начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот nezret » 18 Май 2009, 11:57

:D Днес съм в настроение и ще си позволя да отговоря на отправения ми въпрос?!?
Пълен субектизивъм(правния термин е по "справедливост"). Означава на прост български език, че съдията има пълната дискреция сам да определи размера ,защото няма обективни критерии и всеки размер е правилен и законосъобразен. Това означава кой е адвоката известен ли е , до колко го познават и доколко познава състава и обратно :wink: .
Най голямото обезщетение при смъртен случай от ПТП което съм виждал е 350 000 лева срещу НББАЗ в СГС І- ви състав ,делото е от 2007г имам решението ,не знам дали е публикувано в аписа. Поздравления за колежката.При това кантората и не е в София.
Второто е съдебна споготба за 250 000 лева ,отново срещу НББАЗ, на колега и приятел от организация за защита на пострадалите.
Моето постижение все още(за сега) е далеч по скромно 130 000 но срещу български застраховател.
Колкото до необходимостта от въвеждането на обективни критерии,както е в някои бели държави като Великобритания (майката на застраховането). Критериите и мотивите са изложени където му е мястото, не тук. :wink:
А това че шофьорите са непослушни и изнервени от лошите пътища и задръстванията,малко им трябва за да станат още по непослушни. Никой не е длъжен да сключва нищожен договор , или договор съдържащ нищожни клаузи. Защото всяка една престация трябва да бъде определена точно, или поне точни критерии за определимост. Няма такъв филм, субективно определяне.
Когато става въпрос за пари няма място за чувства и емоции.
Най голямото достойнство на закона е че не се влияе от емоции.
http://www.vasilev-babuchev.com
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот maya_madjarova » 18 Май 2009, 13:49

Благодаря за отговора Ви,радвам се,че Ви намирам в добро настроение.Дано да ми отговорите и на още един въпрос.Защо този ми ти чл.266 от КЗ,гласи че максимален размер на обезщетение от 01.01.2006 е с лимит на отговорност 700 000лева.Кога застрхователните компании трябва да изплатят този максимален лимит на отговорност на пострадало лице?
maya_madjarova
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:16

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот maya_madjarova » 22 Май 2009, 14:19

nezret написа:Благодаря за отговора Ви,радвам се,че Ви намирам в добро настроение.Дано да ми отговорите и на още един въпрос.Защо този ми ти чл.266 от КЗ,гласи че максимален размер на обезщетение от 01.01.2006 е с лимит на отговорност 700 000лева.Кога застрхователните компании трябва да изплатят този максимален лимит на отговорност на пострадало лице?
maya_madjarova
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:16

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот iskrec » 26 Май 2009, 02:02

Имуществените и неимуществените вреди са два различни свята- единия на закона, другия на съвеста на съдията.
Аватар
iskrec
Потребител
 
Мнения: 235
Регистриран на: 08 Дек 2006, 14:12
Местоположение: София

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот maya_madjarova » 05 Юни 2009, 11:29

За съжаление и аз след катастрофата на мъжът ми се замислих по проблема.Жалко е,че е опорочена системата и жалко,че има много пострадали при катастрофи,които остават непълноценни в живота си и за това не са компенсирани.Питах се как ще обезщетят пострадалите в Ямбол?...Дано да има справедливост!
maya_madjarova
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:16

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот nezret » 07 Апр 2010, 17:49

Днес получих ново решение на СГС, по такава претенция (226от КЗ), изненадах се приятно че в мотивите на съдията ,даже излага че предявеният от мен размер е нисък. :shock:
Мда ,известен български застраховател ще трябва да плати на моите клиенти като поп на владика скромната сума от 200 000 лева със законната лихва. Дори и да обжалват , а те винаги обжалват ще забавят само с не повече от 4-5 месеца. :twisted: Практиката се променя в интерес на пострадалите, това е похвално, а иначе доброволно да чакате от застраховател пари, по скоро можете да очаквате от умрял писмо. Ако се приемат и точните тарифи, то тогава наистина нещата ще си дойдат на мястото, но засега все още нямат интерес определени среди.
Въобще не възнамерявам да водя и преговори,все пак нека и колегите от ЧСИ , да "лапнат" от баницата. Трябва да има Хляб за всички юристи. :wink:
Най голямото достойнство на закона е че не се влияе от емоции.
http://www.vasilev-babuchev.com
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2010, 19:35

Какви преговори, то вече 200 000 лева не си струват за преговори - ще ги платят.

Добре се развива правото, увеличават се обезщетенията, дано да въздействат на шофьорите, ама надали.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЗАЩО БГ-СЪД ОПРЕДЕЛЯ НИСКИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ

Мнениеот maya_madjarova » 05 Май 2010, 09:43

Просто съм във възторг!Почти година след публикуването на темата сме на коментари за суми от 200 000лева!Забележете коментарите в началото на темата!100 000лева-недостижима сума!Господи,благодаря!Има промяна!
maya_madjarova
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:16

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron