начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

НОВИ ПРОТОКОЛИ ЗА СЛЕДСТВИЕ И МВР?

Дискусии на тема съдебната власт в България


НОВИ ПРОТОКОЛИ ЗА СЛЕДСТВИЕ И МВР?

Мнениеот veronika1 » 18 Апр 2006, 18:30

Колеги, някой има ли информация дали има изготвени нови протоколи, които ще използваме след 29 април? Моля споделете някаква информация, ако имате :roll:
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот ludi » 18 Апр 2006, 20:08

Да изготвени са.Има абсолютно всякакви бланки дори и такива ,който се използват много рядко.Днес сканирахме протоколите и всеки от дознателите в РПУ-то където работя ги има качени на компютъра си.Готови сме за новото НПК :lol: :lol: Бланките си ги набавихме от колега ,който наскоро беше на специализиран курс в гр.София.
ludi
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Мнениеот ninikolov78 » 18 Апр 2006, 21:02

А от къде мойе да си ги намери човек ? Има ли ги някъде да си ги дръпна в Нета ? :?:
ninikolov78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2006, 21:15

Мнениеот gippy » 18 Апр 2006, 22:05

при нас няма нищо. но бланките ще си ги набавим по един или друг начин, много повече ме притеснява как ще приложим на практика този измислен НПК. Направо ме хваща бяс като си помисля каво ще стане след 28
gippy
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Юни 2005, 22:59

До колегата Ludi

Мнениеот veronika1 » 19 Апр 2006, 20:07

ludi написа:Да изготвени са.Има абсолютно всякакви бланки дори и такива ,който се използват много рядко.Днес сканирахме протоколите и всеки от дознателите в РПУ-то където работя ги има качени на компютъра си.Готови сме за новото НПК :lol: :lol: Бланките си ги набавихме от колега ,който наскоро беше на специализиран курс в гр.София.


Колега, помогнете и на нас, моля... :? Те не са тайна, но за съжаление Аписа ще ги качи много бавно... :? Моля ви кажете поне градът, в който работите и ние ще ви се обадим :D Помагайте колеги!!!
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот ludi » 19 Апр 2006, 20:35

Зациклихме със сканирането.Оказа се ,че протоколите са много бледи и не могат да се сканират -там където скенера не може да разчете буквите ги вади като аероглифи.Разпределихме си бланките и започнахме да си ги преписваме на компютрите ,до няколко дни трябва да сме готови.Иначе съм от Варна ,но и колегите от София имат тези протоколи.
ludi
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Мнениеот veronika1 » 19 Апр 2006, 20:42

[quote="ludi"]Зациклихме със сканирането.Оказа се ,че протоколите са много бледи и не могат да се сканират -там където скенера не може да разчете буквите ги вади като аероглифи.Разпределихме си бланките и започнахме да си ги преписваме на компютрите ,до няколко дни трябва да сме готови.Иначе съм от Варна ,но и колегите от София имат тези протоколи.[/quote

Благодаря ти много за инфото...Търсенето продължава :shock:
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот veronika1 » 22 Апр 2006, 21:46

amorosa написа:Спокойно, колеги. Действително, от практическа гледна точка, въпросът с бланките е важен. Но, както сами знаете, няма никаква пречка всеки от нас да си ги изготви всякакъв вид ак и сам. Поне, при нас- в следствието, не съм срещала човек, за който това да е проблем, или пък да сподели написаното с колега, който бърза, или точно такова нещо не е правил.
Виж, с новия НПК, нещата, както е било посочено, стоят по-сложно. Голяма бъркотия ще настане, и жалко за нас, че ще отнесем поредния крайно неудачен експеримент. Но, много преживяхме, и - пак оцеляхме. :lol:
Затова, успех в четенето на НПК "аероглифите", да цитирам колетага Ludi. На всички :lol: .


Никой не е казал, че е проблем, драга ми Амороза. Въпросът е, че като почнем да даваме двойните дежурства /по окръг и по район/ и да посещаваме и неизвестните - нали се сещаш, че ще си мислим само как да си напишем бланките :lol: Защо ли да ни е лесно, като може да е сложно :wink: А вие ще си доработвате кротко-кротко старите делца поне до края на годината :D Айде останете си със здраве колеги...
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот sledovatelia » 30 Апр 2006, 18:54

Аз се присъединявам изцяло към колежката "Амороса", но защо ли не мога да видя приликата между Единния следствен апарат както бяхме до 1995 година и сегашните колеги дознатели. Ох повярвайте дознатели, докато се изгради това като материална база и най вече нормативна уребда, което с лека ръка разрушиха през 1995 година, много вода има да изтече.....
Не е проблема в бланките - практиката ще ги наложи - нормално е. Къде е проблема няма да се увличам да казвам, каввал съм го достатъчно, със същия ник, в доста по стари постинги. Вие колеги сами ще го Видите....
УСПЕХ НА ВСИЧКИ ДОЗНАТЕЛИ В ПРИЛАГАНЕТО НА НОВИЯ НПК......:)))
желая!!!
sledovatelia
Младши потребител
 
Мнения: 62
Регистриран на: 11 Апр 2006, 14:45

към Вероника1

Мнениеот sledovatelia » 30 Апр 2006, 19:13

Скъпа колежке, действително давате квалификации на неща които очевидно не познавате. Има още един момент в играта - нервното напрежение и стреса. Вие нямате адекватно управление, режим не дежурства, професионално ръководство.....и още много работи. Като започнете да ги давате, тогава напишете от гледна точка на личния си опит. Аз мога да говоря от опита на разследващ - доста години изкарах в следствието, и като следовател от МВР, и като девоенизиран следовател, а преди това и като помощник - следовател, но от следствения апарат - пак в МВР. И понастоящем все още съм следовател и доста време още ще бъда. Още много неща не са ти ясни...благородно казвам. Поинтересувай се от структурата на старите дежурни групи в РПУ - тата в по - старо време. Тези дежурни групи отнемаха посещаването на произшествия за кражби да речем, когато бяха срещу неизвестен деец. Те не се посещаваха от пом. следователите. Тяхната работа се концентрираше в по тежките престъпления, които се разследваха от следователите от ГСУ при МВР. Имаше тогава също динамични промени на НПК /минаха и преписките срещу неизвестен деец/, още много промени имаше. А до 1994 година нямаше фигура пом. следовател в НПК, и се работеше с възлагателни постановления /имаше такава практика/. Вярно че такива бяха, но работата се възлагаше от професионалсти /следователите/. И имаше кой да стои зад гърба ни...../и за добро и за лошо/. Имаше и кой да ни научи - по лесно се вгражда един кадър в колектива като има на кого да разчита. И кой да му помогне естествено. Защото професионалното израстване не става за ден или два.....това са дълги години работа.....посещаване на произшествия, следствия за тежки престъпления.....многообемни дела, с висока степен на сложност, засягащи големи интереси и трябва някой да стои зад гърба ти.....за да те бронира когато си прав....да си свършиш работата. Не го казвам със злоба, ами тебе кой ще те бронира мила моя - уплашения шеф на криминална като твой пряк началник, той ли ще се опъне на някой по високостоящ "изкривено мислещ" полицейски шеф. Сори, ама няма да стане. Големите Ви дела ще се затлачат, и няма да вървят. Ако изобщо Ви ги дадат за разследване. А бедния циганин, дали аз, дали ти ще го мачкаме все тая...:::))) Аз не говоря за такива дела.
Защото при Вас ще дойдат и другите, дето са все още де факто при нас - следователите.
Всички дознатели са ми приятели - и са ми споделяли следното - ние сме кадрови полицаи, стане ли непоносимо ще минем на други длъжности в МВР. И са прави - и аз да съм, и аз ще мина!!!!
УСПЕХ ВСЕ ПАК!!! :D :D :D
sledovatelia
Младши потребител
 
Мнения: 62
Регистриран на: 11 Апр 2006, 14:45


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron