не следва да има привилегии за когото и да било.
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 15:31

За "следователя от добрите" следва да заявя, че никой професионалист не би направил таково обобщение както за работещите "на свободния пазар", така и за хората в "тогите". Звучи ми като един озлобен човек, който изключително много го е яд, че не му е вече уредено работното място и сигурната заплата. Ужасно е, че такива хора изобщо са работили в системата. :oops:
Гост
 

Мнениеот Гост » 11 Ное 2005, 15:39

Аз съм адвокат. Имам приятел, който е следовател. Само ще обърна внимание, че този човек гладува 2 (две) години, след като СПЕЧЕЛИ конкурс (добре, че имаше къде да копае на село, та да не умре от глад), само заради разни малоумни обжалвания на решения на ВСС, докато го назначат. И тоя, дето пледира за равнопоставеност, мога ли да го попитам: по-равнопоставено ли му изглежда назначеният с един конкурс следовател да се явява на нов конкурс за преназначаване? А като всичко трабва да е толкоз равнопоставено, защо и другите знаещи и можещи не се явят на един конкурс предварително, пък тогава равнопоставено на втори такъв? И две години да не работят като юристи (ясно ви е, че случайни договорчета не могат да ви изхранят), докато чакат да ги назначат. Хайде, холан! Нека са равнопоставени, ама наистина.
Гост
 

Мнениеот следовател от добрите » 11 Ное 2005, 16:18

Може и злобно да съм се изказал - и направо си е така. Ами как по друг начин да се изкажа като съм видял толкова несправедливости - меко казано - не при всички - вярно - но....то стига един да оцапва работата - върви се оправяй!!!
Исках да кажа, че има крещяща разлика между държавната и частната работа - принципния спазващ закона и кадърен следовател - би умрял от глад на свободния пазар - ще отказва да дава и да взема рушвети, няма да прави "торпедни" атаки, няма да злепоставя колегите си, ще играе честно според правилата - няма да пише в пълномощното 100 а да взема 1100 - че на такъв човек кой престъпник би плащал??? - че не се сещам......
Ще се чувства чужд сред свои и свой сред чужди......ще бъде гледан с ненавист и недоверие, както от колегите, така и от боклуците - и просто казано - какво ще прави???
Нищо няма да прави колеги - защото: И колегите и престъпната пасмина ще му задават един и същи въпрос - Какво правиш тука??? Разбира се всеки от своята гледна точка. Съобразно със своя интерес - който в случея независимо от положението почива на една и съща плоскост - така са нещата мили мои -
ГОРНОТО НАПИСАХ НЕ ЗА ТИЯ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ЗНАЯТ НИЩО ЗА СЛЕДСТВИЕТО. НЕ И ЗА ТИЯ КОИТО МИСЛЯТ, ЧЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО ЗА НЕГО.
НАПИСАХ ГО ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!!!
следовател от добрите
 

Мнениеот еди кой си » 11 Ное 2005, 16:38

При преназначаването на следовател за прокурор губи ли се несменяемостта или се запазва?
еди кой си
 

Мнениеот избягал » 11 Ное 2005, 16:43

следовател от добрите написа:Може и злобно да съм се изказал - и направо си е така. Ами как по друг начин да се изкажа като съм видял толкова несправедливости - меко казано - не при всички - вярно - но....то стига един да оцапва работата - върви се оправяй!!!
Исках да кажа, че има крещяща разлика между държавната и частната работа - принципния спазващ закона и кадърен следовател - би умрял от глад на свободния пазар - ще отказва да дава и да взема рушвети, няма да прави "торпедни" атаки, няма да злепоставя колегите си, ще играе честно според правилата - няма да пише в пълномощното 100 а да взема 1100 - че на такъв човек кой престъпник би плащал??? - че не се сещам......
Ще се чувства чужд сред свои и свой сред чужди......ще бъде гледан с ненавист и недоверие, както от колегите, така и от боклуците - и просто казано - какво ще прави???
Нищо няма да прави колеги - защото: И колегите и престъпната пасмина ще му задават един и същи въпрос - Какво правиш тука??? Разбира се всеки от своята гледна точка. Съобразно със своя интерес - който в случея независимо от положението почива на една и съща плоскост - така са нещата мили мои -
ГОРНОТО НАПИСАХ НЕ ЗА ТИЯ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ЗНАЯТ НИЩО ЗА СЛЕДСТВИЕТО. НЕ И ЗА ТИЯ КОИТО МИСЛЯТ, ЧЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО ЗА НЕГО.
НАПИСАХ ГО ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!!!


Тук ми разбихте всички илюзии, че в БГ нещата се оправят. Ако на свободния пазар няма място за "принципния спазващ закона и кадърен следовател". И ако на свободния пазар адвокатите трябва да дават и да вземат рушвети, да правят "торпедни" атаки, да злепоставят колегите си, и въобще, ако не се играе според правилата, то тогава наистина е много, ама много тъжно ...
Наистина, тук научавам много за случващото се в БГ ... и си задавам въпроса: "Нима нещата са чак толкова прогнили?"
избягал
 

Мнениеот друг следовател » 11 Ное 2005, 16:57

следовател от добрите написа:Може и злобно да съм се изказал - и направо си е така. Ами как по друг начин да се изкажа като съм видял толкова несправедливости - меко казано - не при всички - вярно - но....то стига един да оцапва работата - върви се оправяй!!!
Исках да кажа, че има крещяща разлика между държавната и частната работа - принципния спазващ закона и кадърен следовател - би умрял от глад на свободния пазар - ще отказва да дава и да взема рушвети, няма да прави "торпедни" атаки, няма да злепоставя колегите си, ще играе честно според правилата - няма да пише в пълномощното 100 а да взема 1100 - че на такъв човек кой престъпник би плащал??? - че не се сещам......
Ще се чувства чужд сред свои и свой сред чужди......ще бъде гледан с ненавист и недоверие, както от колегите, така и от боклуците - и просто казано - какво ще прави???
Нищо няма да прави колеги - защото: И колегите и престъпната пасмина ще му задават един и същи въпрос - Какво правиш тука??? Разбира се всеки от своята гледна точка. Съобразно със своя интерес - който в случея независимо от положението почива на една и съща плоскост - така са нещата мили мои -
ГОРНОТО НАПИСАХ НЕ ЗА ТИЯ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ЗНАЯТ НИЩО ЗА СЛЕДСТВИЕТО. НЕ И ЗА ТИЯ КОИТО МИСЛЯТ, ЧЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО ЗА НЕГО.
НАПИСАХ ГО ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ!!!

Браво,колега! Мисля,че сме от една кръвна група.Дълбоко си прав-навън ще ни викат или "девятки",или "скапани ченгета-адвокати",и всичко останало...Аз не искам да ставам адвокат,не защото имам нещо против колегите от адвокатурата,а защото от всяко дърво,свирка не става.Или иначе казано-от стар турчин ходжа не се получава...Казали преди малко по БНР,че поканените за прокурори,ще ги вземат,ами останалите...дето не сме поканени? :?:
друг следовател
 

Мнениеот избягал » 12 Ное 2005, 12:13

mi_lena написа:Я! Стар познат!
След като изчерпа темата за "тъпите софиянци", дойде тук да избиваш емигрантските си комплекси на гърба на хората, които се тревожат за работата си не само като източник на прехрана, а и като професионално удовлегворение от упражняването и?

Намерил си си прехраната в чужбина. Добре. Можеш ли там да бъдеш следовател, прокурор или съдия? Не вярвам. С какво можеш да бъдеш полезен на българските магистрати, тогава. Или се възползваш от това, че са в труден момент и злорадстваш? Затова ли влизаш в темата ?


Милена, започваш да ставаш смешна и жалка с твоите комплекси ... Тонът ти е прекалено злобен, а пишеш на човек, който (най-малкото)нито познаваш, нито знаеш с какво се занимава и през какво е минал, за да стигне до там. Нещо повече, мисля, че винаги съм бил коректен с теб. Никога няма да разбера защо ни мразите толкова в България? Може би е защото сме по-силни и не ни е страх да опитаме да постигнем това, за което вас ви е страх дори да помислите на глас ...
С поздрав,
един от вас
избягал
 

Мнениеот Mi-Lena » 12 Ное 2005, 16:55

избягал написа: Тонът ти е прекалено злобен, а пишеш на човек, който (най-малкото)нито познаваш, нито знаеш с какво се занимава и през какво е минал, за да стигне до там. Нещо повече, мисля, че винаги съм бил коректен с теб. Никога няма да разбера защо ни мразите толкова в България? Може би е защото сме по-силни и не ни е страх да опитаме да постигнем това, за което вас ви е страх дори да помислите на глас ...


Прав си. Иззлобях малко :oops: .
Случайно влязох в темата, защото с нищо не мога да помогна на притеснените хора, които влизат в нея. Просто се изненадах, че срещнах и теб тук.
Не се изненадах, обаче, че не си влязал за да ги окуражиш, а дори напротив, да им подметнеш, че нещата няма и изгледи скоро да се оправят. Е, и реакцията ми не закъсня. Малко по-емоционална отколкото смятах, но...това е положението.

И последно: Не обобщавай, бе човек! Кой ви мрази ? Всички имаме роднини и приятели навън. Ти сам се разграничаваш и подчертаваш колко си по-различен, като си отръскал българската пепел от краката си. Живей си!

P.S. Успех, колеги! Ще се оправите. Да не е за сефте :)
Mi-Lena
 

Мнениеот бубата » 12 Ное 2005, 18:50

бубо, не се шашкай-всичко извън София е провинция и това е простичък факт, Миленка не злобее, тя просто не е такъв човек, но за жалост ти познаваш само себе си :x
бубата
 

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron