начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Мнение на член на ВСС относно помиите по адрес на колеги

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 10:30

Anonymous написа:
Anonymous написа:Немога да разбера защо всички са поставени под един зна менател! Има кадърни , а има и некадърни -както навсякъде .Освен това чували ли сте поговорката -"Връските могат да те изстрелят на върха ,но не могат да те задържат на върха" и друга една известна сентенция има -Успехът отива при подготвените .Освен това сигурна съм , че синът на цитираният професор се е опитал да излезе от сянката на баща си. Не го съдете без да го познавате лично. Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете. При тях също нещата се предават от поколение на поколение .Разликата с нас е -там го приемат за нормално.При нас злобата е по-голама и всяка "лисица, която не може да стигне гроздето,казва че е кисело"


Какъв връх бе?! България е на дъното, защото все такива са по върховете. Изстреляни с връзки и задържали се там. И стига с това има "кадърни , а има и некадърни." Всеки знае, че има всякакви, но колкото и кадърен да е човек, ако по върховете са само накадърници, "изстреляни с връзки и задържали се там" нема как да стане. Аз мога ей сега да ти изредя много некадърници, които са задръжали на върха, въпреки че не стват за там. Така, че тая погворка е измислена от некадърници, за да дава самочувствие на други некадърници.
Другият мит: "Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете!" Аз ще ти кажа, че такова чудо като България го няма никъде. Или ти на запад имаш предвид до Драгоман. На запад, какво знаеш ти за запада, бе?! На запад може да има връзкари и има, но в основата на прогреса не са връзкарите, а тези, които са без връзки! Тези без връзките правят прогреса. Обикновенно това са деца на семействата от т.нар. средна класа. Те са подготвени постигат резултати и растат в йерархията, защото са по-силни и работят здраво! На запада са осъзнали това. Юрист с връзки може да започне работа в адвокатски фирма, като трябва да доведе един голям клиент и всичко е ОК. Но що се отнася до съда, не знам за континентална европа, но за Англия ти гарантирам, че това е невъзможно! Така, че не говорете глупости!
Ако сравняваш БГ съдебната система с грозде, то не си в час, скъпа. Там нещата са много зле и трябва много, ама много работа. Но проблемът с кадрите не може да бъде решен скоро. Това, което може и трябва да се направи е да има честни конкурси. Друг е въпросът, дали има хора способни да организират и проведат честен конкурс, но ...

Евала! Точно така мисля и аз!
Гост
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 10:30

Anonymous написа:
Anonymous написа:Немога да разбера защо всички са поставени под един зна менател! Има кадърни , а има и некадърни -както навсякъде .Освен това чували ли сте поговорката -"Връските могат да те изстрелят на върха ,но не могат да те задържат на върха" и друга една известна сентенция има -Успехът отива при подготвените .Освен това сигурна съм , че синът на цитираният професор се е опитал да излезе от сянката на баща си. Не го съдете без да го познавате лично. Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете. При тях също нещата се предават от поколение на поколение .Разликата с нас е -там го приемат за нормално.При нас злобата е по-голама и всяка "лисица, която не може да стигне гроздето,казва че е кисело"


Какъв връх бе?! България е на дъното, защото все такива са по върховете. Изстреляни с връзки и задържали се там. И стига с това има "кадърни , а има и некадърни." Всеки знае, че има всякакви, но колкото и кадърен да е човек, ако по върховете са само накадърници, "изстреляни с връзки и задържали се там" нема как да стане. Аз мога ей сега да ти изредя много некадърници, които са задръжали на върха, въпреки че не стват за там. Така, че тая погворка е измислена от некадърници, за да дава самочувствие на други некадърници.
Другият мит: "Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете!" Аз ще ти кажа, че такова чудо като България го няма никъде. Или ти на запад имаш предвид до Драгоман. На запад, какво знаеш ти за запада, бе?! На запад може да има връзкари и има, но в основата на прогреса не са връзкарите, а тези, които са без връзки! Тези без връзките правят прогреса. Обикновенно това са деца на семействата от т.нар. средна класа. Те са подготвени постигат резултати и растат в йерархията, защото са по-силни и работят здраво! На запада са осъзнали това. Юрист с връзки може да започне работа в адвокатски фирма, като трябва да доведе един голям клиент и всичко е ОК. Но що се отнася до съда, не знам за континентална европа, но за Англия ти гарантирам, че това е невъзможно! Така, че не говорете глупости!
Ако сравняваш БГ съдебната система с грозде, то не си в час, скъпа. Там нещата са много зле и трябва много, ама много работа. Но проблемът с кадрите не може да бъде решен скоро. Това, което може и трябва да се направи е да има честни конкурси. Друг е въпросът, дали има хора способни да организират и проведат честен конкурс, но ...

Евала! Точно така мисля и аз!
Гост
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 10:30

Anonymous написа:
Anonymous написа:Немога да разбера защо всички са поставени под един зна менател! Има кадърни , а има и некадърни -както навсякъде .Освен това чували ли сте поговорката -"Връските могат да те изстрелят на върха ,но не могат да те задържат на върха" и друга една известна сентенция има -Успехът отива при подготвените .Освен това сигурна съм , че синът на цитираният професор се е опитал да излезе от сянката на баща си. Не го съдете без да го познавате лично. Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете. При тях също нещата се предават от поколение на поколение .Разликата с нас е -там го приемат за нормално.При нас злобата е по-голама и всяка "лисица, която не може да стигне гроздето,казва че е кисело"


Какъв връх бе?! България е на дъното, защото все такива са по върховете. Изстреляни с връзки и задържали се там. И стига с това има "кадърни , а има и некадърни." Всеки знае, че има всякакви, но колкото и кадърен да е човек, ако по върховете са само накадърници, "изстреляни с връзки и задържали се там" нема как да стане. Аз мога ей сега да ти изредя много некадърници, които са задръжали на върха, въпреки че не стват за там. Така, че тая погворка е измислена от некадърници, за да дава самочувствие на други некадърници.
Другият мит: "Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете!" Аз ще ти кажа, че такова чудо като България го няма никъде. Или ти на запад имаш предвид до Драгоман. На запад, какво знаеш ти за запада, бе?! На запад може да има връзкари и има, но в основата на прогреса не са връзкарите, а тези, които са без връзки! Тези без връзките правят прогреса. Обикновенно това са деца на семействата от т.нар. средна класа. Те са подготвени постигат резултати и растат в йерархията, защото са по-силни и работят здраво! На запада са осъзнали това. Юрист с връзки може да започне работа в адвокатски фирма, като трябва да доведе един голям клиент и всичко е ОК. Но що се отнася до съда, не знам за континентална европа, но за Англия ти гарантирам, че това е невъзможно! Така, че не говорете глупости!
Ако сравняваш БГ съдебната система с грозде, то не си в час, скъпа. Там нещата са много зле и трябва много, ама много работа. Но проблемът с кадрите не може да бъде решен скоро. Това, което може и трябва да се направи е да има честни конкурси. Друг е въпросът, дали има хора способни да организират и проведат честен конкурс, но ...

Евала! Точно така мисля и аз!
Гост
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 10:30

Anonymous написа:
Anonymous написа:Немога да разбера защо всички са поставени под един зна менател! Има кадърни , а има и некадърни -както навсякъде .Освен това чували ли сте поговорката -"Връските могат да те изстрелят на върха ,но не могат да те задържат на върха" и друга една известна сентенция има -Успехът отива при подготвените .Освен това сигурна съм , че синът на цитираният професор се е опитал да излезе от сянката на баща си. Не го съдете без да го познавате лично. Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете. При тях също нещата се предават от поколение на поколение .Разликата с нас е -там го приемат за нормално.При нас злобата е по-голама и всяка "лисица, която не може да стигне гроздето,казва че е кисело"


Какъв връх бе?! България е на дъното, защото все такива са по върховете. Изстреляни с връзки и задържали се там. И стига с това има "кадърни , а има и некадърни." Всеки знае, че има всякакви, но колкото и кадърен да е човек, ако по върховете са само накадърници, "изстреляни с връзки и задържали се там" нема как да стане. Аз мога ей сега да ти изредя много некадърници, които са задръжали на върха, въпреки че не стват за там. Така, че тая погворка е измислена от некадърници, за да дава самочувствие на други некадърници.
Другият мит: "Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете!" Аз ще ти кажа, че такова чудо като България го няма никъде. Или ти на запад имаш предвид до Драгоман. На запад, какво знаеш ти за запада, бе?! На запад може да има връзкари и има, но в основата на прогреса не са връзкарите, а тези, които са без връзки! Тези без връзките правят прогреса. Обикновенно това са деца на семействата от т.нар. средна класа. Те са подготвени постигат резултати и растат в йерархията, защото са по-силни и работят здраво! На запада са осъзнали това. Юрист с връзки може да започне работа в адвокатски фирма, като трябва да доведе един голям клиент и всичко е ОК. Но що се отнася до съда, не знам за континентална европа, но за Англия ти гарантирам, че това е невъзможно! Така, че не говорете глупости!
Ако сравняваш БГ съдебната система с грозде, то не си в час, скъпа. Там нещата са много зле и трябва много, ама много работа. Но проблемът с кадрите не може да бъде решен скоро. Това, което може и трябва да се направи е да има честни конкурси. Друг е въпросът, дали има хора способни да организират и проведат честен конкурс, но ...

Евала! Точно така мисля и аз!
Гост
 

Мнениеот техничар » 08 Дек 2005, 11:02

Като си изпращате темите НАТИСКАЙТЕ "ПРАТИ" САМО ЕДИН ПЪТ!!! Защото при натискане 10 пъти, темата се публикува 10 пъти - като има по бавен нет, става по бавно. Защото иначе запълвате форума няколко пъти с една и съща тема!!! Научете се най - накрая!!!
техничар
 

Мнениеот круела » 08 Дек 2005, 11:11

Anonymous написа:
Anonymous написа:Немога да разбера защо всички са поставени под един зна менател! Има кадърни , а има и некадърни -както навсякъде .Освен това чували ли сте поговорката -"Връските могат да те изстрелят на върха ,но не могат да те задържат на върха" и друга една известна сентенция има -Успехът отива при подготвените .Освен това сигурна съм , че синът на цитираният професор се е опитал да излезе от сянката на баща си. Не го съдете без да го познавате лично. Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете. При тях също нещата се предават от поколение на поколение .Разликата с нас е -там го приемат за нормално.При нас злобата е по-голама и всяка "лисица, която не може да стигне гроздето,казва че е кисело"


Какъв връх бе?! България е на дъното, защото все такива са по върховете. Изстреляни с връзки и задържали се там. И стига с това има "кадърни , а има и некадърни." Всеки знае, че има всякакви, но колкото и кадърен да е човек, ако по върховете са само накадърници, "изстреляни с връзки и задържали се там" нема как да стане. Аз мога ей сега да ти изредя много некадърници, които са задръжали на върха, въпреки че не стват за там. Така, че тая погворка е измислена от некадърници, за да дава самочувствие на други некадърници.
Другият мит: "Не си мислете,че на запад нещата стоят по друг начин ,ако си мислите че има разлика много се лъжете!" Аз ще ти кажа, че такова чудо като България го няма никъде. Или ти на запад имаш предвид до Драгоман. На запад, какво знаеш ти за запада, бе?! На запад може да има връзкари и има, но в основата на прогреса не са връзкарите, а тези, които са без връзки! Тези без връзките правят прогреса. Обикновенно това са деца на семействата от т.нар. средна класа. Те са подготвени постигат резултати и растат в йерархията, защото са по-силни и работят здраво! На запада са осъзнали това. Юрист с връзки може да започне работа в адвокатски фирма, като трябва да доведе един голям клиент и всичко е ОК. Но що се отнася до съда, не знам за континентална европа, но за Англия ти гарантирам, че това е невъзможно! Така, че не говорете глупости!
Ако сравняваш БГ съдебната система с грозде, то не си в час, скъпа. Там нещата са много зле и трябва много, ама много работа. Но проблемът с кадрите не може да бъде решен скоро. Това, което може и трябва да се направи е да има честни конкурси. Друг е въпросът, дали има хора способни да организират и проведат честен конкурс, но ...

Вече искрено ме е срам заради теб Ю Кей просветителю. И може пак да кажеш, че съм злобна, ама ми втръсна да чета колко си преуспял на запад. Никой не го интересува, а и вероятно не е така, защото по цял ден киснеш по нашенските / О, ужас!/ БГ -форуми.Ама не те ли е страх да не оцапаш душицата си с родната БГ мръсотия? Или толкова е проникнала в теб, че и на "Запад от Драгоман" и на "Изток от рая" пак си с явните БГ белези. като например да плюеш всички и всичко. Като например всеки друг да е крив, но не и ти. Като например-да имаш претенции, ама малко да си поизбягал, щото тук не си успял да се пребориш. Или изливаш злоба, че и там не си можал. В предходни форуми ти казах, че те харесвам, и , че за доста неща не си прав. но прекаляваш с "дистанционното оплюване". Сега пък-държавата била загнила. Преди съдебната система била куха, работещите в нея- корумпирани, и безгласни. В това има и известна истина, но не можеш да обобщаваш и обиждаш повсеместно. ти пък, още повече нямаш право, щото си избягал. Ние поне се борим, и понякога- преборваме. Затова не ни давай тон в живота. Аз, както вече съм ти казала имам понятие и от доста други страни и живота там. Не е цвете. Ама никак. Да, живеете там, но си скъсвате задника от работа. И това е. И то-за успелите нещо повече от това да мият чинии. Остави ни да си дишаме в родната мизерийка, нали си си в Ю Кей, що ти пука? но престани да обиждаш скромните, редови, работещи магистрати като мен, които си вършат съвестно и честно работата. Има и такива. Вие нямате ли си в Ю Кей?

По отношение на автора на темата, представил се като член на ВСС. Не вярвам, че там може да попадне човек, който изписва "умерзен". Но, кой знае? Не сте прав, г-н Гост. ВСС не е затворена капсулирана система, и дължи някаква прозрачност и ясни критерии на магистратите, на обществото -също. Може би сте назначили само хора с качества, не зная, и не коментирам. Явно генетиката е силно нещо, и са закачили по нещо.

Е, радвай се, Госте от Ю Кей. Теб поне грамотни те управляват, нали така?
круела
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 11:57

круела написа:Вече искрено ме е срам заради теб Ю Кей просветителю. И може пак да кажеш, че съм злобна, ама ми втръсна да чета колко си преуспял на запад. Никой не го интересува, а и вероятно не е така, защото по цял ден киснеш по нашенските / О, ужас!/ БГ -форуми.Ама не те ли е страх да не оцапаш душицата си с родната БГ мръсотия? Или толкова е проникнала в теб, че и на "Запад от Драгоман" и на "Изток от рая" пак си с явните БГ белези. като например да плюеш всички и всичко. Като например всеки друг да е крив, но не и ти. Като например-да имаш претенции, ама малко да си поизбягал, щото тук не си успял да се пребориш. Или изливаш злоба, че и там не си можал. В предходни форуми ти казах, че те харесвам, и , че за доста неща не си прав. но прекаляваш с "дистанционното оплюване". Сега пък-държавата била загнила. Преди съдебната система била куха, работещите в нея- корумпирани, и безгласни. В това има и известна истина, но не можеш да обобщаваш и обиждаш повсеместно. ти пък, още повече нямаш право, щото си избягал. Ние поне се борим, и понякога- преборваме. Затова не ни давай тон в живота. Аз, както вече съм ти казала имам понятие и от доста други страни и живота там. Не е цвете. Ама никак. Да, живеете там, но си скъсвате задника от работа. И това е. И то-за успелите нещо повече от това да мият чинии. Остави ни да си дишаме в родната мизерийка, нали си си в Ю Кей, що ти пука? но престани да обиждаш скромните, редови, работещи магистрати като мен, които си вършат съвестно и честно работата. Има и такива. Вие нямате ли си в Ю Кей?

По отношение на автора на темата, представил се като член на ВСС. Не вярвам, че там може да попадне човек, който изписва "умерзен". Но, кой знае? Не сте прав, г-н Гост. ВСС не е затворена капсулирана система, и дължи някаква прозрачност и ясни критерии на магистратите, на обществото -също. Може би сте назначили само хора с качества, не зная, и не коментирам. Явно генетиката е силно нещо, и са закачили по нещо.

Е, радвай се, Госте от Ю Кей. Теб поне грамотни те управляват, нали така?


не мога да разбера какво имаш предвид. Май говориш по принцип. Ей, така! Да оплюеш някой. Без значение. Аз се правя, че дъжд ме вали :) Лек ден!
Гост
 

Мнениеот Мария » 08 Дек 2005, 11:57

Ех, "колеги", много злоба има във вас. В системата има много кадърни млади хора, които са работят там без "връзки". Всички вие, които пишете по тези форуми сте участвали в конкурси и не сте успели. Пробвайте пак. Аз съм спечелила конкурс и работя в системата. Уверявам ви, че не съм имала връзки. Колегите, които са назначени без конкурс също са много кадърни. Критерият, по който са били избирани е по какъв начин са се представили на стажа. Ами походете малко и по залите, когато сте на стаж, а не идвайте само за заверка на книжката.
Мария
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 12:41

Мария написа:Ех, "колеги", много злоба има във вас. В системата има много кадърни млади хора, които са работят там без "връзки". Всички вие, които пишете по тези форуми сте участвали в конкурси и не сте успели. Пробвайте пак. Аз съм спечелила конкурс и работя в системата. Уверявам ви, че не съм имала връзки. Колегите, които са назначени без конкурс също са много кадърни. Критерият, по който са били избирани е по какъв начин са се представили на стажа. Ами походете малко и по залите, когато сте на стаж, а не идвайте само за заверка на книжката.

Колега Мария, а Вие не се ли присъединявате към мнението на хората от системата, които възразиха срещу начина, по който се развиват някои "бързи" кариери? На Вас не ви ли е обидно? Вчера сутринта по Нова ТВ двама съдии обосноваха доста ясно какво не е добре в тия светкавични израствания - няма време да се провери точно "представянето на стажа". Ако под "стаж" разбирате практиката като съдия.
Ако смятате, че има злоба и у мен, само ще уточня, че съм мръсен софийски адвокат, който е показал на достатъчно много хора какво може. Защото аз, за разлика от хората в "системата", непрекъснато съм на конкурс. Пред всеки нов доверител, който дойде при мен. И ако нещо ми е криво в съдебната система, то отчасти вероятно се дължи и на липсата на ясни правила за израстването на магистратите в тази система. За да мога да разчитам на системата като цяло, а не само на отделни добри специалисти като Вас (вярвам, че сте добър професионалист) :)
Гост
 

Мнениеот Mi-Lena » 08 Дек 2005, 14:19

Мария написа:1= Ех, "колеги", много злоба има във вас. В системата има много кадърни млади хора, които са работят там без "връзки". Всички вие, които пишете по тези форуми сте участвали в конкурси и не сте успели. Пробвайте пак.

2= Аз съм спечелила конкурс и работя в системата. Уверявам ви, че не съм имала връзки. Колегите, които са назначени без конкурс също са много кадърни. Критерият, по който са били избирани е по какъв начин са се представили на стажа. Ами походете малко и по залите, когато сте на стаж, а не идвайте само за заверка на книжката.


Мария,
Нима не разбирате, че не всички, които пишат в този форум го правят от злоба (п.1 от постинга ви), а по-скоро от желание кариерата на младите колеги да се развива без връзки (п.2 от същия постинг).
Има и злобари, разбира се, но тях ги игнорирайте. Просто не се примирявайте с това, че във вашите редици влизат хора по "бързата писта".
Mi-Lena
 

Мнениеот Един въпрос » 08 Дек 2005, 14:43

Аз едно не мога да разбера... ЗАЩО ОПРЕДЕЛЕНИ ХОРА СЕ МИСЛЯТ ЗА БОГОИЗБРАНИ???
Ако е толкова свестно и умно това момче - да си се яви на конкурс, да постажува поне 3 години в РС и да върви нагоре...
Само не казвайте, че той бил най-кадърния сред всички, щото ще е някак си смешно.
Може и да е кадърен, но определено НЕ Е ПРИНЦИПЕН!!! Аз на негово място вече щях да съм потънала вдън земя от срам!
Един въпрос
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 14:58

Четох няколко дни темата и следях форума,както и резвилите се събития от вчера в тази насока....Снощи в някакво предаване по "Дарик" беше поканена г-жа Куцкова и по едно време на живо се включи членът на ВСС-Андрей Икономов..та обсъждаха темата ни в момента...Като слушах г-н Икономов,направо ми настръхнаха ноктите....нямало нищо лошо в това,което направил ВСС ,че назначил това момче без необходимия стаж,бил кадърен,бил перфектен и т.н.Ужас!!!Прави са Ми-Лена и Круела.Поздравявам ви, колеги!Трябва да има нетърпимост към подобни изпълнения!Безобразие!Друго не мога да кажа.Възмутен съм,но това за съжаление ,нама да има никакъв ефект... :roll:
Гост
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 14:58

Четох няколко дни темата и следях форума,както и резвилите се събития от вчера в тази насока....Снощи в някакво предаване по "Дарик" беше поканена г-жа Куцкова и по едно време на живо се включи членът на ВСС-Андрей Икономов..та обсъждаха темата ни в момента...Като слушах г-н Икономов,направо ми настръхнаха ноктите....нямало нищо лошо в това,което направил ВСС ,че назначил това момче без необходимия стаж,бил кадърен,бил перфектен и т.н.Ужас!!!Прави са Ми-Лена и Круела.Поздравявам ви, колеги!Трябва да има нетърпимост към подобни изпълнения!Безобразие!Друго не мога да кажа.Възмутен съм,но това за съжаление ,нама да има никакъв ефект... :roll:
Гост
 

Лексика

Мнениеот cleo » 08 Дек 2005, 15:16

Колеги, колебаех се дали да отговоря на колегата от ВСС и реших, че това, че е стигнал до "върха" и пише "умерзен" не му прави чест, но използването на словосъчетанието "кадрова политика" лично мен ме вбеси.
Не мога да коментирам как е отвъд границата на запад или на изток от рая, защото не познавам чуждите съдебни системи добре, интересува ме обаче, как стои въпроса с "кадровата политика" в съдебната система в Република България.
Колега юрист от ВСС, как е възможно дори да си помислите на публично място да употребите тези думи, я се замислете какво Ви повелява Конституцията, да сте преди всичко какъв: независим, отделно компетентен, опитен, морален и т.н.
Питам Ви тогава как така говорите за "кадруване", ВСС да не е МВР или НСБОП...
Не споря, че има колеги магистрати компетентни, опитни и независими, които уважавам, но има и такива, които ми оставят делата без движение за 3ти пореден път с разпореждане, написано на ръка: "представете доказателство за актуална търговска регистрация и доказателство за внесена д.такса." точка" и аз за 3ти път пиша: "уважаеми районен съдия - на лист 1ви от делото сме представили вносна бележка за.../направен банков превод/ по сметката на ...РС и на лист 8ми-последен сме представили заверено за вярност с оригинала копие на удостоверение за актуално правно състояние на дружеството, издадено от ...ОС" и пак сме без движение
отделно от горното на два пъти ми се наложи да убеждавам районен съдия, назначен без конкурс, че има разлика между земеделска земя и земя в селищно образувание и т.н.
Изводите оставям на Вас, защото Вие определяте принципите на "кадровата политика", и докато не показаните знания и умения, а "кадруването" взема превес в избора Ви, ние като практикуващи юристи, ще се възмущаваме, едни по нецензурно, други по-меко...
изводите оставям на Вас
Аватар
cleo
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:41

Мнениеот адвокатка с 10 год. стаж » 08 Дек 2005, 15:54

Чета писанията ви и искрено се чудя на простотията българска. На всички е ноторно известно, че младшите съдии, които сега се изкарват праведни и моралисти, И СТРАШНИ СПЕЦИАЛИСТИ в районните съдилища не са случайни. Явяват се проформа на "тежки" изпити, като предварително е уговорено точно как ще протече препитването и хоп - ИЗДЪРЖАЛ. Явявала съм се и аз, но уви нямах височайша протекция на господата от ВКС. Е неуспях, но се реализирах на друго поприще. Сега като ходя по дела, а и слушам от колеги, то нещата именно при тях са страшни. Съвет: нека всеки да си гледа работата за която му плащат, било държавата, било клиентите, а дали добре я върши - ще се прецени от когото трябва /в единия случай материално, в другия професионално. Никой от вас не е праведен.
адвокатка с 10 год. стаж
 

Re: Мнение на член на ВСС относно помиите по адрес на колеги

Мнениеот Sir Bob » 08 Дек 2005, 16:10

Anonymous написа:Мили Колеги,

меко казано смешно е да се коменират точно тук решенията и кадровата практика на ВСС. Нито тук му е мястото, нито тук му е времето!!! Лесно е с анонимност всеки да си излива душичката! Само с плюене нищо не се случва, запомнете го най - после!! Зле говорят и злобните изказвания на някои колеги, зле говорят не само за тях, но и за цялото съсловие.
Лично аз, като член на ВСС и съдия вече толкова години, се чувствам ужасно обиден и умерзен като чета вашите мнения. Запомнете, не всичко е логично, не всичко е обяснимо!!!
Останете си със здраве и много успехи на всички!!!

Ей, цял ЕС и САЩ ви критикуват за некадърността и корупцията, ама не - баба бай, квото си знай! Това е! Няма да се оправите и след 100 години!
Sir Bob
 

Мнениеот Александра » 08 Дек 2005, 16:13

адвокатка с 10 год. стаж написа:.... На всички е ноторно известно, че младшите съдии, които сега се изкарват праведни и моралисти, И СТРАШНИ СПЕЦИАЛИСТИ в районните съдилища не са случайни. Явяват се проформа на "тежки" изпити, като предварително е уговорено точно как ще протече препитването и хоп - ИЗДЪРЖАЛ. Явявала съм се и аз, но уви нямах височайша протекция на господата от ВКС. Е неуспях, но се реализирах на друго поприще. ....


Това, че Вие не сте успели преди 10 години, а и аз миналата /вероятно и сега/, на конкурс за младши съдии съвсем не означава, че тези конкурси, специално за младши съдии, са предварително уговорени. По ваше време може и така да е било.

Мои колеги спечелиха. Това са онези от потока, които бяха най-будни, най-редовни, вечно питащи, повечето бяха в правните клиники...Фактът, че аз не съм спечелила, не означава, че ще отрека честния начин, по който колегите ми станаха младши. И моля ви не ги слагайте под общ знаменател с пряко назначените, чиито знания се презумират, но не са проверени в конкуренция!
Александра
 

Мнениеот SirBob » 08 Дек 2005, 16:13

Тази така наречена независима съдебна власт няма оправяне! Чак след две или три поколения има някаква надежда! От ЕС и САЩ ясно го заявяват.[[/color]color=blue][/color]
SirBob
 

Мнениеот Член на бивша комисия » 08 Дек 2005, 16:40

адвокатка с 10 год. стаж написа:Явяват се проформа на "тежки" изпити, като предварително е уговорено точно как ще протече препитването и хоп - ИЗДЪРЖАЛ. Явявала съм се и аз, но уви нямах височайша протекция на господата от ВКС.


Възможно е да има и такива членове на комисии, но за нашата - гарантирам. Протекции нямаше. Явиха се и няколко адвокати. Имаше и великолепно познаващи и разбиращи материала. Имаше и потресаващо невежество. Да ти настръхне косата как този човек е защитавал интересите на клиентите си. Каква протекция? Нали останалите кандидати слушат какво говори човекът, какви въпроси му се задават и каква оценка му се поставя за това което е казал?
Член на бивша комисия
 

Мнениеот Гост » 08 Дек 2005, 16:47

Александра написа:
адвокатка с 10 год. стаж написа:.... На всички е ноторно известно, че младшите съдии, които сега се изкарват праведни и моралисти, И СТРАШНИ СПЕЦИАЛИСТИ в районните съдилища не са случайни. Явяват се проформа на "тежки" изпити, като предварително е уговорено точно как ще протече препитването и хоп - ИЗДЪРЖАЛ. Явявала съм се и аз, но уви нямах височайша протекция на господата от ВКС. Е неуспях, но се реализирах на друго поприще. ....


Това, че Вие не сте успели преди 10 години, а и аз миналата /вероятно и сега/, на конкурс за младши съдии съвсем не означава, че тези конкурси, специално за младши съдии, са предварително уговорени. По ваше време може и така да е било.

Мои колеги спечелиха. Това са онези от потока, които бяха най-будни, най-редовни, вечно питащи, повечето бяха в правните клиники...Фактът, че аз не съм спечелила, не означава, че ще отрека честния начин, по който колегите ми станаха младши. И моля ви не ги слагайте под общ знаменател с пряко назначените, чиито знания се презумират, но не са проверени в конкуренция!
Гост
 

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron