начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Адвокат и пълномощно

Дискусии на тема съдебната власт в България


Адвокат и пълномощно

Мнениеот leator » 05 Дек 2008, 15:46

Здравейте,
Наложи ми се да подам молба за издаване на свидетелство за съдимост.
В чл. 35, ал. 3 от НАРЕДБА № 8 от 26.02.2008 г. за функциите и организацията на дейността на бюрата за съдимост е записано, че когато се подава молба за друго лице трябва да се приложи изрично нотариално заверено пълномощно.

Според вас дали това не противоречи на чл. 25 от Закона за адвокатурата, съгласно който : Чл. 25. (1) Адвокатът представлява своя клиент въз основа на писмено пълномощно
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Re: Адвокат и пълномощно

Мнениеот donna » 05 Дек 2008, 15:49

За мен лично е в разрез , но аз възприемам тая услуга като административна и спорад чл.18 АПК ал.1 АПК -Чл. 18. (1) Гражданите и организациите се представляват по закон и по пълномощие по реда на Гражданския процесуален кодекс .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Адвокат и пълномощно

Мнениеот donna » 05 Дек 2008, 15:59

Между другото по гражданско дело съм се снабдявала със Свидетелство за съдимост за ответника естествено със съдебно удостоверение ,там просто нямаше как с пълномощно ,ама при развода трябваше да докажа какъв хубавец е ответника съпруг , та тая съдимост беше само 8 страници.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Адвокат и пълномощно

Мнениеот leator » 05 Дек 2008, 16:32

Благодаря Донна,
В моя случай лицето ще отиде лично.
Но.
Това за мен не е решение. Как мислите, в колегията ли да пиша, до ВАС или до Министерството?
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Re: Адвокат и пълномощно

Мнениеот Ralinko » 05 Дек 2008, 23:17

Колега, ето още един подобен безумен казус - снабдяване с удостоверение за постоянен и настоящ адрес на лице въз основа на съдебно удостоверение - ако не дай си Боже Вие, като процесуален представител на клиента си, не фигурирате в съдебното удостверение, отново трябва да представите нотариално заверено пълномощно пред органите на МВР. И то не само за да получите исканото удостоверение за адрес, но дори и да подадете молба за издаване на такова. В случай вашият процесуален статут не е от значение. Ха сега обжалвайте, ако можете!
Ralinko
Младши потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: 16 Авг 2008, 17:44


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron