начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как се става от следовател прокурор или съдия

Дискусии на тема съдебната власт в България


как се става от следовател прокурор или съдия

Мнениеот koshks » 20 Яну 2006, 23:05

Привет.Напоследък ставаме свидетели как "разпадащото се "следствие прелива кадри по други части от съдебната система.Повечко в прокуратурата и много малко към сда.Не всички работещи в следствието ще имат шанса да са с ново работно място,обаче.Не защото не искат или са некадърни,а просто защото няма да бъдат предложени за преместване.Колкото и да се разширява щтата на прокуратурата и съда,всички са наясно,че доста ще са останалите на улицата след като следствените служби приключат и последното налично дело.Интересно ми е какви са принципите на приемане на кадри от следствието в прокуратурата и съда.Стажа ли ще се вземе в предвид,резултатите за опредено време назад,"близостта" ли с ръководителя,който ще прави предложенията............... :?:
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот kiary » 21 Яну 2006, 09:51

Добър въпрос.И на мен също ми е интересен критерия за подбор.
kiary
 

Мнениеот Рая » 21 Яну 2006, 20:48

Критерият е един и той е близост,връзки и т.н. За съжаление ГОЛЯМО!Това го казвам от наблюденията си, относно преназначаването в нашия съдебен район.Две дами в прокуратурата и две-в съда.Нямат професионални качества,но...............други ДАЛ БОГ!
Рая
 

Мнениеот Гост » 21 Яну 2006, 21:13

няма значение стажа, квалификацията и т.н., важни са връзките, ако няма връзки или корелативно, с връзкит, решаващия критирий е платежоспособността.
Гост
 

Мнениеот lordd » 21 Яну 2006, 21:37

До скоро се ставаше и по-лесно, а сега само с пари, ако не е с пари е с повече пари :D
lordd
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2006, 21:32

ес

Мнениеот syela » 23 Яну 2006, 22:47

Ох , да можеха ония от мониторинга по реформата да четат тук лошо щеше да им стане.А те милите се чудят как да ни дръпнат в Европата ама ние си знаем нашта Ганьовата реформа!!!!!
syela
 

Мнениеот plamche_plamche » 24 Яну 2006, 10:04

Ех, за съжаление е вярно всичко това. Но аз не мога да си представя, че ще остана на улицата - няма такъв вариант. Никъде не съм канен но с две деца ученици и два заема които свършват 2012 година, изход просто няма. Аз лично, не мога да напусна жив следствената служба. Не си го представям и просто няма да стане - защото при тия условия живот няма..... :evil:
plamche_plamche
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Яну 2006, 14:20

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 10:58

За съжаление основният критерий при преназначенията са "връзките". Нищо друго няма значение. Няма значение как и колко работиш. Колкото по-здрави връзки - толкова по-сигурно ще има място за теб. Останалите да продължават да работят в името на народа. Като свършим делата, ще ни кажат, че сме били "до тук" и това е. Да му мислим и да си търсим нова работа. Както никой не се интересува дали вършиш дора работа, така и никой не се интересува дали имаш да връщаш заеми. Щом нямаш кой да застане зад теб и да те защити.... :(
D
 

Мнениеот Гост » 24 Яну 2006, 11:02

какво ще стане с младшите следователи, някой знае ли
Гост
 

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 11:09

Същите правила са валидни и за тях.
D
 

Мнениеот inazamorano » 24 Яну 2006, 11:15

не винаги става въпрос за връзки. работата в районните прокуратури е повече и по-тежка от следствието. Не мислите ли че връзкарите минават в съда или градски прокуратури, а не отиват да бачкат черната работа. От друга страна е доста типично да оправдаваме неуспехите си с 4извънслужебните" възможности на колегите си.
inazamorano
 

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 11:20

За съжаление знам какво говоря и заставам зад думите си. Не става въпрос за неуспех.
D
 

Мнениеот koshks » 24 Яну 2006, 23:09

Привет пак от автора на темата.Много ми се искаше да прочета нещо по-различно от написаното тук,но явно оптимизма ми е безграничен...
В нашият съдебен район също преназначиха някой мадами по институциите и с чиста съмест мога да кажа,че не професионализма им е бил критерий.Не желая да съм злобна,аз също съм от женки пол,не съм превалила христовата възраст,но явно не съм от тази приказка( както казало розовото джудже,стоящо на син камък в синята страна).Големи бяха приказките,как никой няма да остане на улицата,сега се говори,че непожеланите в прокуратурата и съда ще кандидатствуват за дознатели в полицията???????????????????просто ще замълча,пред тази перспектива.Нашият шеф обходи институциите със списък на протежетата си в ръчица и се опита да ги пробута-на всяка цена.Колко са му вързали е отделен въпрос........Друго се питам аз,като ни оставят на зелената росна поляна,дали ще им хрумне,поне да дадат обезщетения и на тези,които нямат 10 години стаж като следователи??????????
Честно казано,на тази цена не ми се влиза в европа,просто защото вариантите за влизане май се оказват само два- влизане с високо вдигнати крачета или ръсейки едри банкноти по пътя си........
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

към inazamorano

Мнениеот plamche_plamche » 25 Яну 2006, 09:51

Вярно, тежка е, знаем го. Но ставаше въпрос, че и за там се канят определени хора - за това става въпрос!!!! Не го мерим по тежест на работата, а по друг критерий....
plamche_plamche
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Яну 2006, 14:20

Мнениеот mm222 » 25 Яну 2006, 09:51

Здравейте колеги !!
Явно навсякъде е едно и също.Трябва или да имаш връзки или да си послушен.За професионалистите няма място в прокуратурата.На мен ми казаха, че не отговарям на критериите за прокурор.Попитах окръжния прокурор какви са критериите и той ми се изсмя в лицето.При нас за преназначаване във съда нищо не се чува.Ако някой знае нещо по конкретно го моля да пусне малко информация.И аз съм с две малки деца и голям заем :( както повечето от нас.Единия път ща не ща е в полицията а другия нямам идея накъде е.Абе въобще мамата си .................Успех на всички дано успеем да се спасим някак си.
mm222
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 18 Окт 2005, 16:35

Мнениеот гост » 25 Яну 2006, 10:38

mm222 написа:Здравейте колеги !!
Явно навсякъде е едно и също.Трябва или да имаш връзки или да си послушен.За професионалистите няма място в прокуратурата.На мен ми казаха, че не отговарям на критериите за прокурор.Попитах окръжния прокурор какви са критериите и той ми се изсмя в лицето.При нас за преназначаване във съда нищо не се чува.Ако някой знае нещо по конкретно го моля да пусне малко информация.И аз съм с две малки деца и голям заем :( както повечето от нас.Единия път ща не ща е в полицията а другия нямам идея накъде е.Абе въобще мамата си .................Успех на всички дано успеем да се спасим някак си.


Колеги, говори се за промяна в НПК през месец април - искат да върнат част от делата отново на следствието, защото с големия обем работа в дознанието физически не биха се справили...Така, че останете до последно по местата си - нещата може и да се пооправят :wink: От друга страна, проектът на ЗМВР предвижда, че следователите ще се назначават без конкурс в системата на МВР... Но до месец април-май никой още не знае какво ще се случи.
гост
 

отговор

Мнениеот от системата » 25 Яну 2006, 10:50

изнесеното не е вярно, поне в нашия район
в прокуратурата, в която работя ни се сведе да предложим за преназначение трима от четиримата следователи в ТО - критерият за подбор беше, че четвъртия има години за пенсия
нямаше никакви връзки, неформални контакти или др. п.
от системата
 

Мнениеот Гост » 25 Яну 2006, 11:35

Много ясно, че съответният ръководител на прокуратурата ще си избере кого да вземе. Предполага се, че има представа кой следовател какво представлява. Защо този, а не друг - негово право е да си прецени.
Гост
 

Мнениеот koshks » 26 Яну 2006, 23:12

Да,така е ама преценката да е обестивна,а не началника на следствената служба да ходи като цветарка от прокуратура в съд и обратно и да си хвали протежетата колко са можещи и знаещи и кадърни и ,и,и,и...............а всеки от нас знае как се става протеже на шефа,нали.В нашата служба например ,колегите пред пенсия са много малко,броят се на пръстите на едната ръка.Все си мисля,че най-обестивен критерий за това кой колко става за тая работа са резултатите му.Колко и какви дела е водил и приключил(да речем за последната една година),как ги е водил,колко са му връщани и за какво.Самоче ,тези дето трябва да ги вземат предвид тези неща са мноооооого заети и не им се занимава,та им е по-лесно така-някой да им каже,този става,а онзи не.
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот Следовател по млад » 26 Яну 2006, 23:36

Аз съм от тези, които ще успеят да се прехвърлят в Прокуратурата . Но кълна Ви се , че не съм използвал връзки. Не, че съм супер следовател или супер юрист, но в работата си отдавам всичко от себе си . То с моите две години стаж в Следствието едва ли мога да науча всичко и да работя с пълен капацитет от възможностите си,тъй като от по стари колеги съм чувал , че за да стане един юрист добър следовател му трябват минимум 3г. стаж .
Някой знае ли какво ще стане с висящите дела в Следствието .В някои служби следователите са много натоварени и сега когато колегите им започнат да се прехвърлят в прокуратурите те още повече ще се натоварят. Има опасност делата да се"затлачат" и системата да блокира.Ако са пък по новия НПК то масово ще има оправдателни присъди както беше казал И.Григоров
Следовател по млад
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron