начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Дискусии на тема съдебната власт в България


До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот GeorgiKERELOV » 14 Яну 2009, 07:54

Никога не съм си представял, че почистването на съдебните сгради ще се превърне в предмет на публични обсъждания и коментари. Невероятно, но факт в страната на чудесата ! :D Хигиенистките се водят съдебни служители и ползват всички привилегии на магистратите ...... http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000101

А и къде е проблемът, щом като има пари за такива заплати ? 8)
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот kalahan2008 » 14 Яну 2009, 09:57

Айде стига сега, в Радисън камериерите вземат и повече. Голямата работа. Пазарна икономика.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот DrazniteL » 14 Яну 2009, 10:59

---
Последна промяна DrazniteL на 19 Дек 2011, 12:59, променена общо 1 път
DrazniteL
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 05 Юли 2008, 14:51

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот botsanov » 14 Яну 2009, 11:17

По принцип това е пазарната икономика;друг въпрос е,че в РБ не действа напълно и че в случая чистачките са приравнени на магистрати!А иначе професори и асистенти излишно много(както по живково време,когато полковниците и генералите съставляваха едва ли не половината армия);абсурд е най-малката и бедна държава да поддържа 16 правни факултета например.Адвокати също ненормално и излишно много.Рано или късно ще се наложи да се преквалифицират.
botsanov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2007, 16:22

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот GeorgiKERELOV » 14 Яну 2009, 15:10

kalahan2008 написа:Айде стига сега, в Радисън камериерите вземат и повече. Голямата работа. Пазарна икономика.


Няма лошо заплатата на главната чистачка на съдебната власт да е 1500 лева, но не виждам каква е връзката с пазарната икономика - тук сме в бюджетната сфера, която уж е извън пазара. Или може би имате предвид, че съдебната власт е минала тихомълком също в частния сектор (след необявена приватизация) и работи на пазарен принцип ? Ако е така, то сте прав. Даже със сигурност сте прав, като се види как се формира и харчи бюджетът на съдебната власт.... :lol:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот 1968 » 14 Яну 2009, 16:19

Размера на заплатата е свободно съчинение.Винаги съм казвал, че журналистите са измет и това се потвърждава сега.При нас основната заплата е 390 лева и ако има ранг още 50 лева.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот system » 14 Яну 2009, 17:20

Господин Керелов, така не се приказва "едно към гьотере", както казваме в нашия край. Журналистите са си журналисти, но Вие сте уж сериозен човек ... Що не се разходихте до Съдебната палата, да пипате. Има си таблици за възнагражденията на съдебните служители, надникнете и там.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот system » 14 Яну 2009, 17:24

исках да кажа - до Съдебната палата да пиТате - грешката е печатна, за което се извинявам.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот donna » 14 Яну 2009, 17:27

На господин ти Керелов явно му плащат да ми пейсва тука вс. "новини "от лекса ,като ,че ли ние не можем да четем .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот kalahan2008 » 14 Яну 2009, 19:24

В Лондон и Ню Йорк чистачките вземат и повече. Какво от това? Изобщо не ме интересува кой колко взема. Учители, лекари, военни, полицаи, инженери, държавни служители и много други важни професии вземат много по-малко. Е, и? Не обичам да правя обобщения от типа "българска работа", но ми е направило впечатление как българите винаги се интересуват от чуждата паничка и не гледат своята. Допреди 2 г. работех като държавен служител и вземах около 400-450 лв. чисто, половината от които отиваха за консуумативи и наем. Отговорността беше голяма, ставаше дума за милиони левове. Никак не е справедливо, но това е положението. Има хора, които си падат по "лесните пари", аз обаче предпочитам да зная, че това, което съм спечелил, съм го заработил със собствени усилия, а не защото съм на някой си познат и затова са ме назначили на такава заплата. Вие ако искате, завиждайте колкото искайте, българите са пословични със своята завист, на мен не ми пука кой колко взема. Доста клюкарско и долнопробно ми изглежда. И да, нямам познати, роднини и т.н., които работят като "хигиенити" във ВКС, нито където и да е другаде. И още нещо - в момента заплатата ми е по-малка от 1500 лв. но не се оплаквам. Стигат ми. Вие пък само като ламтите за пари, никога няма да сте удовлетворени от това, което вършите.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот GeorgiKERELOV » 14 Яну 2009, 20:04

Да, май пак стигнахме до криворазбраната цивилизация. :roll:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот GeorgiKERELOV » 15 Яну 2009, 11:22

Много моля, но клюките идват от управата на върховния касационен съд. Отишла е при нея една (някои тук казаха глупава :lol: , но май не чак толкова) журналистка да пита, колко точно е заплатата на главната чистачка. Казали й, че това било класифицирана информация ли, служебна тайна ли, а защо не й държавна тайна или нещо друго. Познайте защо ? Ами защото тази заплата е скандално висока спрямо стандарта на доходите на хората в България и се плаща, забележете, с бюджетни средства, при положение, че някои професори в пенсия почти са стигнали до положението, да ровят в кошовете за боклук .... :!:

Хайде някой, ако е много навъртре в кухнята, да каже колко (с грешка до 100 лева) ще е общо заплатата на главната чистачка във върховния касационен съд няколко години преди пенсиониране, при положение, че основната й месечна стартова заплата е 735 лева (преди начисляването на надбавки за вредни, извънредни, полезни, представителни, дрехи, магистратски привилегии, стаж, усърдие, квалификация, 13, 14 и 15 извънредни заплати и т.н.).... :lol:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот GeorgiKERELOV » 15 Яну 2009, 17:16

Ей тая злоба, ей тая злоба ! :lol:
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот donna » 15 Яну 2009, 17:34

Керелов -ГЛАС НАРОДЕН !
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот DEKAH » 29 Яну 2009, 23:32

donna написа:Керелов -ГЛАС НАРОДЕН !


ГЛАС - БОЖИ!!!

Само глупости....

Един чул, как един видял, че трети подушил, че попадията казала на попа да си купи мерцедес.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот melanie » 23 Фев 2009, 22:56

Оооооо, като го прочетох това - ще взема на следващ конкурс да се кандидатирам за "Главна хигиенистка" на ВКС - хем административни функции :wink: , хем няма да си блъскам главата с казуси и ще нося отговорност за задължения, с които вкъщи ежедневно се справям идеално т.е. работата ми ще ме мотивира и в личния живот, а и като се замисля към пенсионна възраст няма да съм психически изхабена, а не е и без значение че ще се пенсионирам като служител във висша държавна институция! :mrgreen:
melanie
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Юни 2002, 21:20

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот sokrat » 24 Фев 2009, 00:02

Не случайно по цял свят смятат годишната заплата,а не месечната.Защото един съдия във ВКС получава заплата 4000 лева на месец,но като се прибавят 4 заплати за ДМС,антикорупционни още поне 2 заплати,2 заплати за дрехи и отделно 13,14 и 15-та заплата та излизат почти двойно-чак не мога да го сметна -92000 годишно.При това без да смятаме командировачните.Тези хора могат гордо да заяват че са построили комунизма.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот sunshine_75 » 24 Фев 2009, 00:08

:roll: Къде ги тези пари в системата, Sokrate??? И аз искам по толкова!
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Фев 2009, 17:02

Единият ми въпрос е, за колко един средностатистически адвокат или юрисконсулт би се хванал на хорото, при положение, че му дават казуси от квантовата физика?
Вижте какви сложни закони станаха - топология на интегралните схеми, съдят се за радиочестоти, за рекламни права, за патенти.
Освен добър юрист, съдията трябва да е и практически ориентиран - физични закони, строителни норми, икономикс, особено при търговското право.
Записи на заповеди, менителнични възражения, борси.
Това няма как да е чисто - има данъци, има практически 30 % данъци.
И аз имам оборот, но едно е оборот, едно е чист доход.
Освен това това не е нищо сравнено с казусите които се решават - има средно по дело на ден.
Освен това съдът е нашата представителна част от институциите - какво сега, искате столова и купони ли да им раздават на съдиите.
Командировъчните са нещо задължително - заплатата е за полагане на трудов резултат, а командировъчните са поради пътните неудобства - хотел, чужд град, разходи.
И без това има отлив на кадри от системата - като се разбере с какви ограничения са налага да се работи - не стига внезапните проверки, които прекъсват и без това работата на съда, ами и да ти гледат в канчето - ние да не сме общежитие, на всички еднакви пешкири.
И второ - на който не му харесва съдебната система, защо не се изучи право, да не постажува 12-13 години и след това не стане съдбен кандитат, младши съдия, нагоре, нагоре - и да оправи системата.
Това е сериозно, например, но да се приказва какъв е законът.
Само адвокатите могат да протестират срещу качеството на работа на съда - и то единствено по реда на инстанционното обжалване.
Досега няма един адвокат, с изключение на изгубилите дело, да каже - съдията беше много, много лош.
Няма лоши съдии, има лоши адвокати.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: До 1500 лв. стига заплатата на гл. чистачка във ВКС

Мнениеот donna » 24 Фев 2009, 17:17

Каква крилата фраза Иванчо "Няма лоши съдии, има лоши адвокати." , на тебе може би ти е ясно ,че не вс. дело може да е спечелено - та за кави лоши съдии и лоши адвокати говориме ?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron