начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Семейни кланове да решават човешки съдби в съдилищата

Дискусии на тема съдебната власт в България


Семейни кланове да решават човешки съдби в съдилищата

Мнениеот kosio67_ruse » 30 Окт 2006, 11:27

Ministyr Kalfin , predi 3 meseca kaza, 4e v rusenskite sydili6ta rabotqt 36 semeistva!!! Kak e vyzmojno, rusenci da vqrvame 4e sydyt ne e korumpiran, kogato sydiikata po deloto e sypruga na prokurora, ili pyk obratnoto? Ako sydiqta e vzel pari za re6avaneto na daden kazus, sypruga -prokuror 6te trqbva da gi vry6ta? Koi li 6te povqrva 4e e taka? Na men mi se "izgybi" prepiskata ot Vurhovna kasacionna prokuratyra i 3 meseca nikoi ne si mrydna pryst4eto za da q nameri ili da raboti po neq! Tezi prepiski sa vse edno pokana za randevu- moje da ide6, ama ne e zadyljitelno! Koi li vqrva na takiva prikazki? Kak e vyzmojno da ne moje NIKOI da znae, dali e pristignalo kopie ot Postanovlenieto na VKP v Okryjnata prokuratyra? Kak e vyzmojno da se provejda zasedanie na okryjen syd, sled kato predniq den syprugata mi e dala original i kopie ot bolni4en list v delovodstvoto na Okryjniq syd? Ami v Bylgariq vsi4ko e vyzmojno- nali? Imam mnogo ne6ta da kaja za tova , koeto napisah i o6te za podkupeni notariusi i dany4ni organi- imenno za tova mi se izgybi prepiskata!
Министър Калфин , преди 3 месеца каза, че в русенските съдилища работят 36 семейства!!! Как е възможно, русенци да вярваме че съдът не е корумпиран, когато съдииката по делото е съпруга на прокурора, или пък обратното? Ако съдията е взел пари за решаването на даден казус, съпруга -прокурор ще трябва да ги връща? Кой ли ще повярва че е така? На мен ми се \"изгъби\" преписката от Върховна касационна прокуратъра и 3 месеца никoй не си мръдна пръстчето за да я намери или да работи по нея! Тези преписки са все едно покана за рандеву- може да идеш, ама не е задължително! Кой ли вярва на такива приказки? Как е възможно да не може НИКOЙ да знае, дали е пристигнало копие от Постановлението на ВКП в Окръжната прокуратъра? Как е възможно да се провежда заседание на окръжен съд, след като предния ден съпругата ми е дала оригинал и копие от болничен лист в деловодството на Окръжния съд? Ами в България всичко е възможно- нали? Имам много неща да кажа за това , което написах и още за подкупени нотарюси и данъчни органи- именно за това ми се изгъби преписката!
kosio67_ruse
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2006, 11:10

Мнениеот bebitor » 13 Авг 2008, 12:03

Ха-ха!
Дали са 36 семействата, не съм ги броила. Русенският съд обаче е известен като семеен.
Делата не се "губят", т.е- изчезват, просто не знаеш къде са в момента. Може да ги гониш две седмици между два етажа или 4 месеца между следствие и прокуратура, като ги няма нито на едното, нито на другото място. ВИНАГИ ИЗЛИЗАТ ОБАЧЕ. Аз лично съм си изработила безпогрешна тактика за издирване.
За другото- без коментар...
Последна промяна bebitor на 15 Авг 2008, 02:05, променена общо 1 път
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот lord_k » 13 Авг 2008, 20:49

За Русе не зная , но в Пловдив съм имал случай дело да се " загуби " и да го издирват три години ! ... Накрая стана излишно да се издирва повече... :wink: А дали изобщо са го намерили- кой знае ...
Някои " специфични " дела не се губят - те просто изчезват ! ... :D :D :D :D
lord_k
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Авг 2008, 17:51

Re: Семейни кланове да решават човешки съдби в съдилищата

Мнениеот inspectora » 14 Авг 2008, 16:53

kosio67_ruse написа:... Как е възможно да се провежда заседание на окръжен съд, след като предния ден съпругата ми е дала оригинал и копие от болничен лист в деловодството на Окръжния съд? ...


Не виждате ли, че това е поредният потенциален "ищец" с/у държавата, който е "бухнал бюлетината като теле докато е гласувал" ;)

Косьо, помислете си на следващите избори хубаво дали трябва да идете до урната и за кого да гласувате ;) ... това първо ... и второ - това, което съм цитирал ... или не сте се изразил както трябва, или не сте наясно изобщо с процеса - кое от двете ? (ако е първото - разбирам какво имате предвид и важи горенаписаното от мен ... ако е второто - тогава нека някой Ви обясни защо е имало заседание в случая ;) та да се успокоите ...)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот sarbijanac » 16 Авг 2008, 20:15

Ами да,на много места има такива случаи.

И сега какво - да ги развеждаме ли ! :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Семейни кланове да решават човешки съдби в съдилищата

Мнениеот donna » 16 Авг 2008, 20:59

inspectora написа:
kosio67_ruse написа:... Как е възможно да се провежда заседание на окръжен съд, след като предния ден съпругата ми е дала оригинал и копие от болничен лист в деловодството на Окръжния съд? ...


Възможно е и още как ,делото се отлага само ако в болничният лист пиише ,че заболяването на лицето не му позволява да се яви пред органите на съдебната власт.

НАРЕДБА за медицинската експертиза на работоспособността

Чл. 18. (1) (Предишен текст на чл. 18 - ДВ, бр. 23 от 2007 г.) Осигуреният не може по своя преценка без разрешение от лекуващия лекар или ЛКК, издали болничния лист, да се върне на работа преди изтичане на разрешения отпуск. Осигурителите не допускат на работа осигурени, които се намират в отпуск поради временна неработоспособност.

(2) (Нова - ДВ, бр. 23 от 2007 г.) При определен домашен амбулаторен или свободен режим осигуреният е длъжен да се явява пред разследващите органи и пред органите на съдебната власт през периода на разрешения отпуск поради временна неработоспособност, освен ако в графа "бележки" на болничния лист изрично е отбелязано, че заболяването на лицето не позволява явяването му пред разследващите органи и пред органите на съдебната власт.

Та горният пост ,какво общо има със изборите и Русенските съдилища?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron