начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Съдебни и прокурорски куриози

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот gudio » 18 Мар 2009, 18:56

mi_lena написа:и в общи линии знаем кой от нас колко пари чини

:? "Шах :!: " Как го каза... Трябваше само "колко чини", защото keyword-а "пари" рискува да предизвика нови пространни разсъждения :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот kpavlova » 18 Мар 2009, 19:25

Отговорност трябва да се носи от участващите в процеса страни и решаващи органи.Трябва да е споделена.И лична .Истина е , че едните са на показ и се наказват другояче.Тъй че може би трябва раздел "Юридически безобразия", с подфоруми :D да не останат недооценени гилдии :)
Шегувам се.Мисля, че разделът "Съдебна власт" не бива да е с предназначение - "помия" върху съдебната власт.Това е последното нещо, от което тя се нуждае.Българската магистратура се нуждае от реабилитация, публична, както и от възкръсване на вярата в нея, а никак не допринасяме за това.Честно го мисля.Защото ежедневно виждам неверващи, обезверени, цинични хора.Поне половината от тях са такива заради мултипликация на слухове.
Тук стана място за затриване и линч на цели съсловия- от магистрати.Да перефразирам един участник във форума -не ни пречат гредите в очите...Не е целта на форума това / според мене, де :) /
В една друга тема писах, после затрих писанието - че не е съществено/ и то като това/ : като участници в един процес не е зле да да се приемаме, поне като необходимо зло, като не си вредим друг другиму :) и не си причиняваме неща, дето не искаме да ни се причиняват. С взаимно приемане и уважение се работи, иначе не. Няма безгрешни, няма застраховани от грешене, няма имунизирани за грешки.
Като се върна назад, що глупости съм творила... :oops: , не е истина, без зла умисъл и катастрофална вреда, но са глупости, с последствия :oops: И сега творя такива, и в бъдеще ще ги творя.Старая се да е обратното.
И слагайки си едната ръка на сърцето / макар, че по презумпция бидейки жена, не трябва да имам/, констатирам, че мога сама да се оплюя достатъчно качествено :) , какво остава за кръвожаден "колега".
Истините за грешките се казват в първо лице, единствено число и с подпис.
А да си кажа, понеже познавам болезнено добре няколко магистрати :lol:, и те са си хора, и външно и вътрешно погледнато, от неоснователни публични упреци боли и вечер се прибираш по-натежал.
Сетих се за една статийка, автор е бивш зам.председател на ВКС, председател на НК, убит от Народния съд...та той перефразира думите на английския правосъден министър: На какво се крепи доверието в англ.съд- отговорът горе долу беше, че съдията трябва да бъде на първо място джентълмен, ако разбира малко и от право - добре дошло, в този смисъл.За по -хубавия ни пол- джентълменки, на първо място :)
Това се отнася за всеки практикуващ юрист.Може и да звуча възвишено като наивна гъска :oops: А може и да съм си такава.
Или накратко/ пак съм се оляла/, крайно време е да има някаква хигиена в говоренето, азбучни правила за взаимно зачитане и ограничена употреба на множествени числа :) Уморих се от вестници :)От заглавия "Блясък научи подробности". Иначе не ги чета. :)
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот plamen_penev » 18 Мар 2009, 21:52

cruel_la каза:
Нямам никакви подобни идеи, пак не сте схванал нещо, шегувах се.

А аз нали съм си наивен, помислих че говорите сериозно... идеята не е за изхвърляне... Прочее, не беше нужно да се оправдавате толкова многословно и да се обяснявате... няма лошо - шегичката де!
cruel_la каза:
Ясно ли Ви е на Вас "поборника", че с откровените глупости, които пишете

Това ще го оставя без коментар. Но ще коментирам случая с вашия студент. Преди всичко ще кажа, че вече получих от вас обяснение на някои наблюдавани от мен явления с млади прокурорчета... Един от тях, опитвайки се да съвмести процедурно несъвместими неща така се оплете бедното, че ме разсмя здраво... сега знам, че то не е било виновно. Толкова сте го научили... да води "извънпроцесуални" действия, а да се ползва от "благинките" на законната процедура... няма как да не се получи кашата, срещу която постоянно и от години говорят в ЕС. Лошите де! :lol:
И още, почитаема cruel_la: вие наистина ме ласкаете! Какво ще излезе накрая? Че има полза все пак от участието ми и на други които мислят като мен по разните форуми! Ако е истина това което казвате, то аз съм наистина щастлив. И причината не е в това, че някой бъдещ юрист ме е прочел и се е замислил! Причината е в това, че един бъдещ юрист се е усъмнил в абсурдите на предлаганото му обучение. А той или тя, не се съмнявайте, каквото и да ви каже на изпита, ще използва главата си и сам ще види истината... Имаме шанс! Вие сегашните (всъщност - миналите) ще си отидете и съдебната ни система ще започне да се оправя!
kpavlova каза:
Истините за грешките се казват в първо лице, единствено число и с подпис.

Подкрепям с две ръце! И съм го правил срещу конкретни съдии и прокурори , в първо лице, единствено число, с подпис, име и адрес разбира се, 3 пъти по предвидената от закона процедура. При това в добавка към казаното съм прибавял и доказателствата... разбира се имам предвид доказателствените документи. Хайде сега всички да познаем какво направи главния прокурор с моите доказателствени документи! Да се говори "по принцип" колко са умни, колко са добри, колко са почтени ВСИЧКИ магистрати и реалността са различни неща ...
Абе как върви "форума само за юристи"? Има ли посещаемост? Някой знае ли?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот Гост » 19 Мар 2009, 14:20

Тц. Не се надценявайте. Стажантът не бе чел Вас, естествено. Никой юрист, па било и съдебен кандидат, няма да намери нищо смислено във Ваш пост. Беше чел моите по другата тема, понеже ме познава, както и на колегите, които си струва да се четат, и дискутирахме.
Полза от Вас няма никаква, вредата също е спорна /и там не се надценявайте/-евентуално само в това, че влизат разни хорица и четейки това мощно обругаване, си съставят негативни впечатления за работата ни като цяло, а не могат да преценят дълбоката Ви неграмотност. В нея нямаше да има нищо лошо, разбира се, ако не бе съчетана с агресия - тя обаче, се види отдалеч, затова нямате и никаква "гражданска подкрепа".
Дори адв.Керелов, като също виден "поборник", не взима отношение, когато обсъждате закони...щото е юрист.
А, щом се чувствате окрилен-не спирайте, преди забавлявахте аудиторията, после стана досадно, натам вече никой няма да обръща внимание-нормалната житейска логика е такава.
Гост
 

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот plamen_penev » 19 Мар 2009, 22:24

Не знам сега защо така нервно cruel_la. Защо с толкова примитивни обиди към мен? Не съм искал да ви засегна, но ако това все пак се е случило - извинете ме! Аз харесвам малка част от разсъжденията ви... За приноса ви към българското правосъдие, от което скоро може би ще идват да се учат дори старите демокрации от континента, като преподавател, със сигурност сте "допринесла" много. Със или без помощта на господин Керелов - любимец на част от форумците...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Мар 2009, 22:48

Помолих учтиво преди време - имаше отделна тема - не ми се бъркайте в делото - именно при този съдия имам дело, обяснявах, защитавах, разбира се, делото отдавна мина, но ето сега - пак се вихри тука скандал.

Няма грешка на съда, а на некадърния адвокат, който реши да реабилитира своята некадърност чрез пресата.

В моя град е нормално да насрочват делата от днес за 2010 година.

Впрочем, да ни е честита, колеги новата 2010 година.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот plamen_penev » 20 Мар 2009, 08:51

Много съм любопитен да науча кой е този град, в който се насрочват делата за 2010 година. Ако е истина де...
А разправят някои, че аз (и Керелов :wink: ) съм хулел съдебната ни система...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот donna » 20 Мар 2009, 09:54

В какво се превърна този сайт ?
В място за оплюване ,охулване и т.н.
Колеги тук в недалечното минало спорехме по юридически казуси ,разисквахме такива ,ако щете карахме се ,защото позициите ни бяха различни /е поне аз :wink: /.
Днес имам малко по-вече свободно време и реших да погледна какво става из форума белким намеря нещо интересно .

Намирам следното из темите .

Първо кой е по по най- прокурорите ,съдиите, адвокатите или някой друг.

Второ по що годе свестни теми форумния любимец ръси фрази от типа иди на адвокат -е хубаво лошо няма да се пита , лошо няма да се разисква ,а на питащия форума няма да му свърши работа така или инъче ще иде на адвокат.
С тия действия на любимеца обаче темите се обезличават.

Преди време с някои от вас люто спорехме ,по разни казуси ,това вече го няма ...

Трето много от нас се познават и да се охулваме тук е просто отврат.
Четвърто май в спора се раждаше истината - тук обаче в скандала се ражда омразата .

Има още много ,но няма смисъл да пиша тенденцията във форума е друга явно ...и няма да я коментирам!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Съдебни и прокурорски куриози

Мнениеот ivan_lawyer » 20 Мар 2009, 11:53

Добре, нека да поспрем за малко и да видим какво толкова е станало.

Застрелян е човек. Същият е в кома и му се налага лечение. Съпругата му не може да намери пари. Решава по най-обикновения житейски начин да вземе парите на съпруга си - тъй като той има банкови влогове.

Първо, от тук идва проблема - защо не е взела кредит примерно, като знае колко е трудно това с влоговете - всяка банка ще се радва да стане спонсор в такава ситуация - камери, журналисти, реклама.

Второ, процедурата по учредяване на настойничество е нарочно сложна и нарочно изисква личното отношение на обекта.
Защо - защото и мен може да искат да ме обявят за луд, пращат ми двама санитари, бодат те с хлороводород, изглеждаш като дрогиран, съдията не те призовава лично и така.

Не забравяйте каква е мечтата на имотната мафия - именно такава съкратена процедура.
Или примерно случая с Бончо Ангелов - напиват го с една бутилка водка и го пускат мъртво пиян.

Разбира се има и доктори, има експертизи.

Но закона изисква - лично явяване на пострадалия.

Какви са тези извънсъдебни заседания и на кой му хрумна, че съдията ще се вдигне с такси да гони Михаля.

Хайде да четем онази книжка без картинки и цветни моливчета - Гражданско-процесуален кодекс и да видим какво ли толкова пише там.

Сега това, че коегата-адвокат е невежа, не е чувала за така нареченото информирано съгласие и изобщо защо тя не напише тук жалба, вместо ние да се занимаваме с нея.

Не претендирам за точност, лично аз бих отказал такова дело, колкото и да е популярно и известно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron