начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Обучение в Националния институт по правосъдие

Дискусии на тема съдебната власт в България


Обучение в Националния институт по правосъдие

Мнениеот Нина » 22 Дек 2005, 17:03

Колеги, искам да попитам може ли някой от Вас да даде някаква информация за обучението в НИП? На сайта на НИП са посочени само общи прогроми за младши съдии, нищо не пише за младши прокурорите и следователите, а мен ме интересуват именно те. Ще се радвам да пише някой, който е минал курса на обучение - как протича, на какво се набляга, има ли хора, който не завършват, провежда ли се изпитване и т.н. Колко струва обучението, тъй като то ще се заплаща от нас? Как ще коментирате и внесеното предложение за промяна на ЗСВ и по конкретно промяната в срока на юридическия стаж от 3 на 6 месеца, и това, че издържалите конкурса за магистрати ще минават 6-месечно обучение в Националния институт по правосъдието, по време на което ще получават стипендия. След завършване на курса кандидатите са задължени да работят в органите на съдебната власт минимум 5 години. Онези, които нарушат това задължение, ще възстановяват на държавата разноските по обучението им. Благодаря предварително.
Нина
 

Мнениеот Гост » 22 Дек 2005, 17:46

аз въобще не мога да вляза в сайта на НИП, нещо или адреса не е точен, или аз не се оправям добре, моля публикувайте ми адреса.
Гост
 

Мнениеот Гост » 22 Дек 2005, 18:50

Anonymous написа:аз въобще не мога да вляза в сайта на НИП, нещо или адреса не е точен, или аз не се оправям добре, моля публикувайте ми адреса.


http://www.nij.bg/
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 09:41

Anonymous написа:
Anonymous написа:аз въобще не мога да вляза в сайта на НИП, нещо или адреса не е точен, или аз не се оправям добре, моля публикувайте ми адреса.


http://www.nij.bg/


НЕ мога да се свържа и това е, винаги излиза съобщение за грешка.НЯкой може ли да изпрати програмата за 2006г., преди да са я скрили шефовете по съдилища
Гост
 

Re: Обучение в Националния институт по правосъдие

Мнениеот tzveti24 » 05 Яну 2006, 10:05

Нина написа:Колеги, искам да попитам може ли някой от Вас да даде някаква информация за обучението в НИП? На сайта на НИП са посочени само общи прогроми за младши съдии, нищо не пише за младши прокурорите и следователите, а мен ме интересуват именно те. Ще се радвам да пише някой, който е минал курса на обучение - как протича, на какво се набляга, има ли хора, който не завършват, провежда ли се изпитване и т.н. Колко струва обучението, тъй като то ще се заплаща от нас? Как ще коментирате и внесеното предложение за промяна на ЗСВ и по конкретно промяната в срока на юридическия стаж от 3 на 6 месеца, и това, че издържалите конкурса за магистрати ще минават 6-месечно обучение в Националния институт по правосъдието, по време на което ще получават стипендия. След завършване на курса кандидатите са задължени да работят в органите на съдебната власт минимум 5 години. Онези, които нарушат това задължение, ще възстановяват на държавата разноските по обучението им. Благодаря предварително.


Здравейте и Честита Нова година на всчки! Обучението в НИП не го заплащате Вие, а то е за сметка на институтата, но разноските по пребиваването в София са за ваша сметка, така че си е почти същото. Обучението за младши прокурори обхаваща само наказателно правната материя, общи теми по съдебна медицина, съдебна психиатрия и психология, съдебни експертизи, криминалистика и това е в общи линии, но не мога да кажа дали няма да има промени в програмата. Материята се разглежда, както от теоритична, така и от практическа гледна точка. Държат се и изпити на първо тримесечие и в края на курса на обучението. Нашият изпит се състоеше в решаване на преписки и дела и тест, като имахме и текущи оценки. Това е което се сещам като най-важно от самото обучение.
tzveti24
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Ное 2002, 17:37

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:14

А някакво общежитие има ли, което може да се ползва?
Или на квартири?
Гост
 

Мнениеот tzveti24 » 05 Яну 2006, 10:18

Anonymous написа:А някакво общежитие има ли, което може да се ползва?
Или на квартири?

По-голямата част от нас бяха на квартира, като се комбинирахме двама, трима или четирима в самостоятелен апартамент, други бяха при познати и роднини, а трети ползваха варианта с общежитие, което беше на хотелски начала и в последствие си търсеха квартира, но тази година може и да са успели да организират нещо по - сигурно, така, че не е лошо да се свържете по телефона със служителите в НИП и да изчистите този въпрос от по-рано.
tzveti24
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Ное 2002, 17:37

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:21

tzveti24 написа:
Anonymous написа:А някакво общежитие има ли, което може да се ползва?
Или на квартири?

По-голямата част от нас бяха на квартира, като се комбинирахме двама, трима или четирима в самостоятелен апартамент, други бяха при познати и роднини, а трети ползваха варианта с общежитие, което беше на хотелски начала и в последствие си търсеха квартира, но тази година може и да са успели да организират нещо по - сигурно, така, че не е лошо да се свържете по телефона със служителите в НИП и да изчистите този въпрос от по-рано.

Колеги, а някой има ли информация дали има жалба против решенията на комисиите?
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:23

tzveti24 написа:
Anonymous написа:А някакво общежитие има ли, което може да се ползва?
Или на квартири?

По-голямата част от нас бяха на квартира, като се комбинирахме двама, трима или четирима в самостоятелен апартамент, други бяха при познати и роднини, а трети ползваха варианта с общежитие, което беше на хотелски начала и в последствие си търсеха квартира, но тази година може и да са успели да организират нещо по - сигурно, така, че не е лошо да се свържете по телефона със служителите в НИП и да изчистите този въпрос от по-рано.

Какви документи подготвяхте и подавахте във съответните прокуратури?
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:26

Anonymous написа:
tzveti24 написа:
Anonymous написа:А някакво общежитие има ли, което може да се ползва?
Или на квартири?

По-голямата част от нас бяха на квартира, като се комбинирахме двама, трима или четирима в самостоятелен апартамент, други бяха при познати и роднини, а трети ползваха варианта с общежитие, което беше на хотелски начала и в последствие си търсеха квартира, но тази година може и да са успели да организират нещо по - сигурно, така, че не е лошо да се свържете по телефона със служителите в НИП и да изчистите този въпрос от по-рано.

Какви документи подготвяхте и подавахте във съответните прокуратури?

Извинете, моля да се чете "в" , не "във" в предходния въпрос.
Гост
 

Мнениеот Ив78 » 05 Яну 2006, 10:52

Какви документи ще трябва да подготвим и представим в съответната прокуратурата? Или са достатъчни подадените за конкурса?
Ив78
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:59

колеги, здравейте!! можи ли някой да ми каже кога започва обучението, от коя дата? или още не се знае
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 10:59

колеги, здравейте!! можи ли някой да ми каже кога започва обучението, от коя дата? или още не се знае
Гост
 

Мнениеот Миронов » 05 Яну 2006, 11:12

Не се знае от кога ще започне, защото още не сме назначени. Обучението ще бъде след това, като ще бъдем командировани от съответната прокуратура/съд, следствие/. Не знам дали има жалби срещу конкурса за прокурори, дали ще кажат от администрацията на ВСС?
Миронов
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 11:27

колеги знаете ли кога ще ни назначат. дали сега на 11.01 2006 год. когато ще е първото събрание на всс или по - късно
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 11:30

Има ли някой някаква идея какво ще стане с младшите следователи, след новото НПК? Дали ще ги преназначет направо за младши прокурори.Какво ще става с тях
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 11:32

За прокурорите е възможно, ако няма жалби. Никой не казва - нека ако някой е питал да каже?
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 13:56

Anonymous написа:За прокурорите е възможно, ако няма жалби. Никой не казва - нека ако някой е питал да каже?


КОЛЕГИ, ИМА СЪОБЩЕНИЕ В САЙТА НА ВСС, КАСАЕЩО КЛАСИРАНИТЕ В КОНКУРСА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 14:09

Да, но там не знаят дали има жалби. Във ВСС ли трябва да проверим?
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Яну 2006, 14:23

Искат актуален адрес и мобилен телефон, защото документите ни са във ВСС. 3 броя снимки за документи, да помислим за вариант за превод на заплатите по дебитна карта, евентуална смяна на личния лекар. За прокурори и съдии няма организация за общежитие на този етап. Имат само идеи. Много са внимателни и отговарят качествено на въпросите. Това е от НИП-засега.
Гост
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron