начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Франция възмутена от скандално решение на български съд

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 10:35

Йорданов, Йорданов ... както вече "анализирах":
inspectora написа:Какво ти е впечатлението от въпросната статия? - Че това е долкад на израелските тайни служби, даден на въпросния депутат и изнесен в медиите от него - нали?

"Целта" на медията е изпълнена! Простолюдието е убедено в тези факти - докладът е на израелските служби и твърденията са на депутата! И "желязната логика" на същото това простолюдие е, че "щом никой не е излязъл и казал, че не е вярно :arrow: е вярно" :mrgreen:

Пак ти казвам, погледни малко по-внимателно /независимо дали вярваш на информацията - това си е твоя работа ... имаш право да вярваш на каквото поискаш/ и се замисли: Къде видя, че именно депутатът е разпространил материалите? Къде видя, че именно той ги твърди тези неща? И къде видя, че това е доклад на израелските специални служби? - Помисли само над това! Анализирай изнесената информация и си отговори на тези въпроси, пък ако искаш вярвай на каквото си решиш! От цялата работа не виждам никой да е излязъл с името си зад тези твърдения - остави, че някак си са споменати и/или фигурират имената на депутат, медия и служби - помисли малко и пак си вярвай ...

Относно това:
kostadin_yordanov написа:Ами да беше излязъл досега някой от засегнатите и да каже най-малкото че въпросната информация не отговаря на истината. Имам предвид някой, а не „inspectora“, защото Вие дори не сте си написал името.

Ще ти припомня едни твои твърдения:
kostadin_yordanov написа:В редица случаи, като посочения, тъкмо възможността да се прикрие произхода е гаранция за достоверността на информацията.

Та в този смисъл аз казвам, че информацията не е вярна /анонимен съм, за да не ям бой, или за да не ме убият за това ми твърдение - за това съм само с никнейм ;) / :arrow: имаш гарантирана достоверност на твърдението ми ;)

П.П.: И няма от какво да се срамуваш, че си гей ;) /това го разбрахме вече, след като не си го оспорил до момента ;) /
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kalahan2008 » 28 Яну 2011, 10:51

gudio написа:
REVOLUTION написа:Няма да спестя разбира се и сервилността на българската съдебна власт.Де я ВКП да изиска , новите доказателства , добити чрез "разледването" на Стро и да предложи възобновяване на делото.Май не смее да се занимава.

:shock: Сакън ?! И да се окаже, че нашето барманче трябва да връща на обезщетението, което поне нашите "измуфтиха" от невинния, видиш ли, hooligan, като условие да го пуснат "да си лежи" в английско... :o

Не мен ми беше длъжник, докато работех в АДВ, събрах му ДТ и разноските по делото пред Варненския окр. съд. (сумата беше към 12 хил. лв. всичко).
Родителите му бяха дошли и платиха всичко, с любезното съдействие на Британското консултство във Варна.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 28 Яну 2011, 12:00

poli_g написа:... когато някой заседне в света на отрицанието нищо, и никой, не може да го измъкне от там. ...

В случая Вие отричате и Вие сте заседнала в отрицателното нищо. Аз си спомням например как Министъра на вътрешните работи твърдеше, че ако кажел самата истина за съдебната система, щели да паднат зъбите на някой. И тези данни не просто потвърждават, а сочат причините, поради които Цветан Цветанов не казва истината
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 16:01

Дам ... освен всичко друго установявам, че явно имаме различни представи по въпроса що е това истината и кое е истината ...
За едни това е нещо казано от някой, повторено от втори и разпространено от трети, та чак се губи първоизточникът /журналистическата истина/ ... за други истината е това, което се установява от следите, които е оставило в обективната действителност /съдебната, правовата истина/ ...
И тук отговорът на философския въпрос на един писател /няма да го цитирам, а и не знам дали мисълта е негова, или просто съм я чел в негова книга/ може да бъде различен ... въпросът е /перефразирам/: "Когато едно дърво падне в гората, но наоколо му няма жива душа, която да чуе шума от падането, тогава това дърво вдига ли шум в действителност?" - за някои: щом е паднало :arrow: е вдигнало шум, за други: щом е нямало кой да чуе :arrow: не е имало шум, а за трети - щом има гора, значи все някое дърво е паднало и е вдигнало шум, пък този, който твърди обратното, да иде в гората и да види дали всички дървета са на мястото си, за да опровергае това, че е имало шум :) /последното съждение е приемливо ... ако става въпрос за гора и паднало дърво ... но не и ако става въпрос за човешки съдби!/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот mi_lena » 28 Яну 2011, 16:56

kostadin_yordanov написа:
poli_g написа:... Аз си спомням например как Министъра на вътрешните работи твърдеше, че ако кажел самата истина за съдебната система, щели да паднат зъбите на някой. И тези данни не просто потвърждават, а сочат причините, поради които Цветан Цветанов не казва истината


Тук вече се ядосах.
Какви са причините, поради които ЦЦ укрива известни му данни за престъпление/престъпления и съответните доказателства ?
Хайде отговорете си сам г-н Йорданов. Едва ли е от грижа за зъбите на Груев. Защо не действа според закона? Да се образува предварително производство и да се спомогне за очистването на системата, а?
Причините за които аз се сещам:
1./ Няма особено "интересни" данни и по-голяма полза за ЦЦ носи говоренето en gros, отколкото огласяването им.
2./ Има, но те са за лица, които са свързани с някого "от властта".
3./ Има такива данни, ама си ги къта за да ги използва като "пенсионен фонд".

Та коя от посочените причини за мълчанието на Цецко считате за похвална?
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 28 Яну 2011, 17:16

4./ Има "данни" /т.е. от типа ЕЖК, публикация във в-к Галерия, Шоу и т.н./, но няма доказателства и за това мълчи, щото осъзнава, че "не е хубаво" да се говори без доказателства /за разлика от някои други/.
5./ Не говори, щото в момента тези неща се разследват - има досъдебно, или оперативно ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот sarbijanac » 28 Яну 2011, 23:43

system написа: Не твърдя, че присъдата е правилна. В крайна сметка правилна е влязлата в сила присъда, а и това не е сигурно, защото има извънредни способи за отмяната й. Но, още веднъж Ви казвам: постваната информация е лъжа !


Оф,то да е само една присъда сбъркана ,пей сърце ще си кажеш.Сбъркана или несбъркана ВКС-то вече се произнесе.не зная вече на двамата осъдени какво би могло да им помогне.
А Вие колега от къде имате такава информация кое е лъжа и кое не е ? :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron