начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Дискусии на тема съдебната власт в България


Да се закрие ли следствието?

Да
60
51%
Не
57
49%
 
Общо гласове : 117

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 30 Окт 2008, 22:35

Темата беше удобно забравена. Реанимирана беше от ВСС и правителството. С голямо закъснение, но …. по-добре късно отколкото никога. За хората. За България, за всички нас. И Круела, не забравяй – аз не казвам, че юристите не бива да разследват, не казвам, че дознанието трябва да пребъде за сметка на следствието. Едва ли не си прочела написаното от мен малко по-горе. Не ставай адвокат на „Повторението е майка на знанието”, защото то е и .. и т. н. В случая аз съм против повторението. Какво ни пречи да имаме примерно един НПК, който да казва: Производството по разкриване извършителя на едно престъпление почва с подаването на сигнала за извършено такова; че полицаят може да разпитва и разпитвания да дава обяснения, които да са свидетелски и да носи съответната отговнорнотст ако лъже /сега направо се подстрекават хората да лъжат полицията – с причина или без, абсолютно безнаказано/;един НПК, който да казва, че срокове почват да текат тогава когато се съберат достатъчно данни за повдигане на обвинение на съответния извършител, съответно същият е намерен, повдигнато му е такова и му е наложена мярка ограничаваща правата му /а не както сега – жалба на Х срещу незнамкойси за незнам квоси и – веднага срокове, обжалване на спирания, откази и т. н./;
Практически това е полицейското разследване – следователите и дознателите юристи – моля заповядайте, разследвайте. Но май не искате да разследвате, искате да се запази статуквото … в конституцията … в борбата с престъпността …. в изтичането на цвета на нацията в чужбина, защото не могат да разберат логиката в действията на нашите управляващи, в това число и в борбата им с престъпността.
Е … аз не го искам. Искам децата ми да останат и да работят и живеят в България.
………..
А ако имам някъде грешки то е, защото и аз не мога да ги коригирам, но не считам, че това е мой проблем, проблем е на хората които са организирали по този начин форума. Аз с излишно време не разполагам. /45516/
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот satir » 31 Окт 2008, 06:07

тая тема е сбъркана от самото начало, както и всичко в тая държава /некъде бех писал че ми се ще да я наричам родина, но много ми е трудно да го правя -вече/ нема да обяснявам на никой нищо, бебитор се е потрудила и е слепила пъзела -има си закачена тема с подробни обяснения :idea: та за темата, сбъркана е, защото както винаги се създават противоречиви структури и институции, като целта е нищо да не работи и нищонеработенето е факт.
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Гост » 31 Окт 2008, 13:23

Явно не напразно си изтрих предходните постове по тази тема, и правилно мислех да не влизам повече. Ненужно е да говориш с хора, които нито знаят какво искат, нито разбират какво предлагат, нито могат да го преценят от гледна точка законосъобразност. Явно - и от гледна точка целесъобразност.
Ще се присъединя към Сатир изцяло.
Гост
 

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 31 Окт 2008, 14:24

А още повече с хора, които разбират закона и най вече някои решения на конституционния съд. И нищо друго не ги интересува.

cruel_la написа:
„Не знам с какво обратното би подобрило положението ви.”
– А някъде да съм казал,че искам да се подобри положението НИ и в частност моето лично.
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Гост » 31 Окт 2008, 14:43

Това е крайно необходимо за нашата работа. Да "разбираме закона", както си се изразил. :lol:
Лошото е, че "по закон", сега я работят и такива, които понятие нямат от "закона". Резултатъ е виден.
С което ще приключа моето ново участие в темата.
Гост
 

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот dizhel » 01 Ное 2008, 21:28

Някои хора така и не разбраха, че темата не е срещу следователите, а глупоста на законодателя, който създаде една неработеща структура в която има много неработещи служители, които са скъпоплатени, т.т се мисли конюктурно без ясна мисъл за развитието на разследването. Факт е че в една бедничка държава като нашата се наливат пари в каца без дъно. Друг факт е че основни закони като НК и НПК се променят в рамките на една година като носни кърпички. Промените в тези закони през годините приличат на тенис, вземаме правомощия от едни, после ги даваме на други, после пак им ги връщаме и т.н..... "Новите" промени са връщане на положението през 2006г. с известни промени. Дано тези промени са малко от малко по обмислени. Да се върнат правомощия само на обучени полицаи неюристи, а не на куцо и сакато, да се върнат на следователите внимателно обмислени текстове, като икономическите престъпления например по простата причина, че те не изискват спешни действия като огледи , претърсвания и др. а както знаем следователите са малко тежки гемии нали са магистрати:), извън това да се осигури необходимата материална база и прилично заплащане което да задържи юристите на работа. За съжаление аз съм по скоро песимист, но поживем увидем :?
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 05 Ное 2008, 23:37

Круела, по тези въпроси съм писал в тази тема:. viewtopic.php?f=13&t=21476&p=171571#p171571. Няма да я реанимирам. Но и тук не намерих нищо против следователите. И тук съм само против следствието и против дознанието, като стадий в разследването. И вярвам, че съм последователен. Вярвам, че нещата ще се случат. За съжаление под диктовка, а не по наша инициатива. Нещата, които искам да се случат – ще се случат – за съжаление с типично българско закъснение. Ще се случи един нов ЗАНН, подобен на това, което предлагам тук в този форум. Ти следиш темите, убеден съм, че знаеш къде. Ще се случи отмяна на ЗБДС в частта си за личните карти. Дебат и тук няма да се случи – ще се изтъкне обстоятелството, че такива по света няма. А пък на защитниците им много трудно ще им бъде да защитят атмосферата от 30-те години в съветска Русия – времето на появата им. Да не говорим, че ЗБДС в тази си част дублира текстове от ЗГР , и т. н. т., и т. н. .... Ще се случи например – след като си регистрирала колата си в КАТ и ти е записан какъв номер следва да има автомобилът ти, да отидеш в най-близката тенекеджийска работилница, където да ти изрежат две ламарини, съгласно стандарта, и да начукат цифрите и буквите от номера с шрифт и размер – пак съгласно стандарта. Защото и номерът с номерата е както номерът с личните карти – начин да се стриже стадото от време на време. И въобще много неща ще се случат. И се надявам в близките 5-6 години това да стане.
Които искат тези неща сега и веднага - гласуват с краката си.
Ти, явно си от хората, които твърдят, че законите са добри но не се спазват. Добре аз ги спазвам, ти ги спазваш. Повечето хора, които познавам също ги спазват. В същото време тези, които привличам като обвиняеми и им обяснявам, че ще бъдат наказани с л.с., още на другият ден след влизане присъдата в сила искат да ме черпят по едно в близкото кръчме. Аз знам защо е така – въпросът е – ти, знаеш ли? /Да уточня все пак, какво знам аз – на 5 други места пише, че не трябва да влизат в затвора. Уточнявам, защото удобното и широко разпространено мнение е - корупция./ Или: Закон – трябва да се спазва. Кой луд пише такива закони? Въпросът ми е риторичен. Аз знам отговора. Ти знаеш ли го. Предполагам, че и ти го знаеш – тези, които нямат и един ден трудов стаж на изпълнителски нива. Мекото обяснение е, че не познават практиката. Има и по-твърдо обяснение. Е … при това положение кой да показва небивалиците в НПК, освен ние, работещите. А ти – обратното – твърдиш, че ако се занимават с прилагането на закона само хора, които разбират закона, нещата няма да са такива. Прогледни .... Каква файда, че се подписва като д.ю.н. или по друг начин. Било то като съдия, прокурор или адвокат. Или му пречат тези, които не разбират закона. Жестоката истина е, че закона не струва ......
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот ludi » 06 Ное 2008, 08:00

Всичко знае Круела, но интереса клати феса. Законите таива каквито са в момента са много удобни за някой хора , а и за цели гилдии.
ludi
Потребител
 
Мнения: 226
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Гост » 06 Ное 2008, 14:19

:lol: Интерес от това, да разследват постоваци с гимназия, на които това да се възлага със заповед, а не квалифицирани юристи с опит, няма никой - най -малко гражданите на тая държава.
Гост
 

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот satir » 06 Ное 2008, 14:53

aaaaa не е верно.... интерес има целата престъпност, начело с обслужващата я политическа власт. к'во разследване може да направи един полу-грамотен :idea: точно никакво. и така... пишеме си ние по форумите а около нас фекалии.....
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 08 Ное 2008, 09:24

Интереса клати феса, насочва погледа в правилната посока и кара устата да изрича правилните аргументи. Пропускам кавичките, защото за едни кавички – за други истина.
Питам: Истина ли е, че в държавите без следствие – няма фекалии? /или са в пъти по-малко от колкото у нас/
Питам: Защо?

С колкото следователи съм приказвал, всичките възприемат ситуацията от към филисофското: Не е луд кой яде баницата, луд е кой му я дава.

И още нещо – днес е Архангелов ден. Ето нещо в памет на тия, които изгубиха живота в борбата за един по хубав живот: http://www.vbox7.com/play:9fb723f4
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот satir » 08 Ное 2008, 09:37

това което казваш не опровергава нито една буква, от казаното в предния ми пост :idea:
правилната посока е нещо прекалено субективно.
в конкрения случай лайната са за нас, всичко пред розовите очила, за ония, секви видове бандиди.
п.с. два дена ли мисли тоя безсмислен отговор :?:
за мен е отворен въпроса, кой е водешата фигура у тандема, бандитите или закрилниците им :?:
едит: яйцето или кокошката?
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 08 Ное 2008, 14:50

„за мен е отворен въпроса, кой е водешата фигура у тандема, бандитите или закрилниците им”

„И трите дядовото – отговорил дядо поп” в един известне виц.

И точно за това законите са ни такива. Е – аз не ги искам такива. И от такива.

А пред компютъра стоя, когато мога. Ако си мислшш, че за секунда си ме убедил, че организацията на разследването трябва да остане такава каквато е в моменте и три дена съм мислил какво да отговоря – грешиш.
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот satir » 08 Ное 2008, 18:54

satir написа:тая тема е сбъркана от самото начало, както и всичко в тая държава /некъде бех писал че ми се ще да я наричам родина, но много ми е трудно да го правя -вече/ нема да обяснявам на никой нищо, бебитор се е потрудила и е слепила пъзела -има си закачена тема с подробни обяснения :idea: та за темата, сбъркана е, защото както винаги се създават противоречиви структури и институции, като целта е нищо да не работи и нищонеработенето е факт.

та в кво викаш те убеждавам :?:
п.с. е наистина требе да се чете... понекога!!!
А защо бе създадено дознанието изобщо :?:
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот dizhel » 08 Ное 2008, 20:47

Поздрави по случай празника на всички разследващи полицаи(и на неразследващите:) Пожелавам по малко работа и повече парички. А на министъра пожелавам да се сеща, че не само в София има много работа и да не увеличава заплати на принципа, кой къде живее и работи защото е тъпичко малко :wink:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот Star_doznatel » 09 Ное 2008, 09:33

Сатире, противоречиш си. Положението, сегашното, меко казано - не е розово. Ти си съгласен с това, забелязал съм го, но пък би искал като организация, този стадий в разледването да остане, но по възможност като следствие. Е, аз не го искам нито като следствие, нито като дознание. И то не, защото утре ще се пенсионирам и - след мен потоп, а защото ..... май няма смисъл да обяснявам
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот rayan » 24 Ное 2008, 17:37

По новия проект на МП, као се приемо от НС, нещо като че ли мъти по този въпрос, но да видим какво ще излезе в крайна сметка. Или пак същото 550 безработни следователи или наистина тотално намаляване на щата, ако не преминат в РП, РС, ОП, ОС.
rayan
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 24 Авг 2006, 11:25

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот vatel_73123 » 26 Ное 2008, 00:01

Така или иначе, никой не иска от България да закрие следствието, но пък ние сами си наложихме: дали ще заблудим някого,че с това решаваме проблемите в съдебната система. Бавно и сигурно заобикаляме Закона и Конституцията в стремежа си да "ликвидираме" виновника за всички беди- Следствието. Кому е нужна една работеща система? Глупав въпрос, никому разбира се........същи тези" скъпоплатени безработни" успяха да се справят с натрупаните хиляди дела от преходните "промени"-решаващи проблемите в съдебната система.Отново е в сила принципа, не ме гледай какво правя,а ме слушай какво говоря......:( .
........и ето взимат се спешни мерки/ месец преди края на годината/проект за изменение на ЗСВ и текста " Закриват се Окръжните следствени служби" и срок 31.01.2009г. поредното решение набързо и на парче.
vatel_73123
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Ное 2008, 01:46

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот sledomagrz » 06 Мар 2009, 11:47

АЗ СЪМ СЛЕДОВАТЕЛ. Гордея се с това.Работих, като такъв и когато заплатата ми беше по- малка от тази на постови полицай. Работя и сега, когато заплатата ми е по- висока от тази на постови полицай. Доволен съм от това което върша като следовател. Виждам резултатите от своята работа.Чувствам се полезен за обществото. Рядко влизам във форума, защото трудно намирам време за това.Сега след като се запознах с част от написаното по темата установих следното:
-Недоволни от заплатата си дознатели, които намират че едно увеличение на заплащането ще е причината да останат и да работят като такива;
-недоволство от качеството на работата на дознателите;
-недоволство от високо заплащане на следователите;
-недоволство от промените в НПК;
-недъгав опит за коректност в отношенията между следствие и дознание;
-текучество в МВР; и др. такива мнения и становища...все в този дух..
Колеги, позволявам си да изразя скромното си мнение по въпроса...а то е следното:
Дълбоко уважавам дознателския труд. Разбирам напрежението под което работят дознателите. Никой не може и не следва да пренебрегва, да подценява този труд.Най- малко следва и би го направил следовател.
Колеги дознатели...сега когато вие говорите за Вашата натовареност, за трудностите които срещате- ниско заплащане, липса на консумативи, натовареност..., трябва да знаете, че това са проблеми не от вчера. Лично аз, а и много други мои колеги...сигурен съм че ще го потвърдят и старите дознатели си спомнят времето когато си купувахме листи за да провеждаме разпити и да пишем заключения. Купувахме ги не с пари от счетоводството, а с пари от заплатите си. Това не беше някакво службарство, а желание да бъдем полезни с работата си. Никога не сме се оплаквали от заплащането си. Ние просто работехме. И работехме добре. Затрупването с дела се получи в следствие постоянните реформи, които принудиха много колеги да напускат и отново да се връщат и пак да напускат. Досъдебните производства се разпределяха на останалите. При приключени 1 производство започвахме работа по 5 новоразпределени и образувани в следствие на посетени произшествия дела.Никой не се оплакваше. Просто работехме.
Да разследваш колеги е призвание. Това е труд, който може да бъде полаган качествено само ако го работиш с желание. Заплащането не е това което следва да е основния мотив. Да... всички имаме семейства, но никога заплатата не следва да е водеща. Заплащането може да бъде мотив само в началото...при постъпване. нима колеги дознатели, когато постъпвахте не знаехте какво ще е заплащането на положения от вас труд ???!!
В този огън в който горите в момента, аз и всички преди вас провеждащи разследването сме били. В този огън сме и сега.
Да- никой не се меси сега в това как ще се мотивираме. Никога и никой не ме е карал да променя вътрешното си убеждение в дългогодишната ми практика. това колеги дознатели е така, защото винаги съм имал вътрешната убеденост, че това което съм изразил като мнение е правилното и съобразно събрания доказателствен материал. Сигурен съм бил не заради друго, а защото винаги съм знаел че съм свършил всичко качествено, че съм събрал всички доказателства за и против обвинението...това което ми е работата.
Това колеги че конституцията я нямат дори и за обикновена книжка с приказки нашиге политици се вижда от далеч. това обаче не ме демотивира да работя...напротив, това ме кара да върша всичко още по- убеден, че мога да помогна на децата ми да израстнат в една нормална държава.
Не играйте хоро на гроба на следствието и следователите колеги, защото това е проблем и за вас и за вашите деца.
С възлагане на разследването на дознанието се наруши конституцията, даде се възможност за укриване на престъпления, за нарушаване на правата на обвиняеми и пострадали. Нарушиха се демократични принципи, противопоставиха се институции, противопоставиха се юристи.
Кой работел по- добре...кой бил по- качествен разследващ...дознателите не били качествени юристи...следователите били некадърници и пенсионери...все глупости които имат един краен резултат- НЕКАЧЕСТВЕНО РАЗСЛЕДВАНЕ!
Нямам намерение да обсъждам - има ли интерес някой или група хора от това или е следствие просто на едно некадърно управление на ненадраснали егото си политици.
От цялата си досегашна практика колеги знам, че за да има качествено разследване...то трябва да е
-НЕЗАВИСИМОСТ- независимо административно от управляващите /не забравяйте колеги дознатели от кой бюджет ви се плаща, защото нали знаете, че който плаща, той води хорото/. Само като справка- колеги дознатели, кой влиза първи при посетено произшествие- вие или началника на криминална..и ако не сте вие можете ли да му държите сметка защо го е направил и не е изчакал вашето пристигане??!!
-МАТЕРИАЛНО ОБЕЗПЕЧЕНО- мобилност, консумативи, помощна администрация,заплащане- Кое от всичко това е налично при вас колеги дознатели?!
-КАЧЕСТВЕНИ И ПРОЗРАЧНИ КРИТЕРИИ ПРИ НАЗНАЧАВАНЕ- конкурси, независими комисии...не мислите ли колеги дознатели, че мнението на началници на РПУ и кадровици не е от най прозрачните??!!
-ПРИЕМСТВЕНОСТ И ОПИТ- от кого се учихте вие колеги дознатели ?!Дори месар се става след като има кой да покаже как се разпознава качественото от некачественото месо!
и най вече
-ЖЕЛАНИЕ И ОТДАДЕНОСТ НА ПРОФЕСИЯТА- не срещам колеги дознатели във вашите становища някой да каже- аз мечтаех да бъда разследващ и продължавам да го правя въпреки заплащането, въпреки трудностите...защото го искам.
Е смятам че е време да спра колеги, не очаквам, че някой ще прочете написаното.
Ще ви кажа последно само, че каквото и да се говори, каквото и да се прави- независимо разследване в България трябва да има и ще има. Следователи е имало и ще има. Ако бъде закрито като цяло следствието, ще дойде време когато пак ще бъде създадено...защото това е пътя за решаване на проблемите в разследването.
На прокуратурата, съда и обществото е необходимо качествено разследване, а за да бъде такова, то трябва да бъде НЕЗАВИСИМО,МАТЕРИАЛНО ОБЕЗПЕЧЕНО,ПРОЗРАЧНО и ЗАКОНОСЪОБРАЗНО КАДРУВАНО и не на последно място провеждано с желание от опитни разследващи, които са се учили от грешките на тези преди тях.
Е кажете колеги, дознанието ли отговаря на тези критерии или следствието?!
Може ли дознанието някога да отговаря на всички тези критерии?!
Наистина пари ще отпуснат, хора с желание да работят точно това сигурен съм че има и сега, първите ще направят грешките- вече мина време следващите могат да се учат от тези грешки ...но никога няма в системата на МВР да има правилно кадруване и независимост на разследващите-защото кадровата политика на МВР е правилна за служители назначавани криминалисти и полицаи за охрана на обществения ред- каквито са и задълженията на МВР, но не е правилна за назначаване на служители провеждащи разследване. вярното решение е в конкурси...такива каквито са тези за магистратите...но колеги не могат да бъдат разделени служителите на МВР и да бъдат назначавани по различни критерии и това никога няма да стане...защото нали знаете картоните колеги...картоните за разкрити престъпления са по- важни...отчетите колеги...положителните резултати на полицията минават през изпратените в прокуратурата дела за съд...а не през осъдените за извършени престъпления.
СПИРАМ колеги и се извинявам ако съм загубил времето ви.
Аз вярвам, че всичко ще си дойде на мястото....!
sledomagrz
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 21 Май 2004, 08:25

Re: ЗАЩО НЕ СЕ ЗАКРИВА СЛЕДСТВИЕТО

Мнениеот INVESTIGATOR_OSLS » 06 Мар 2009, 11:58

Няма какво повече да добавя по горенаписаното. Така или иначе....колелото на живота се върти. Ясно показва кое е удачно, кое не е, какви грешките. Колегата е бил доста изчерпателен и точен. Наистина, дано по - скоро си дойде всичко на мястото.... :roll: :roll: :roll:
INVESTIGATOR_OSLS
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 11 Ное 2007, 22:20

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron