начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Софийски районен съд има изисквания за облеклото на хората

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Gabi1 » 09 Юли 2008, 18:21

По изключение съм съгласна с Керелов.
Не мога да разбера на кого пречат късите гащи. На правораздаването като такова? Едва ли. На съдията, че ще се зазяпва и няма да може да реши правилно? Тогава явно той има проблем. Или пък официалното облекло показвало уважение към институцията? Амо то това уважение трябва да се заслужи, а не да се изисква писмено.
А това, че съдиите нямало да ги видите неглиже, че ходели с тоги, е така. А по коридорите и в кафето? :wink:
А крака и вимета могат да се показват успешно и в най-официалните костюми.... :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот babyfoot » 10 Юли 2008, 12:17

Хайде стига! Едно е ясно - трябва да има приличен дрес-код и в съдебната система. Това е ясно. Според мен висящ е въпроса как това да стане достояние на обществеността, така, че и тя да е наясно какви правила трябва да спазва, когато пристъпва прага на Българския Съд. Публичност трябва, нека се оповести по най-добрия начин, така, че да е достъпно за всички граждани, дори за най-затънтения свидетел. Знаете ли какво впечатление прави беден циганин , когато дойде за разпит избръснат и затегнат в панталон и риза с вехто коланче - предизвиква чувство, че е равнопоставен...А знаете ли какво чувство предизвиква депутат с ланци на врата, къси гащи и разкошмен и космат - разкопчана риза до пъпа?...Сетете се сами. В държавната администрация дори започнаха да налагат глоби, ДЕЙСТВИТЕЛНИ удръжки от заплатите на служители, които са си позволили да дойдат с потник на работа. Сакото е изискване № 1 за тях. Дори правят внезапни проверки някои министри на подчинените си. А защо в Изпълнителната власт трябва да се съобразява с правилата за облеклото, а в Съдебната - не...Нали и двете са близо до обществото, нали и в двете се работи с хора, с граждани, които идват от вън - от улицата. Защо в едната трябва да влизат спретнати, а в другата - по потници. Падение!
Но пак си мисля - въпрос на широко обществено оповестяване е необходимия дрес-код! Има медии, има обявления по стените. Възможно е да мисли Министерството на правосъдието да включи писмен текс в призовките си за това изискване. Призовкарите също могат да бъдат инструктирани при връчване на призовките да уведомяват призованите лица, че няма да бъдат допуснати в неприличен външен вид...Въпрос на политика!
babyfoot
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 28 Юни 2007, 16:10
Местоположение: некъде в...BG

Мнениеот Gabi1 » 10 Юли 2008, 23:05

Не знам защо, но се сетих за една стара народна поговорка - "По дрехите посрещат, по ума изпращат". :lol:
Мога да посоча и малко практически случаи по въпроса, но честно казано - не ми се занимава чак толкова.... Аз ще продължа да си ходя с дънки, камуфлажи и кожено яке и "клиентите" ми пак ще си "влизат" успешно...... :wink:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот tatkobarba » 11 Юли 2008, 06:29

babyfoot написа: Хайде стига! Едно е ясно - трябва да има приличен дрес-код и в съдебната система. Това е ясно........................Възможно е да мисли Министерството на правосъдието да включи писмен текс в призовките си за това изискване....Въпрос на политика!


:shock: :shock: :shock: Уау.......дано да не се доберете до властта, колега. С тези "законодателни" идеи, които промотирате, биха Ви завидели доста световно-признати "авторитети" в този тип законодателствуване....... като Франко, Батиста, Пиночет, Кастро, Кадафи и пр.
tatkobarba
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 11 Яну 2007, 17:54

Мнениеот babyfoot » 11 Юли 2008, 12:17

Към tatkobarba - не ми поднасяйте намеци от този тип, много крайно становище изразихте, което Ви вписва точно в това, което твърдите! Считам, че ясно се изразих...и тук не става дума за диктатура от типа, който визирате. А относно това дали трябва да се наложи някакъв стил на поведение на гражданствеността в общуването си със Съдебната система, което считам, че е морално обосновано и в интерес на обществото. Не мислите ли?
babyfoot
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 28 Юни 2007, 16:10
Местоположение: некъде в...BG

Мнениеот tatkobarba » 11 Юли 2008, 13:53

babyfoot написа:Към tatkobarba - не ми поднасяйте намеци от този тип, много крайно становище изразихте, което Ви вписва точно в това, което твърдите! Считам, че ясно се изразих...и тук не става дума за диктатура от типа, който визирате. А относно това дали трябва да се наложи някакъв стил на поведение на гражданствеността в общуването си със Съдебната система, което считам, че е морално обосновано и в интерес на обществото. Не мислите ли?


:lol: :lol: :lol: Още по-неясно стана....та аз нито твърдя нещо, нито мисля каквото и да било по тази тема, тя не си струва усилието да се пише по нея, камо ли да се мисли. Обаче използването на неща от сорта "да се наложи някакъв стил на поведение" и "гражданствеността" вече могат да дадат повод за размисъл в определена посока...... :lol: :lol: :lol: ...не мислите ли?
tatkobarba
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 11 Яну 2007, 17:54

Мнениеот babyfoot » 16 Юли 2008, 20:04

Поне се замислих по темата...за разлика от някои хора (които явно не го правят по технически причини от дефицитно естество :lol: )
babyfoot
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 28 Юни 2007, 16:10
Местоположение: некъде в...BG

Мнениеот whitethree » 16 Юли 2008, 20:46

не съм следила стриктно темата , но за сведение-влизам онзи ден м канцеларията на ХОС , зад гърба ми се шмугва някаква особа.Предвид късото и бяло памучно клинче и жълт памучен потник , решавам ,че е деловодителка .Да , ама не , девойката се оказва съдия , при това окръжен.Че се и поразсърди даже .
whitethree
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Юни 2006, 21:43

Мнениеот babyfoot » 16 Юли 2008, 21:09

whitethree написа:не съм следила стриктно темата , но за сведение-влизам онзи ден м канцеларията на ХОС , зад гърба ми се шмугва някаква особа.Предвид късото и бяло памучно клинче и жълт памучен потник , решавам ,че е деловодителка .Да , ама не , девойката се оказва съдия , при това окръжен.Че се и поразсърди даже .




МУАХАХАХАХАХ!
Еваала, ашколсун, бела девойко окр.съдия! :twisted: :twisted: :twisted:
babyfoot
Потребител
 
Мнения: 136
Регистриран на: 28 Юни 2007, 16:10
Местоположение: некъде в...BG

Re: Софийски районен съд има изисквания за облеклото на хора

Мнениеот eleonora_petrova » 18 Юли 2008, 10:40

"GeorgiKERELOV", това е нормално, логично и.... крайно време беше! Нима съдът е пазар за зеленчуци, че да отидете по джапанки! Не искам да продължавам да коментирам мнението ви, защото не си струва! Всеки,сигурна съм-всеки, човек, независимо от финансовото си състояние може да се спретне и да изглежда добре!
''Богатството при отсъствие на мъдрост,води до високомерна гордост.Няма по уродлива форма на управление,при която богатите се считат за най-могъщи!'' Цицерон
eleonora_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Сеп 2006, 13:23
Местоположение: София обл.

Мнениеот sofo71 » 21 Юли 2008, 22:33

Съгласям се с уважението към институцията , но къде е уважението на институцията към гражданите !? Защо не си изведат гишетата за обслужване на граждани на достъпни места без да се налага човек за една бележчица да се пременя като на годен циганин брат му! А по въпроса за участие в съд. процес , както писах съм ЗА 8)
sofo71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Яну 2008, 14:12

Re: Софийски районен съд има изисквания за облеклото на хората

Мнениеот asya_cveta » 15 Юни 2010, 15:43

В съда в Русе не ме пуснаха с доста официална рокля с презрамки и то доста дебели. Не виждам какъв е проблемът и какви са тези глупости жега е човек е отишъл да си свърши някаква работа в съда не участва в заседание и не проявява неуважение към когото и да било. Облеклото ми не беше неподходящо за температура близо 40 градуса. Интересно, че дори и в църквата младоженките през лятото са с голи рамене.Съгласна съм за явяване по дело, че човек трябва да се облече прилично, но мисля че тук в момента се прекалява. Не знам защо в България хората масово гледат не да се свърши определена работа, а как да се утежни положението на гражданите и как държавните институции да станат все по-малко достъпни за хората. Класифицираха ме като неприлично облечена и то с доста хубава и делова рокля понеже в наредбата пише не може да се влиза с потници, а не пише нищо за роклите.Нима съдът е единственото място на което трябва да се проявява уважение- а болниците, полицията, училищата и университетите изобщо навсякъде всяка организация ако почне да си въвежда собствени правила без да ги направи достъпни за гражданите, то по цял ден трябва да ходим и да се преобличаме.
asya_cveta
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2010, 15:30

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron