начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

всички назначения в ок.с и р.с стара загора са връзкарски

Дискусии на тема съдебната власт в България


всички назначения в ок.с и р.с стара загора са връзкарски

Мнениеот jovanibg » 26 Юни 2006, 16:31

от 2 години в районен съд и окръжен съд стара загора не е назначаван кадър без да е син или дъщеря на някой магистрат,и без ходатайството на някой от всс.всеки юрист без да е подлога от 2 години не сее класирал на конкурсен изпит,познавам много кадърни и умни колеги който след всеки конкурс ги ощетяват с по няколко стотни за да може да назначат някое мамино детенце което няма лошо ,но те гоките са много тъпи и това ме дразни много ,защото като заемат някое местенце в прокуратурата вадят по дела едни решения ,едни смехории та чак преподавателите им в някое университетче си глътват граматиката.Мога с ръка на сърцето си да застана зад думите си ката напиша всички който са назначени с имена и на кой мама и татко какви са в системата.защо не дават оценката още при провеждане на устния изпит,за да могат да отсеят знаещите и да нагласят тъпаците,да ме извиняват ама те горките са много зле,всичките тия конкурси са за заблуда на кандидат юристите.ако иска някой ще му разкажа с факти как се уреждат и как се нагласят оценките на конкурсите и още неща от кухнята на измамната съдебна система
jovanibg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2006, 16:12

Мнениеот portokal » 26 Юни 2006, 17:26

Айде заеми поза с ръка на сърцето си, че ще те питам нещо.

Двама младши съдии бяха назначени в Старозагорския окръжен съд в началото на тази година. Едната от тях ми е приятелка. Родом е от Пловдив. Щом си толкова навътре с назначенията, ще се сетиш коя е.
Разкажи ми с факти как е уредена и как е нагласен нейният резултат. Посочи ми какви са нейните родители в системата и кой от ВСС и е ходатайствал. Защото аз и до днес не знам. Мотивирай се защо конкретно тя горката е много зле.
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот eliana » 26 Юни 2006, 18:00

Без връзки в България могат да те назначат в Каспичан или Горно нанадолнище,но не и в хубав голям град.Аз имам една позната назначена с връзки в съдебната система,чийто баща е приятел с моя и му казал:" Аз не и казвам,че е с връзки, за да има самочувствие." :)
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Мнениеот prnedev » 26 Юни 2006, 18:34

Аз чух, от един приятел, на който му казала бълдъзата му, която имала приятелка, дето нейната сестра се оженила в Стара Загора, че тези дето няколко стотни не им стигали били толкова зле с материята, ама за сметка на това устата им била много голяма.
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Мнениеот slavi_kotarov » 27 Юни 2006, 09:25

Мдаааа... всички са маскари. И на моята баба една нейна приятелка, че на нейната сестра зет й имал друга една позната, дето нейната приятелка и тя била назначена така, с връзки, щото била много зле с материята и не можела иначе.... Щом толкова хора го казват - няма начин да не е вярно.
Айде стига глупости бе, хора... Защо никой не гледа собственото си канче, ами само в паничката на другите надзърта и се пука от завист, ако някой може или е постигнал нещо повече от него? Ако не ни беше завистта и злобата, японците праха ни щяха да дишат...
slavi_kotarov
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 11 Окт 2001, 17:00
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот prnedev » 27 Юни 2006, 09:35

Ам а де :-) То ако не беше тъжно, щях да се скъсам да се смея от такива глупости.
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Мнениеот dgeorgiev » 27 Юни 2006, 10:34

Много интересно защо пустите му европейци казват че кадровата политика в съдебната система е непрозрачна и трябва да се реформира.
dgeorgiev
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 10:21

Мнениеот dgeorgiev » 27 Юни 2006, 10:46

Разбира се има и амбицирани и твърдо решени колеги, които след втория-третия конкурс успяват да се докопат до заветото местенце, само за да открият, че "нашите хора" са поне 60-70 процента от всички магистрати и че те растат доста по-бързо в службата, отколкото "неподкрепяните" колеги.
Sad but True, както се казваше в една песен на Metallica.
dgeorgiev
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 10:21

FOR WHOM THE BELLS TOLLS ?

Мнениеот shahin_fm » 27 Юни 2006, 14:19

For whom the bell tolls

(Hetfield,Ulrich,Burton)

Make his fight on the hill in the early day
Constant chill deep inside
Shouting gun, on they run through the endless gray
On they fight, for they are right, yes, but who's to say?
For a hill men would kill, why? They do not know
Suffered wounds test their pride
Men of five, still alive through the raging glow
Gone insane from the pain that they surely know

For whom the bell tolls
Time marches on
For whom the bell tolls

Take a look to the sky just before you die
It is the last time he will
Blackened roar massice roar fills the crumbling sky
Shattered goal fills his soul with a ruthless cry
Stranger now, are his eyes, to this mistery
He hears the silence so loud
Crack of dawn, all is gone except the will to be
Now they see what will be, blinded eyes to see

For whom the bell tolls
Time marches on
For whom the bell tolls
shahin_fm
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Ное 2004, 11:13

Мнениеот dinev » 27 Юни 2006, 18:00

Познавам назначени с връзки (много силни) колеги, които обаче като професионалисти са "жив зян, мокра слама"......... :oops: :lol:
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот mari_an » 28 Юни 2006, 19:40

Ха дайте сега да ви разсмея и аз мъничко. С какво ли? С крилатата фраза на един административен ръководител на съдилище ( ще премълча кое точно): "ГПК се учи, крака не растат". Ето такъв е критерия за назначения по някои кътчета на родината. :oops: Очаква се във въпросното съдебно учреждение всички съдийки да са с дъъъъълги нозе. :wink:
mari_an
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 13 Окт 2005, 18:11

Мнениеот temida » 28 Юни 2006, 20:14

Споко я малко разтоварване........



Представители на ХЕИ обясняват на специална пресконференция защо са започнали да използват адвокати вместо плъхове при лабораторни тестове:
- Причините - обяснява ексепрт - са три: първо, вече има повече адвокати, отколкото плъхове; второ, когато при опитите умират плъхове, много лаборанти се разстройват и разконцентрират и трето, в тестовете има няколко неща, които и плъховете отказват да направят.
temida
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Май 2006, 14:47

Мнениеот chitta » 29 Юни 2006, 20:18

nauchete se da pishete gramotno:)bre hora!!!! :roll:
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

Мнениеот dinev » 29 Юни 2006, 22:02

.............и на кирилица :?
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот chitta » 30 Юни 2006, 17:07

правилно:)
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

a

Мнениеот aechr » 30 Юни 2006, 17:15

Не е необходимо непременно родство,ходатайство или връзки,може и с подкуп. Има си тарифи.За да стане районен прокурор например един познат даде 4000 евро(след това в желанието си бързо да си избие парите направи гаф и го отстраниха,но това е друг въпрос).
aechr
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Ное 2005, 15:55

a

Мнениеот aechr » 30 Юни 2006, 17:15

Не е необходимо непременно родство,ходатайство или връзки,може и с подкуп. Има си тарифи.За да стане районен прокурор например един познат даде 4000 евро(след това в желанието си бързо да си избие парите направи гаф и го отстраниха,но това е друг въпрос).
aechr
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Ное 2005, 15:55

Мнениеот chitta » 30 Юни 2006, 17:28

да, ти луд ли си 4000 евро-само пари ще се дава.да не ги копая тия пари, че да пълня чуждия джоб!
chitta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Мар 2006, 15:05

Re: a

Мнениеот shh70 » 03 Юли 2006, 16:36

aechr написа:Не е необходимо непременно родство,ходатайство или връзки,може и с подкуп. Има си тарифи.За да стане районен прокурор например един познат даде 4000 евро(след това в желанието си бързо да си избие парите направи гаф и го отстраниха,но това е друг въпрос).


Районен прокурор или прокурор в районна прокуратура? Предполагам знаете каква е разликата...
shh70
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2006, 15:18


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron