начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

разследване

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот mahoni2 » 03 Дек 2006, 01:07

Г-н Милициононер не може докато едни действат други да стоят на място и да стане реформа. Прав си всеки да се замисли за мястото си и действията, но не мислите правят реформа, а действията. Но действия без мисли си е просто физика, т.е. да направим нещо, ама какво правим и защо го правим..., просто "работа". Експериментите с хора /дознатели/ не са позволени, но "на чужд г.з и всичко е малко".
mahoni2
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Окт 2006, 22:58

Мнениеот milicioner » 03 Дек 2006, 13:13

нормално и човешко е всеки да защити своето лично право на труд и да се бори срещу проблемите,които му пречат да го осъществява,но това е все пак е "право",нали?предполагам,че малцина от новоназначените в разследването са били запознати точно с какво ще се занимават,каква е структурата на системата,какви са проблемите и.вярно е,че всеки е изкарал "стажът" в системата,но там е бил със статут на стажант.впоследстие всеки сам за себе си е избрал по някаква причина да се включи в "играта".да,ама играта си има правила,които сега се променят в движение и всички се съобразяваме с това.идеални варианти като: перфектни юристи в законодателната комисия,изриване на всички старомислещи кадри от мвр,скоростното изграждане на добре смазана наказателнопересивна машина просто няма!това обаче в никакъв случай не трябва да спира желанието за промяна,но обективна такава и то след много добро запознаване с цялата картина.иначе ще си останем само с думите под формата на оплаквания.успех на всички разбиращи,можещи и желаещи!
milicioner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2006, 01:33

Мнениеот bignik » 03 Дек 2006, 14:52

Защо не можахте да разберете, че полицаите разкриват престъпленията и по-скоро оперативните работници. На дознателите им остава само да напишат всичко в законова форма. Дознателите са едни "ДОБРЕ ПЛАТЕНИ МАШИНОПИСКИ". Смятам, че който работи в "МАТРИЦАТА" ще се съгласи с мен.
bignik
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2006, 18:54

Мнениеот dozn03 » 03 Дек 2006, 17:37

Както предполагам си забелязал, темата е "разследване", а не "разкриване"! Не знам за коя точно "матрица" говориш, но ако е за системата на МВР - да, там работя. И ако мислиш, че като напишеш в една ДЗ: "След проведените ОИМ се установи, че извършител на престъплението е ... еди кой си" много нещо си разкрил, лъжеш се. А още повече се лъжеш, ако смяташ, че това е разследване. Дано да не си ОР, щото е жалко за дознателите, които са принудени да работят с такива ОР-та. Точно дознателят трябва да обективизира тези ОИМ /които в повечето случаи са едниствено обяснение със самопризнания/ в действия по разследването, съгласно нормите на НПК. И ако мислиш, че това е толкова лесно, че всеки може да го прави, защо според теб се наложи промяната в законите, че само дознателите могат да вършат тези действия!? Да не говорим за 2000 г., когато всички полицаи са водили дознания - още не можем да ги изчистим и такива "бисери" съм виждала, че да се чудиш дали се смееш или да ти е тъжно...
В тази връзка бих искала да кажа за редложението за нова промяна на НПК и за предоставяне на възможността на "10 000 полицаи да разследват". Редно е да имат право да извършват определени действия по разследването - например неотложни, а също и други след съгласуване /да не използвам думите "възлагане" или "указване", че ще вземат да се обидят някои/ с дознателя.
Та исках да ти кажа, че има огромна разлика между "разкриване" и "доказване" на престъплението и извършителя му. Защото, мисля си съгласен, че дори и да си го разкрил, ако не се докаже по безпорен начин, няма да се стигне до осъдителна присъда. Само, че явно ръководството на МВР не се интересува от тази крайна фаза на наказателния процес. И от тук се влиза за темата с "картоните", но нея смятам да не я обсъждам, щото всичко се крепи на тях - въобще май цялото МВР е "картонено". :evil: :oops:
Така, че ако искаш да има някаква реална полза от разкриването, трябва дознателят да проведе качествено разследване, което от своя страна ще доведе до осъдителна присъда. И докато този процес се разкъсва от статиските, нито те ще са верни, нито ще има полза от тях. А и ОР-та ако знаят, че работата ще им се отчита в края, ще съдействат през целия процес /става въпрос за досъдебната фаза, естествено като отиде делото в съда няма какво да прави нито дознателя, нито ОР-то/.
Надявам се да си разбрал нещо от това, което написах, щото докато има в системата такива като теб, нещата ще вървят трудно. :)
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот bignik » 03 Дек 2006, 19:47

Разбрах от написаното, че в МВР има само дознатели, а другите са само плява и нищо не разбират и нищо не могат. Благодаря.
bignik
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2006, 18:54

Мнениеот mahoni2 » 03 Дек 2006, 22:08

Прочети го още няколко пъти, замисли се и пак пиши.
mahoni2
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Окт 2006, 22:58

Мнениеот dozn03 » 03 Дек 2006, 22:21

:lol: :lol: :lol:
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот Gabi1 » 03 Дек 2006, 23:50

Е докато си доказваме кой е по-велик нещата няма да вървят!
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот dinev » 04 Дек 2006, 20:48

bignik написа:Защо не можахте да разберете, че полицаите разкриват престъпленията и по-скоро оперативните работници. На дознателите им остава само да напишат всичко в законова форма. Дознателите са едни "ДОБРЕ ПЛАТЕНИ МАШИНОПИСКИ". Смятам, че който работи в "МАТРИЦАТА" ще се съгласи с мен.

Окей, Нео.
Ами значи ли, че след като е разкрито едно престъпление,за същото ще бъде със сигурност дадено наказание ( т.е. - ще бъде внесено от прокуратурата с обвинителен акт в съда)? Колко пъти ми се е случвало да знам кой е извършителя, но да нямам никакви доказателства за вината му. Както аз не разбирам от оперативна работа ( а и не съм учил за това), така и ти със сигурност не си юрист. Така че, хайде всеки да си работи своята работа, да уважава колегата си и това, което върши той, и не се има за голямата работа, за каквато явно се имаш ти, г-н Биг Дик! Докато има такива хора като теб, със сигурност работата в системата няма да върви.
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот dinev » 04 Дек 2006, 20:50

bignik написа:Защо не можахте да разберете, че полицаите разкриват престъпленията и по-скоро оперативните работници. На дознателите им остава само да напишат всичко в законова форма. Дознателите са едни "ДОБРЕ ПЛАТЕНИ МАШИНОПИСКИ". Смятам, че който работи в "МАТРИЦАТА" ще се съгласи с мен.

Окей, Нео.
Ами значи ли, че след като е разкрито едно престъпление,за същото ще бъде със сигурност дадено наказание ( т.е. - ще бъде внесено от прокуратурата с обвинителен акт в съда)? Колко пъти ми се е случвало да знам кой е извършителя, но да нямам никакви доказателства за вината му. Както аз не разбирам от оперативна работа ( а и не съм учил за това), така и ти със сигурност не си юрист. Така че, хайде всеки да си работи своята работа, да уважава колегата си и това, което върши той, и не се има за голямата работа, за каквато явно се имаш ти, г-н Биг Дик! Докато има такива хора като теб, със сигурност работата в системата няма да върви.
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот Gabi1 » 04 Дек 2006, 22:07

Случвало ми се е да докарвам дело до съд буквално от нищото. Мисля, че ми е простено, още съм ентусиаст. Но нека не се заблуждаваме - един юрист както може да реши блестящо делото, така може и блестящо да го скапе. Така че едва ли сме само скъпо платени машинописки. И ние си обикаляме по огледи и днеска и нощеска, мръзнем си наравно с останалите, а накрая контрата е все у нас. Кога ли ще се научим да работим заедно?!
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот milicioner » 05 Дек 2006, 02:22

пак се емнахте,то така и се работи!кой е по-велик-кокошката ,или яйцето..а отговора е пределно ясен-и двете са продукти за вкусни ястия някому!идиоти 8)
milicioner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2006, 01:33

Мнениеот Gabi1 » 06 Дек 2006, 21:44

Кокошката и яйцето са свързани, искат или не.... Не разбрах кои са идиоти! Не доказвай вицовете за милиционери, моля те! Вече сме полицай, все пак.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот milicioner » 07 Дек 2006, 16:15

идиотите (не по стойнов според психологията като наука)са хора,които вместо да изполват дадения им от природата и придобит с труд потенциал за да творят ,са се хванали за гушите,ровичкат в мозъците си взаимно и се надскачат.някои други, гледат безплатното представление докато похапват и искренно се забавляват..и аз съм идиот,иногда :) трябва обаче позитивизъм,щото мъглата няма никога да се вдигне...
milicioner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2006, 01:33

Мнениеот bignik » 08 Дек 2006, 16:32

Окей, Нео.
Ами значи ли, че след като е разкрито едно престъпление,за същото ще бъде със сигурност дадено наказание ( т.е. - ще бъде внесено от прокуратурата с обвинителен акт в съда)? Колко пъти ми се е случвало да знам кой е извършителя, но да нямам никакви доказателства за вината му. Както аз не разбирам от оперативна работа ( а и не съм учил за това), така и ти със сигурност не си юрист. Така че, хайде всеки да си работи своята работа, да уважава колегата си и това, което върши той, и не се има за голямата работа, за каквато явно се имаш ти, г-н Биг Дик! Докато има такива хора като теб, със сигурност работата в системата няма да върви.[/quote]

Окей, Динев!
Значи ли, че след като прокурора е образувал наказателно производство и дознателя е провел разследването, то същото наказателно производство няма да бъде прекратено от същия този наблюдаващ прокурор поради липса на достатъчно доказателства. Или дори и да бъде внесен обвинителен акт, няма никаква гаранция, че лицето ще бъде осъдено от съда. Така, че престъплението не се разкрива от удобното канцеларско бюро, а от хората, които са на улицата, хулени и неудобни никому.
bignik
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2006, 18:54

Мнениеот bignik » 08 Дек 2006, 20:03

milicioner написа:пак се емнахте,то така и се работи!кой е по-велик-кокошката ,или яйцето..а отговора е пределно ясен-и двете са продукти за вкусни ястия някому!идиоти 8)

Първо е яйцето, защото кокошка може отвякъде да долети!!!
bignik
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 22 Фев 2006, 18:54

Мнениеот dozn03 » 09 Дек 2006, 02:36

Ужас!
Не ми се иска да повярвам, че има хора, които го мислят това / от горните 2 поста/! Стой си на улицата, и от там вкарай престъпниците в затвора! А въпросът за яйцето и кокошката не е решен от древните филисофи до днес, но ти си толкова "умен", че го реши веднага и накратко! Дано да се намери начин и човек, който да ти покаже реалния свят.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

РАЗБИРАТЕЛСТВО МУ Е ЦАКАТА!

Мнениеот yugoslav » 09 Дек 2006, 03:10

Всъщност "хората, които са на улицата, хулени и неудобни никому" са колегите от Охранителна полиция, демек униформените :wink: Най-опростенчески казано, защото се разпознават лесно по "тоалета" си от гражданите. Та ако за тези колеги иде реч, Голем Ник съгласен съм, че са най-неоправданото звено в Полицията. Първи обират повечето негативи на обществото по отношение на МВР. Иначе без да омаловажавам ни най-малко специфичната работа на колегите "ОР" само споменавам, че последните също си имат "удобно канцеларско бюро". Пък и няма да скрия, че дознателските ми колегиални симпатии клонят повече към униформените колеги.Като цяло.Тъй, че ние дознателите сме осъзнали и разбрали нуждата от задължителна екипност между нас и колегите "ОР" при разкриването и разследването на престъпления. Остава само да се направи крачката и от страна на някои оперативни.Тогава хем кокошката няма да се окаже "мъжка", хем и яйцето вместо кокоше да се пръкне змийско...
ИНАЧЕ ЧЕСТИТ СТУДЕНТСКИ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ СТУДЕНТИ по статут, по дух и по оптимизъм! :lol:
yugoslav
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 09 Май 2006, 21:52

Мнениеот milicioner » 09 Дек 2006, 18:19

чудесно е,че има мислещи дознатели като югослав,трябват повече такива люде в системата като него,които не мрънкат,а работят суобразявайки се със ситуацията...а как се справят като цяло дамите с разследването,които хич не са малко?:)
milicioner
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 02 Дек 2006, 01:33

Мнениеот Gabi1 » 12 Дек 2006, 14:12

Като начало аз например отдавна забравих, че съм дама. То нали жената-полицай не е нито жена, нито полицай... :lol:
А иначе - в едно малко РПУ като моето няма много възможности за правене на фасони, просто сме малко хора и работим заедно. Пробвайте, не е чак толкова трудно.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron