начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Какво ще става с дознателите?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот bbatko » 12 Окт 2006, 21:46

Какво ще стане, ако някой не подпише понижението си?
bbatko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Окт 2006, 19:14

Мнениеот gosho72 » 12 Окт 2006, 23:32

bbatko написа:Какво ще стане, ако някой не подпише понижението си?



Нищо особено,най-много да получи "сиктир бележка"!Но аз не се съмнявам,че дознателите са добри юристи,ще могат да се реализират и в други области на правото.Е,може да се наложи да се явяват на конкурси за мл.адвокати ,мл.магистрати и др.подобни-но това са дребни проблеми за тях ! :lol:
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот bignik » 13 Окт 2006, 00:24

Нали не сте забравили господа дознатели, че в МВР няма не искам. Подписваш новата заповед и мълчиш, иначе те пращат обратно в "Цивилизацията".
bignik
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2006, 18:54

не ангажиращ съвет

Мнениеот Jakov » 13 Окт 2006, 01:09

Моля, който чете този пост и е служител при НСП в момента да не се обижда. Не желая да обидя никой, просто искам всички да са наясно с действията, “целомъдрието”, а защо не и професионализма на тези който създават “професионалното” разследващо звено към МВР.
Разбрах, че в момента заплатите, който получават дознателите са по ниски от тези които получават служителите на длъжности заемащи се преди и в момента от бившите сержанти в НСП. Виждам възможност за явяване на конкурс за тези длъжности, което ще повиши заплатата на дознателя и ще намали отговорността му до минимум. И без това ценза не се цени явно. Може би целта на така бих казал разрухата на дознателският апарат е запазване на статуквото в разследването от страна на НСП (поради късното усещане, че няма да има възможност за даване на методически указания при разследването), ще мине втора цедка и ще останат надеждните. По мое виждане това ще стане в срок до м. януари 2007г.. С това ще се докаже поговорката “Който плаща той поръчва музиката”, макар че не говорим за сватба. Смятам че прокуратурата ако не се намеси сега, по късно ще я боли глава.
Jakov
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Май 2002, 05:20

Мнениеот bbatko » 13 Окт 2006, 16:50

Гошко, Големи Ник,

това е форум за юристи, а Вие не давате признаци на такива. Откъде идва у Вас тази злобица и нескрито задоволство от унижението на едни смазани от дейсвителността служители на МВР. Нали не забравяте, че в МВР има девоенизация от Първи май и оттогава досега има голяма динамика в подзаконовинте нормативи. Четете Държавен вестик и издадените в него Наредби. Не Ви ли се струва, че от изказаните мнения във форума се виждат противоречия с волята на Законодателния орган.

Преходни и Заключителни разпоредби
§ 3. (1) Служебните правоотношения със заварените на служба държавни служители - офицери, сержанти и граждански лица в МВР, не се прекратяват, а се преобразуват, считано от датата на влизане в сила на закона, като държавните служители се назначават на длъжностите, които заемат към момента на преобразуване на правоотношенията.


Код:
Чл. 218. (1) За заемане на длъжност дознател се изисква най-малко две години юридически стаж или две години стаж като младши дознател.
(2) За заемане на длъжност старши дознател се изисква най-малко пет години юридически стаж или три години стаж като дознател.
(3) За заемане на длъжност главен дознател се изисква най-малко седем години юридически стаж или пет години стаж като старши дознател.
bbatko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Окт 2006, 19:14

Мнениеот gosho72 » 13 Окт 2006, 22:00

bbatko написа:Гошко, Големи Ник,

това е форум за юристи, а Вие не давате признаци на такива. Откъде идва у Вас тази злобица и нескрито задоволство от унижението на едни смазани от дейсвителността служители на МВР.


Не зная дали лично Вие сте ни колега,но трябва да знаете,че един юрист се оценява не по признаци,а по знания и реализация.И още нещо-не изпитвам злоба към когото и да било,още по-малко към колеги,които работят в дознанието.Напротив-имам добри приятели.И това,което е написано от мен не е злоба,а обективна истина.
Не съм съгласен и с това,че сте унижени.Какво искате-още новоназначени и да Ви засипят с пари,почести и слава.Всяко начало е трудно.Все от някъде трябва да се започне.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот mahoni2 » 13 Окт 2006, 23:17

Гошо, защо така промени тона? Не е коректно да си практикувал около 2г. и то не като "Младши", след това , преди повече от 3г., да участваш на конкурс за ДОЗНАТЕЛ, подобен на комбинация между участие в "Стани богат" и подготовка за Олимпийски игри, да те назначат като дознател и към днешна дата ......!!!!!?????
mahoni2
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Окт 2006, 22:58

Мнениеот mahoni2 » 13 Окт 2006, 23:25

Новоназначените, както виждаш нямат претенции. Претендират, тия които имат основания според закона, хора със стаж, знания и опит. По-точно не претендират, а страдат, защото се чустват измамени и пренебрегнати. Относно оценките за работата на дознателите, в Закона е точно казано кой ги дава.
mahoni2
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Окт 2006, 22:58

Мнениеот krachunov.m » 20 Окт 2006, 10:29

Погледнете http://www.mediapool.bg/show/?storyid=122454.
Като чета подобни статии се сещам за това как Иван Вазов беше казал в "Под Игото",че българския народ лека-полека узрял за няколко века. :lol: Оптимизъм му е майката!!!
krachunov.m
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 09 Дек 2005, 00:11
Местоположение: Somewhere in nowhere

Дознателите - дознайници или хомосапиенси?

Мнениеот teglo » 17 Ное 2006, 13:52

teglo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Ное 2006, 13:29

zaplati

Мнениеот hristova_rossi » 04 Дек 2006, 16:12

veronika1 написа:
ivelin1 написа:Kolegi, dnes se pusna sluh pri nas 4e ima nova zapoved za dopalnitelnite vaznagrajdeniq, koqto otmenq starite takiva v koqto doznatelite ne sa vklu4eni, sire4 6teli da ni odrejat "doznatelskite" pari. Vie 4uli li ste ne6to takova? 4e te kato ni reznat i tezi 40-50lv. kakvo 6te ni ostane :(

Има ли някой колега то Бургас? Вярно ли е че там са преподписали новите заповеди?[/quo
Az poznavam 2 doznateli ot sf.Prisustvala sum i prez rabotniq im proces.Mnogo mi e interesno pri polovenie che te v bukvalniq smisyl na dumata "si klatqt krakata" kakvi li zaplati zaslujavat ...ili moje bi samo zashtoto sa kum MVR trqbva da sa golemi??/?
hristova_rossi
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 23:36

Мнениеот Gabi1 » 04 Дек 2006, 22:26

Тук май се изказахте неподготвена, колега /или може би не сте колега, щом имате такива виждания/. Дознателите са обвинявани в какво ли не досега, но в това, че си клатят краката - поздравления, първа сте!
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот sunshine_75 » 04 Дек 2006, 22:39

Възмутена съм безкрайно от определението, че дознателите си клатели краката. Вие изобщо имате ли идея за каква работа става въпрос? Или сте видели поклащането през нощта, по време на дежурство, докато всички нормални спят, или когато събират трупове от ПТП-та, или когато разпитват убийци... Не Ви е срам, говорите за хора, които са Ви допуснали до работния си процес и вероятно са се опитали да Ви обяснят естеството на работата си, като й придадат по-човешки облик. И това възмущение го изказвам от позицията на прокурор, работещ с десетки дознатели, на които им пари под краката, за да може неориентирани като Вас да живеят спокойно.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

.

Мнениеот hristova_rossi » 05 Дек 2006, 15:35

Да,не съм ви колега!Извинявам се ако някой се е засегнал,не е било целенасочено!Но исках да изкажа нещо,което съм видяла с очите си!Това е факт!Предполагам ,вероятно както в едно стадо има и черни овце,така и при вас има ваши колеги ,които лежат на ларвите на други!Не смятам че всички си "клатят краката"със сигурност има и такива които ценят работата си,но и другата страна не може да се отрече.И ако някой ми каже че всички си вършат работата както трябва,е все ще има 1 като мене който е видял как някой просто не си я върши!
А отностно това че"за да могат такива като вас да спят спокойно"-съжелявам много,но колко от вас спят спокойно,защото аз не успявам!
Желая ви лек и успешен ден!
p.s.След като коментирате и темата"за нощните дежурства"-е за това вие би трябвало да знаете,1-во пазите съня ни или....,и 2-както казах ,не съм ви колега!
hristova_rossi
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 23:36

Мнениеот dozn03 » 06 Дек 2006, 03:50

Вие явно не правите разлика между дознател и прокурор! Но явно не сте колега и с двамата! Добре би било като не сте наясно с нещо да си мълчите. Защото като говорите глупости се излагате и ставате за смях. И повод да бъдете поучавана по настоящия начин като малко дете!
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

.

Мнениеот hristova_rossi » 06 Дек 2006, 11:26

Човек се учи докато е жив.Все още не сам ви "колега"/професионално/ и на двамата,но може би някой ден и това да се случи!Човек никога не знае.А и в крайна сметка един друг ваш колега каза"Когато се качваш по стълбичката на успеха -позравявай,защото когато слизаш от нея ще срещнеш същите хора"...... А ако ви дразни моята откровенност или се дрзните на това че хората виждат,не само гледат,то това е вече ваш проблем.Просто исках да ви кажа как изглеждат нещата от мястото на обикновенния българин!А не да продължавате да гледате само от "вашата камбанария"..........Желая ви лека работа!
p.s.Аз вярвам че когато човек първо се оправдава,после се обяснява-значи има проблем с вътрешното си "аз"......А "Аз-ът" е най-важното...
hristova_rossi
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 23:36

Re: .

Мнениеот Gabi1 » 06 Дек 2006, 21:17

hristova_rossi написа:.....които лежат на ларвите на други!......

Без коментар!
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот maria6666 » 08 Дек 2006, 17:26

:lol: В интерес на истината, като адвокат, мога да кажа, че "ларвата" на дознанието, въпреки доста многото години, през, които съществува не се разви особено, да не кажа изобщо.Колегите, в по-голямата си част са напълно неопитни, да не употребя и по-силна дума.А, дори и опитните, отскоро водят наистина тежки дела.Все пак, НПк влезе в сила, не преди много време...Нас ни ползува.Някой, който пот(нятие няма как да разследва ПТП с причинена смърт, или убийство, или тежко стопанско престъпление, да го разследва. :lol: Друг е въпросът, че все пак, аз съм от "съвестните адвокати", и това ме възмущава...
maria6666
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 24 Авг 2006, 19:30

Eee

Мнениеот ksia » 08 Дек 2006, 17:46

E, kolegi, olivate se - dvustranno. Za vsekigo e yasno, che ima kakto doznateli, koito rabotyat, taka i takiva, koito ne si davat mnogo zor. Kachestvoto na rabotata sushto e razlichno. Kakto navsyakude. Suglasna sum, che povecheto rabotyat mnogo - pri tova pri tvurde tejki usloviya, no estestveno - tova se otrazyava i vurhu rezultatite ot rabotata. Vijdali sme gi vsyakakvi. Za prokuraturata da ne govorim. Srde nas - SAK, sushto ima razni elementi, abe vuobshte - jalko e da se popada na bezotgovorni hora v nashata sfera, zashtoto vsyakoga posleditzite gi turpyat horata, a i obshtestvoto kato tzyalo.
ksia
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Мар 2004, 13:46

Eee

Мнениеот ksia » 08 Дек 2006, 17:46

E, kolegi, olivate se - dvustranno. Za vsekigo e yasno, che ima kakto doznateli, koito rabotyat, taka i takiva, koito ne si davat mnogo zor. Kachestvoto na rabotata sushto e razlichno. Kakto navsyakude. Suglasna sum, che povecheto rabotyat mnogo - pri tova pri tvurde tejki usloviya, no estestveno - tova se otrazyava i vurhu rezultatite ot rabotata. Vijdali sme gi vsyakakvi. Za prokuraturata da ne govorim. Srde nas - SAK, sushto ima razni elementi, abe vuobshte - jalko e da se popada na bezotgovorni hora v nashata sfera, zashtoto vsyakoga posleditzite gi turpyat horata, a i obshtestvoto kato tzyalo.
ksia
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Мар 2004, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron