начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Франция възмутена от скандално решение на български съд

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 10:35

Йорданов, Йорданов ... както вече "анализирах":
inspectora написа:Какво ти е впечатлението от въпросната статия? - Че това е долкад на израелските тайни служби, даден на въпросния депутат и изнесен в медиите от него - нали?

"Целта" на медията е изпълнена! Простолюдието е убедено в тези факти - докладът е на израелските служби и твърденията са на депутата! И "желязната логика" на същото това простолюдие е, че "щом никой не е излязъл и казал, че не е вярно :arrow: е вярно" :mrgreen:

Пак ти казвам, погледни малко по-внимателно /независимо дали вярваш на информацията - това си е твоя работа ... имаш право да вярваш на каквото поискаш/ и се замисли: Къде видя, че именно депутатът е разпространил материалите? Къде видя, че именно той ги твърди тези неща? И къде видя, че това е доклад на израелските специални служби? - Помисли само над това! Анализирай изнесената информация и си отговори на тези въпроси, пък ако искаш вярвай на каквото си решиш! От цялата работа не виждам никой да е излязъл с името си зад тези твърдения - остави, че някак си са споменати и/или фигурират имената на депутат, медия и служби - помисли малко и пак си вярвай ...

Относно това:
kostadin_yordanov написа:Ами да беше излязъл досега някой от засегнатите и да каже най-малкото че въпросната информация не отговаря на истината. Имам предвид някой, а не „inspectora“, защото Вие дори не сте си написал името.

Ще ти припомня едни твои твърдения:
kostadin_yordanov написа:В редица случаи, като посочения, тъкмо възможността да се прикрие произхода е гаранция за достоверността на информацията.

Та в този смисъл аз казвам, че информацията не е вярна /анонимен съм, за да не ям бой, или за да не ме убият за това ми твърдение - за това съм само с никнейм ;) / :arrow: имаш гарантирана достоверност на твърдението ми ;)

П.П.: И няма от какво да се срамуваш, че си гей ;) /това го разбрахме вече, след като не си го оспорил до момента ;) /
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kalahan2008 » 28 Яну 2011, 10:51

gudio написа:
REVOLUTION написа:Няма да спестя разбира се и сервилността на българската съдебна власт.Де я ВКП да изиска , новите доказателства , добити чрез "разледването" на Стро и да предложи възобновяване на делото.Май не смее да се занимава.

:shock: Сакън ?! И да се окаже, че нашето барманче трябва да връща на обезщетението, което поне нашите "измуфтиха" от невинния, видиш ли, hooligan, като условие да го пуснат "да си лежи" в английско... :o

Не мен ми беше длъжник, докато работех в АДВ, събрах му ДТ и разноските по делото пред Варненския окр. съд. (сумата беше към 12 хил. лв. всичко).
Родителите му бяха дошли и платиха всичко, с любезното съдействие на Британското консултство във Варна.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 28 Яну 2011, 12:00

poli_g написа:... когато някой заседне в света на отрицанието нищо, и никой, не може да го измъкне от там. ...

В случая Вие отричате и Вие сте заседнала в отрицателното нищо. Аз си спомням например как Министъра на вътрешните работи твърдеше, че ако кажел самата истина за съдебната система, щели да паднат зъбите на някой. И тези данни не просто потвърждават, а сочат причините, поради които Цветан Цветанов не казва истината
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 16:01

Дам ... освен всичко друго установявам, че явно имаме различни представи по въпроса що е това истината и кое е истината ...
За едни това е нещо казано от някой, повторено от втори и разпространено от трети, та чак се губи първоизточникът /журналистическата истина/ ... за други истината е това, което се установява от следите, които е оставило в обективната действителност /съдебната, правовата истина/ ...
И тук отговорът на философския въпрос на един писател /няма да го цитирам, а и не знам дали мисълта е негова, или просто съм я чел в негова книга/ може да бъде различен ... въпросът е /перефразирам/: "Когато едно дърво падне в гората, но наоколо му няма жива душа, която да чуе шума от падането, тогава това дърво вдига ли шум в действителност?" - за някои: щом е паднало :arrow: е вдигнало шум, за други: щом е нямало кой да чуе :arrow: не е имало шум, а за трети - щом има гора, значи все някое дърво е паднало и е вдигнало шум, пък този, който твърди обратното, да иде в гората и да види дали всички дървета са на мястото си, за да опровергае това, че е имало шум :) /последното съждение е приемливо ... ако става въпрос за гора и паднало дърво ... но не и ако става въпрос за човешки съдби!/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот mi_lena » 28 Яну 2011, 16:56

kostadin_yordanov написа:
poli_g написа:... Аз си спомням например как Министъра на вътрешните работи твърдеше, че ако кажел самата истина за съдебната система, щели да паднат зъбите на някой. И тези данни не просто потвърждават, а сочат причините, поради които Цветан Цветанов не казва истината


Тук вече се ядосах.
Какви са причините, поради които ЦЦ укрива известни му данни за престъпление/престъпления и съответните доказателства ?
Хайде отговорете си сам г-н Йорданов. Едва ли е от грижа за зъбите на Груев. Защо не действа според закона? Да се образува предварително производство и да се спомогне за очистването на системата, а?
Причините за които аз се сещам:
1./ Няма особено "интересни" данни и по-голяма полза за ЦЦ носи говоренето en gros, отколкото огласяването им.
2./ Има, но те са за лица, които са свързани с някого "от властта".
3./ Има такива данни, ама си ги къта за да ги използва като "пенсионен фонд".

Та коя от посочените причини за мълчанието на Цецко считате за похвална?
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 17:16

4./ Има "данни" /т.е. от типа ЕЖК, публикация във в-к Галерия, Шоу и т.н./, но няма доказателства и за това мълчи, щото осъзнава, че "не е хубаво" да се говори без доказателства /за разлика от някои други/.
5./ Не говори, щото в момента тези неща се разследват - има досъдебно, или оперативно ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот sarbijanac » 28 Яну 2011, 23:43

system написа: Не твърдя, че присъдата е правилна. В крайна сметка правилна е влязлата в сила присъда, а и това не е сигурно, защото има извънредни способи за отмяната й. Но, още веднъж Ви казвам: постваната информация е лъжа !


Оф,то да е само една присъда сбъркана ,пей сърце ще си кажеш.Сбъркана или несбъркана ВКС-то вече се произнесе.не зная вече на двамата осъдени какво би могло да им помогне.
А Вие колега от къде имате такава информация кое е лъжа и кое не е ? :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron