начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

колеги дознатели?

Дискусии на тема съдебната власт в България


колеги дознатели?

Мнениеот aleator1 » 01 Окт 2006, 00:25

Колеги, вече е сигурно, че почти всички ще бъдем преназначени на длъжност младши -дознатели.Според действащия ЗСВ ако сме назначени на такава длъжност, няма да ни тече юридически стаж, което е доста смущаващо.Надявам се, че ако сме единни можем да променим това недуразумение и ако е необходимо може и да не подписваме новите заповеди.Какво е вашето мнение по въпроса?
aleator1
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Окт 2006, 00:02

Мнениеот ludi » 01 Окт 2006, 08:12

Колежке и като мл.дознател ще ти върви юридическият стаж,в ЗСВ е вписана общата длъжност"дознател" която включва мл.,ст. и главен.Миналата седмица се получи писмо от скъпият ни министър,цитирам първото изречение по памет"С цел предотвратяване необосновано напускане на дознатели и за по-добрата им мотивация",като по нататък се обяснява,че който има необходимите години юридически стаж ще бъде повишен на съответната длъжност.Реда за това е изготвяне на предложение от съответният началник.Така ,че спокойно ако имаш необходимият стаж ще бъдеш повишена.Най-прецакани от тази работа са служителите с повече стаж в МВР,който вече седма година работят като дознатели.За съжеление сред тази група съм и аз.Ние сме юристи ,като сме завършили преди 7-8 години,но ни липсва юридически стаж ,тъй като скъпото ни министерство не ни разрешаваше да изкараме изискуемият стаж и да положим необходимият изпит за правоспособност. Направихме това едва последните години,когато стажа за правоспособност стана три месеца и не се плащаха осигуровки-като искам да подчертая ,че това стана напълно нелегално и ако бяхме разкрити следваше уволнението ни. Най-гадното е ,че не искат да ни признаят за работа като "дознател" времето от 2000г.до настоящият момент ,въпреки че в ЗМВР има такава хипотеза напр.за ст.дознател се изисква 5 години юридически стаж или три като дознател.Обяснено ни бе ,че тепърва /след подписване на новите длъжности/ще започнем да трупаме стаж и като дознатели. В заключение искам да кажа ,че се чувствам безкрайно мотивиран и изобщо не мисля за напускане все пак ще бъде необосновано :evil: :evil: :evil: .
ludi
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Мнениеот paris » 03 Окт 2006, 22:26

Подписахме заповеди за младши дознатели, без оглед на стажа!
paris
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Окт 2006, 22:16

Мнениеот dinev » 04 Окт 2006, 19:12

Ха да ни е честито! Голям стимул, няма що! Единствения голям плюс е, че вече ще сме обособени в отделно структурно звено, и оперативния и началника на ПУ няма до могат да се мешат.
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот bbatko » 04 Окт 2006, 19:23

Колега Парис, поне в РПУ не "произведоха"ли по един дознател или старши дознател. Всички ли подписахте тая "гавра".
bbatko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Окт 2006, 19:14

Мнениеот yugoslav » 04 Окт 2006, 20:10

Пуу, мамkа му й прасье!
yugoslav
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 09 Май 2006, 21:52

Мнениеот gosho72 » 05 Окт 2006, 01:06

И защо се притеснявате от всичко това ?Вместо да се радвате на доброто възнаграждение Вие се ядосвате ! :roll:
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот sledovatel » 05 Окт 2006, 09:01

Наистина Круела....въпросите със стажа стояха точно по този начин. И на мене бившия помощник- следовател не ми се признаха 3 и повече години за юридически стаж. Но поне бяхме отделна структура с ясен статут....... това ме успокояваше, все пак се учехме от професионалисти. Дано всичко се развие както трябва...:)))
sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 14 Сеп 2006, 16:09

Мнениеот veronika1 » 05 Окт 2006, 19:28

sledovatel написа:Наистина Круела....въпросите със стажа стояха точно по този начин. И на мене бившия помощник- следовател не ми се признаха 3 и повече години за юридически стаж. Но поне бяхме отделна структура с ясен статут....... това ме успокояваше, все пак се учехме от професионалисти. Дано всичко се развие както трябва...:)))


Тогава не се броеше за юридически стаж. От 2002 мисля че е промяната в 127 ЗСВ и дознателският вече се води юридически... Въпросът е, че аз съм в системата от 10 месеца, извън системата имам 2 г. и 11 м. юридически стаж и ще ме направят мл. дознател / в противоречие със ЗМВР/ .... :roll:
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот veronika1 » 05 Окт 2006, 20:18

cruel_la написа::cry: Грешиш, колежке.Няма такова нещо по отношение на пом.следователите.Сума ти стаж пом.следователски ми изядоха.Години.Не се брои за юридически.И, трябваше да кандидатствам за работа, също на общо основание.И, години наред трябваше да чакам да взема заплата повече от четиристотин и нещо лева чисто.Щото си имаше правила за това, обвързани със стажа. Доскоро.Сега- поувеличиха, но далеч не на всички. Вашия стаж, след изменението в закона, мисля, се признава.При нас- не бе така.В общи линии, тъпотиите, допускани години наред с нас, сега ги повтарят при вас.Какъв е смисъла на досъдебната рефорчма, че тя нали е само такава, като нито нещо се променя, нито става по-добро, аз не разбирам. :roll:


аз мисля, че казах същото. Тогава пом.следователския не е бил уреден в закона като юридически - това и аз го казвам, и затова не са ви го признавали като такъв. Сега дознателския вече е уреден в ЗСВ. Въпросът е че колегите, масово ги понижават в длъжност в момента без оглед на стажа
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот bbatko » 05 Окт 2006, 21:47

колеги, моля за малки разяснения, за да разсеем мъглата:
1. При 3г. стаж като дознател новата ти длъжност ще ли е ст. дознател?
2. Дознателския апарат като отделна структурна единица ли е предвиден?
3.Как се определят броят и длъжностите на дознателите в едно РПУ?
bbatko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Окт 2006, 19:14

Мнениеот veronika1 » 05 Окт 2006, 23:41

bbatko написа:колеги, моля за малки разяснения, за да разсеем мъглата:
1. При 3г. стаж като дознател новата ти длъжност ще ли е ст. дознател?
2. Дознателския апарат като отделна структурна единица ли е предвиден?
3.Как се определят броят и длъжностите на дознателите в едно РПУ?


Не зная как се определя дознателския щат, но дознанието вече е отделно "Полицейско разследване". Това е факт - вече не се водим към съответните РПУ-та. Останалите колеги в РПУ-то преподписаха, само дознателите не са. Ще отпаднат дознателсите пари.
veronika1
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Апр 2006, 18:27

Мнениеот m_ilieva77 » 06 Окт 2006, 21:26

Всеки обяснява, че няма да ни резнат от заплатите, но все повече ми се струва, че това ще се случи.
Ще влезем като най-големите ............ в Европа - със заплата няма и 300 евро.
Каква е стойността на прехваленото ни образование?! И къде ми е успокоението, че съм много по-интелигентна и подготвена за живота от западноевропееца и американеца /примерно/. Кой го оценява това. Може би трябва да се поспестят пари от държавния бюджет, защото са ни много големи.
Е, все пак имаме една голяма привилегия - ПЪТУВАМЕ БЕЗПЛАТНО В АДСКИЯ, пардон ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ. Което, обаче сами си извоювахме - кметовете им се видя много голяма загуба да пътуваме без билети.
А после чакай да ти съответства длъжността на стажа.
m_ilieva77
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Апр 2006, 18:37

Мнениеот mm222 » 08 Ное 2006, 10:15

mm222
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 18 Окт 2005, 16:35

Мнениеот mahoni2 » 08 Ное 2006, 22:25

Гледах министър Петков в централните новини по БТВ. Човекът се учуди, че се говори за проблеми с дознателите. Не е чувал той за такива. Кара си Човека празника и призова всеки недоволен да си избере друг работодател. Силов министър, това е.
mahoni2
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Окт 2006, 22:58


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron