начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот huligan » 09 Мар 2009, 17:30

huligan написа:
plamen_penev написа: .. Впрочем запитвал ли сте се почитаеми, защо не ви коментирам? ..


Защо да се питам? Аз просто ЗНАМ :)


Нещо взе да ми омръзва това забавление, та дай да се поясня и да си ходя. Не ме коментираш, защото се заблуждаваш, че не ти е това нивото. Има една детска фантазия, че като пик.еш срещу високо дърво и ти самия порастваш. Та и ти затова скачаш предимно срещу тези дето ги мислиш за магистрати, защото искаш да си мериш .... с тях. Мислиш си, че имат власт, а теб това те гложди. Смеееех. :D Дай на приключване да ти отворя очите, Пенев. Кандидатствай право това лято. Университетът в Пловдив не е лош и току виж след 5-6 години си взел тапия. Като те гледам - не си много зает. Ще се изучиш и даже ще имаш време преди пенсия и да поработиш няколко години. Гледам, че ти е хоби да се буташ между юристите. Използвай го.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот ivan_lawyer » 13 Мар 2009, 14:37

Правото е призвание, а не задължение на всеки.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот simo99 » 17 Мар 2009, 12:17

Това за възнагражденията в съдебната система не е чак толкова лошо. Поне от гледна точка на това, че поне една част от обществото има възможността да живее що годе!? Както и да стимулира друга част да се добере до тази възможност... Но това, че чистачката в еди кой си РС получава възнаграждение (основно+допълн.+ДМС+...) по-високо от юрист (работещ също бюджетната сфера с близо 9-10 г. стаж) е малко в по-вече!?!?! Каква е отговорността впрочем на чистачката в този случай, пред тази на юриста? Кой е определящият критерий? Добре, да речем, че за хората, работещи в съдебната система е оправдано по един или друг начин да получават такива заплати. Въпросът е в това кога другите т.е. останалата част от обществото ще бъдат третирани като достойни и заслужаващи по вече. Прозвучах доста наивно и идеалистично, но това е положение на държавата, а не на отделни нейни структури. И не магистратите и работещите в съд. система да вземат по-малко, ами другите да вземат по-вече, но...
simo99
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Апр 2008, 10:02

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот plamen_penev » 18 Мар 2009, 09:50

Като ти чета текстовете, huligan, не се изненадвам на прекомерното ти и очевидно неоправдано самочувствие...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот karanedeff » 04 Апр 2009, 13:16

По едно и също време една от жените на декабристите и Надежда Крупская се оказали заточени на едно и също място.
Та от приказка на приказка стигнали до това коя за какво е заточена.
Крупская казала - Ами ние се борим да няма богати!
А жената на декабриста отвърнала - Така ли? Пък моят мъж се бореше да няма бедни!
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Апр 2009, 14:18

Не виждам кой ще се хване без пари, затворен по цял ден в мрачна, неприветлива сграда, с видеокамери навсякъде, без право на отпуски и без никакво професионално израстване - и ВКС и Рай-съд имат една и съща вътрешна система - доклад, резолюция и съдебни заседания.

Е, интересът на хората нараства с издигането в кариерата - например рангът на младши съдия е нисък, в сравнение на ВКС съдиите, ама все пак.

Но аз си мисля и за тиймбилдинга - кой младши съдия ще се хване на хорото 40 години - толкова от 23 години (24-25 години), като знае, че единствената печалба или кяр ще е сто лева разлика в заплатата.

Или да направим заплатата на генералите равна на артелчиците.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот sansan » 04 Апр 2009, 15:57

Здравейте на всички , които разискват тази тема. Аз завърших юридическото си образование съвсем скоро, и тъй като до преди 2-3 месеца работех в търговската сфера реших, че може би мога да дам що годе компетентно мнение относно заплатите на магистратите. Според мен те не са особено високи(не са и никак малки разбира се) - аз например вземах до скоро 1400 лв чисто, а бях на най-ниското възможно стъпало в една търговска фирма(търговски представител). Имайте предвид, че фирмата, в която работех, дава средно големи заплати в сравнение с други такива от бранша(търговия със строителни материали). Лично аз предпочитам да търся реализация в частния сектор-за целта ще се опитам да започна работа при наистина кадърен адвокат, от който да науча тънкостите на занаята, така че да съм полезен както на себе си , така и на бъдещите си клиенти. Колкото до останалите професии в бюджетната сфера-поддържам мнението, че не заплатите на магистратите трябва да се намалят, а напротив - на останалите цитирани във форума полицаи, учители, лекари и т.н. трябва да се увеличат и то значително.
Не страдам от психично разстройство-наслаждавам му се:)
sansan
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Апр 2009, 15:40

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот p_dyan » 04 Апр 2009, 18:02

Sansan, това за търг.сфера което казваш е било така миналата 2008 г или послените 2-3 години, но при сегашната криза не може да се дадат тези пари. би могъл да провериш сега как е в тази фирма.
От друга страна приходите на съд.система са стабилни и разтящи и респ. такова е възнаграждението на съставите. От друга страна независимостта е от голямо значение, а най-важното според мен е правото да вземаш решения. Ти какво решаваше в тази фирма, освен да отговаряш за шапката си. Та дори шефа на тази фирма е ограничен в действията си и значението им.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Апр 2009, 16:10

Малко ще е трудно от гледна точка на процеса на обучение и самообучение да бъде научен един млад специалист за адвокат - адвокат се става минимум 10 години - считано от първото явяване на дело.

После има такъв момент, че по-висока от 350 лева заплата (примерно сегашни 500 лева) не е здравословно за юриста, поне в началото - липсата на контрол, на задръжки у един млад човек, често е предпоставка за бърз и качествен провал, нежели за изграждане на качества.

На второ място адвоката не може да бъде фабрика за пари - поне не директно, а трябва да има редица хуманни качества (например анти-типаж като разните адвокати - на всяка манджа мерудия, старсбургци и т.н.).
А това последното не върви много, много с високо заплащане и т.н.

Но, по въпроса за съдебната система въпросът стои точно така - има нужда в началота младите съдии да бъдат по-стегнати.
Да не свикват наготово, че всичко им е опечено, респективно да работят повече за кариерата си, а не за автоматично преместване на по-висок пост.

Но вече след определен период от време (през който вече е започнало изграждането на личността като съдия, има динамичен стереотип - квалификации, студиране, задълбочаване на материята и т.н.) е безразлично заплащането - но естествено е по-добре да се вдигне и то в пъти.

Заплатата на съдията трябва да е дори по-висока от тези на държавните ръководители и други магистрати.

За да е гаранция, че при следващ случай на корупция, че ще има крути мерки - осъждане на 20 години затвор и т.н. - напълно заслужено, защото сега съдиите гледат какви пари се правят в бизнеса и си казват - аз ли съм магарето.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот plamen_penev » 08 Май 2009, 08:42

Тези дни си говорих с една дама, чиято дъщеря, младо момиче без особен стаж, е започнало работа като счетоводител. В София. С начална заплата 4000.
Вече си мисля, че ние в провинцията нямаме и идея какви са реалните заплати в София и напразно мърморим за заплатите на висшите магистрати... Това, казвам, че ние в провинцията "огризваме кожите със зъби, докато ги опъваме" (Лукиан) не означава, че заплатите на съдебните магистрати са високи! Софиянци, дайте инфо!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот Bai_Ganjo » 08 Май 2009, 09:11

4000 /четири хиляди лева/ ??? начална заплата ??? и то без особен стаж - или дамата лъже юнашки, или на дъщеря й се плаща за услуги несчетоводни - особено ако е по-засукана .
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот REVOLUTION » 08 Май 2009, 09:14

Bai_Ganjo написа:4000 /четири хиляди лева/ ??? начална заплата ??? и то без особен стаж - или дамата лъже юнашки, или на дъщеря й се плаща за услуги несчетоводни - особено ако е по-засукана .


Здраво лъже! :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот plamen_penev » 08 Май 2009, 09:28

Не знам приятелю REVOLUTION... Само цитирам...
Обаче имам и други подобни данни, при това от първа ръка. Затова питам софиянци. Те имат повече информация. А дъщерята не познавам...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот sansan » 08 Май 2009, 16:42

Ето един виц, като отговор на безумната заплата 4000 лв за начинаещ(без значение в коя област):
Един старец се оплакал на доктора си, че съседът му, който дори е по-стар, му казал , че правил секс по 3 пъти на ден и все с различни млади и хубави момичета. Поискал му съвет, какво да прави , за да бъде и той като него - знаете ли какво му казал докторът - "ЛЪЖИ И ТИ , БЕ!!!" :D :D :D
Не страдам от психично разстройство-наслаждавам му се:)
sansan
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Апр 2009, 15:40

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот plamen_penev » 08 Май 2009, 21:19

Ха-ха! Този го знам! Много е свеж, а в случая може би и точен!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот doc03 » 09 Май 2009, 01:52

Може, може!
Аз познавам момиче, на 22 години, още учи вишО, която е нещо средно между офис-мениджър и бизнес секретар. Явно се справя се отлично, а от както е започнала работа в тази фирмица (холандска), привлече и няколко нови дебели клиента. Дават й 1500 евро. И персонален автомобил. А момичето си е съвсем земно. И е толкова грозна, че даже е симпатична. Сега поне дрешки се накупи и доби вид. Ама от над 10 метра. Или е върхът, или вкусът на холандците ....
А за доходите в съдебната система - нищо ново. Знам колко взимаха като добавки призовкарките, при това преди промяната. Срам ме е да кажа колко ми е държавната заплатица. А и антикорупционно нищо не дават. А и корумпаторът ми нещо е счупен по рождение.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот nikodim77 » 09 Май 2009, 02:59

Здравейте.
Е... те и тука ще си навра мнението...
Специално за съдиите считам, че наистина трябва да получават високи възнаграждения - тяхната дейност изисква доста себеотдаване и БЕЗПРИСТРАСТНОСТ
За прокурорите и следователите също за да не поглеждат към други "премии"...
Всъщност то парите /след идеалите/в днешния свят са единствения стимул за високи резултати, в коя да е свера. Не съм запознат със заплатите и надбавките в тази свера а и нямам навика да заничам в уждата паница.
Обаче си мисля, не може ли трудовите възнаграждения да зависят от извършената работа (ЕФЕКТИВНО извършената)тоест; да няма абсурдни и незаконосъобразни решения и постановления, да няма върнати дела за доразследване или преглеждане на предходна инстанция... и т.н.т Ако се съблюдават тези и други фактори при изчисляване на трудовите възнаграждения на магистратите мисля, че никой няма да има против те да получават заплатите си в хиляди лева. Аз лично не бих имал.
А и бих се покланял на такива магистрати.
Ами... това смятам аз :wink:

пп. Участващите прокурори и следователи във форума да не ми се обидят... аз визирам само тези, които по - "поглеждат" към странични "премиални" и същото важи и за съдиите.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Новите възнаграждения в съдебната система!!!

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Май 2009, 06:06

Проблемът е в това, че държавата ни не развива стопанска дейност от 1997-98 година.

Тоест, на държавният бизнес се гледа с лошо око. Държавата разчита на приходи от самоиздръжка - което е абсурд за фирма с над 3 милиона служители, с посолства, с митници, прочие.

Разбира се, горното е пристрастно и политически.

Но - няма как - заплатите на държавните служители да са високи, когато се разчита на самоиздръжката на държавата.

Държавата ни е бедна, за сметка на гражданите.

Тоест - богата държава (при Бай Тошо) - бедни граждани.

Бедна държава - богати граждани.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron