начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот portokal » 17 Май 2009, 20:50

Систем, не знам хвалила ли се е колежката ти (може и да се е "уредила", но чак да се хвали...), обаче съм сигурна, че ти от опит знаеш как една клюка, мине ли през клюкарника, така се изменя, че накрая не можеш да я познаеш. Нали си чел приказката за перцето и кокошката на Андерсен...
Да не говорим пък как се зараждат клюките. При това далеч не винаги злонамерено. :D Има хора, на които просто им иде отръки да пускат фалшиви и да видоизменят истински клюки, без дори да се усещат, че го правят. 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 17 Май 2009, 21:01

Затова уточних - слух. А и честно казано, дори да е истина, не ме интересува. За мен въпросът е приключен. Както е приключен и сега въпросът с назначаването на "потомствените" юристи. Пожелавам им да се представят добре.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот donna » 17 Май 2009, 23:01

:D Темата е продължение на весникарската ,нищо особенно . Лошото е ,че една правна тема от който и да е раздел не се развива така както една клюкарска тема за начесване на езиците!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот djalma » 19 Май 2009, 14:53

Браво на Пенчев :D
Обаче, колеги, не забравяйте, че неговата дъщеря не е участвала в крайното красиране, защото на писмения е изкарала под 4,50... така, че за какво говорим?
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот djalma » 19 Май 2009, 14:54

Всъщност, грешка. Извинявам се.
била е допусната до крайно класиране, но не е достигнал балът...
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Май 2009, 21:58

На 6 адвоката им излизам насреща - не че е нещо трудно, навремето бях още по-добър.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот kostadin.iordanov » 02 Окт 2009, 15:33

СЪДЕБЕН ШЕФ БЕ НАЗНАЧЕН ПРИ СКРИТ КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ

Зет на член на ВСС оглави съда в Костинброд

Зетят на Сребрина Христова от Висшия съдебен съвет Ивайло Иванов, който бе съдия в Пирдоп, бе избран вчера за председател на Районния съд в Костинброд.

Роднинската връзка между члена на ВСС и съдията не е отбелязана в декларациите им за конфликт на интереси, видя "Сега". ...

След като представи концепцията си, Иванов получи подкрепата на председателя на ВАС Константин Пенчев. Той разказа, че кандидатът е бил съдебен помощник във ВАС (където съдийстваше и Сребрина Христова, преди да стане член на ВСС) ...

2.10.2009 г.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000401
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron