начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Дискусии на тема съдебната власт в България


ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот urist80 » 14 Май 2009, 10:48

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=277841

Ами, интересно, като са им толкова способни децата, защо и те не напуснаха заседанието на ВСС, както е трябвало да направят, ами са останали.Така поне щеше да е по-ясна ситуацията.А после ми се оправдават, че министърът на правосъдието бил обяснил, че те нямало да участват в гласуването.
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот ivan_lawyer » 14 Май 2009, 11:08

Адвокат бе моят татко, адвокат ще стана аз.

Какво толкова странно има? Щом отговарят на изискванията. Да не би да се оптивате да ни наложите виждането си за демокрацията?

Демокрацията е много лошо нещо, една еклектика от туй-онуй. Дали Чърчил е бил казал, че няма нещо по-хубаво и измислено от това? И да го е казал старият булдог щеше да ви се скара, защото:

Прочетете внимателно вестниците и новинарските емисии в Интернет и ще видите нещо интересно.

1. Великобритания лансира старият си болен приятел Турция за нов член на Евросъюза;
2. Германия и Франция се обединяват против горното;
3. Русия се готви да прегази всяка една съседна държава, ако сметне за необходимо и според мен напълно правилно от гледна точка на руснаците.

Една термоядрена война е вариант, може би искате да я видите на живо.

Но замислете се, ако имате син, който сега е на примерно 8 години, а цикълът на военните действия има своя връх след 10 години?
Разбира се, Вие ще отървете армията, но ще загубите синът си.

Но ще постъпите мъжки и демократично.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот cerera » 14 Май 2009, 17:07

Не разбирам злобата, бликаща от пишещите в този форум. ЕСТЕСТВЕНО Е ДЕЦАТА НА ПОТОМСТВЕНИ ЮРИСТИ ДА РАЗБИРАТ ОТ ПРАВО така, както децата на потомствени фермери ще разбират от крави. Недопустимо е да се дискриминират умни момичета и момчета само за това, че родителите им са успели и с позиции. Имам син, който е на 11години. Не искам да си помислям, че след време някой недооценен "гений" завършил право в някой "престижен" университет ще си позволява да дава оценка на сина ми, който ще е положил много повече усилия от може би повечето от вас, за да докаже, че не майка му и баща му са го "уредили". Засрамете се и признайте успехите на по-знаещите от вас. Единствено в България всичко се обяснява с контакти. Не може да си куц кон и да спечелиш, колкото и влияние да имат близките ти.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот Biby » 14 Май 2009, 18:01

cerera написа:Не разбирам злобата, бликаща от пишещите в този форум. ЕСТЕСТВЕНО Е ДЕЦАТА НА ПОТОМСТВЕНИ ЮРИСТИ ДА РАЗБИРАТ ОТ ПРАВО така, както децата на потомствени фермери ще разбират от крави. Недопустимо е да се дискриминират умни момичета и момчета само за това, че родителите им са успели и с позиции. Имам син, който е на 11години. Не искам да си помислям, че след време някой недооценен "гений" завършил право в някой "престижен" университет ще си позволява да дава оценка на сина ми, който ще е положил много повече усилия от може би повечето от вас, за да докаже, че не майка му и баща му са го "уредили". Засрамете се и признайте успехите на по-знаещите от вас. Единствено в България всичко се обяснява с контакти. Не може да си куц кон и да спечелиш, колкото и влияние да имат близките ти.



Вие, cerera, можете ли да гарантирате, че точно тези две момичета разбират за отличен? Че от 600 кандидати точно тези двечките са най-разбиращите и затова са на първите места?
Предполагам, не си въобразявате, че те са единствените "потомствени" юристи, явяващи се на конкурса. Да не споменавам, че са завършили миналата година, а на конкурса имаше и кандидати с доста стаж...Затова нека не си разказваме приказки от 1001 нощ...
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот mixito » 14 Май 2009, 18:16

протоколът е вече факт
mixito
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 20 Яну 2008, 15:41

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот REVOLUTION » 14 Май 2009, 18:50

cerera написа:Не разбирам злобата, бликаща от пишещите в този форум. ЕСТЕСТВЕНО Е ДЕЦАТА НА ПОТОМСТВЕНИ ЮРИСТИ ДА РАЗБИРАТ ОТ ПРАВО така, както децата на потомствени фермери ще разбират от крави. Недопустимо е да се дискриминират умни момичета и момчета само за това, че родителите им са успели и с позиции. Имам син, който е на 11години. Не искам да си помислям, че след време някой недооценен "гений" завършил право в някой "престижен" университет ще си позволява да дава оценка на сина ми, който ще е положил много повече усилия от може би повечето от вас, за да докаже, че не майка му и баща му са го "уредили". Засрамете се и признайте успехите на по-знаещите от вас. Единствено в България всичко се обяснява с контакти. Не може да си куц кон и да спечелиш, колкото и влияние да имат близките ти.


Хахахахахахаха , смешна работа!Cerera би ли изяснила какво означава потомствен юрист?Колко поколения трябва да са били юристи и трябва ли поне едно , а може би всичките да са били членове на ВСС? :lol: А ако дядо ти е бил съдия във ВКС , обаче баща ти фермер от какво ще разбираш повече-крави или право , или и двете. :lol: :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 14 Май 2009, 20:16

ЕСТЕСТВЕНО Е ДЕЦАТА НА ПОТОМСТВЕНИ ЮРИСТИ ДА РАЗБИРАТ ОТ ПРАВО така, както децата на потомствени фермери ще разбират от крави.

Сравнението Ви е неуместно. Децата на фермерите тръгват с кравите, овцете, конете или какъвто и да е добитък още от шест-седем годишна възраст. Затова когато порастнат, разбират от крави.
Да не би Вие, cerera, да мъкнете 11 годишния си син по съдебните зали да стане "потомствен" адвокат или съдия ? Или някой член на ВСС да тътри децата си по заседанията, като порастне, и той да стане член на съвета ?
Юристите не са "потомствени". Юрист се става след много, много години учене и още повече години работа. Дори и тогава гаранция няма.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот judex » 14 Май 2009, 20:48

cerera написа:Не разбирам злобата, бликаща от пишещите в този форум. ЕСТЕСТВЕНО Е ДЕЦАТА НА ПОТОМСТВЕНИ ЮРИСТИ ДА РАЗБИРАТ ОТ ПРАВО така, както децата на потомствени фермери ще разбират от крави. Недопустимо е да се дискриминират умни момичета и момчета само за това, че родителите им са успели и с позиции. Имам син, който е на 11години. Не искам да си помислям, че след време някой недооценен "гений" завършил право в някой "престижен" университет ще си позволява да дава оценка на сина ми, който ще е положил много повече усилия от може би повечето от вас, за да докаже, че не майка му и баща му са го "уредили". Засрамете се и признайте успехите на по-знаещите от вас. Единствено в България всичко се обяснява с контакти. Не може да си куц кон и да спечелиш, колкото и влияние да имат близките ти.

:D Много е спорен въпросът до каква степен разбират от право децата на потомствените "юристи" .Сещам се за онзи виц:Попитали един професор как се изпитва твой човек, син на твой човек и непознат човек.И какъв бил отговорът? В първия случай : Как е завършила Втората световна? - Ами с бомбандировките над Хирошима и Нгасаки - ОК.Във втория случай изпитващият казал и приблизително броя на жертвите - пак нямало проблем.А на третия, отговорил предходното получил "доуточняващ" въпрос : И как са се казвали? А по отношение на нагласените грации - интересно ми е ако се провинят как ще бъдат наказвани?Може би в домашна обстановка с ръце, опряни на стената.
judex
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 13 Май 2009, 19:56

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот toti99 » 14 Май 2009, 20:56

Въпроса е принципен . Константин Пенчев излязъл ...ония патки / с леко извинение/ не са излязли ... За туй става въпрос ... Иначе темата "къде ще падне крушата" е дълга и широка .
toti99
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 16 Апр 2006, 10:44

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот REVOLUTION » 14 Май 2009, 21:15

toti99 написа:Въпроса е принципен . Константин Пенчев излязъл ...ония патки / с леко извинение/ не са излязли ...


Ако някой посмее да натисне копче-против , отрочетата , да го запомнят! :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот miriam » 14 Май 2009, 21:23

ама вие сте много интересни хора.... :D
това си е абсолютна традиция в държавната администрация , пък в съдебната власт -правило от десетилетия.... :D
това е единственото общо кратно между лекарското съсловие и юридическото -да си наврат децата в същия бранш , защото е огромна чест и чиста краста на егото.
впрочем излъгах , другият общ знаменател е обичта към алкохола :mrgreen:

чакай, че пропуснах майките
еми , майки, орлици, хора бдете и юлиус фучик :lol:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот portokal » 14 Май 2009, 21:34

Наистина сте интересни хора.
Ако вашите родители бяха магистрати, нямаше да се явите на конкурса, нямаше да учите право, или какво? :roll:
За "нагласените грации" откъде точно следва, че са нагласени? Може и да са. Ами ако не са?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот miriam » 14 Май 2009, 21:36

Портокал , трябваше да ходят да си купят по един вестник шок от фютката отсреща...
не е било нужно да кибичат вътре на заседанието, съгласи се:)
едното куче така ще умре от глад , а другото на поста си....
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот portokal » 14 Май 2009, 21:41

Съгласявам се, само че не виждам по какъв начин кафе-паузата с вестник "Шок" осигурява обективността на останалите членове на ВСС. :oops: Те, ако искат да гласуват девойките, пак ще ги гласуват. Ако не искат, едва ли присъствието на мама / татко ще промени намеренията им. Или...? :roll:
Съответно - според мен - и неизлизането, макар да прави доста лошо впечатление, няма как да означава само по себе си нагласяване.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот system » 14 Май 2009, 21:42

Много уважавам Табанджова - освен че е перфектен юрист, е и страхотен човек. Другата не я познавам.
Все пак ... ако бях аз, наистина не бих висял на заседанието на ВСС. Най-вероятно нищо нередно не е станало, но ... ето ти сега приказки.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот REVOLUTION » 14 Май 2009, 21:53

portokal написа:Съгласявам се, само че не виждам по какъв начин кафе-паузата с вестник "Шок" осигурява обективността на останалите членове на ВСС. :oops: Те, ако искат да гласуват девойките, пак ще ги гласуват. Ако не искат, едва ли присъствието на мама / татко ще промени намеренията им. Или...? :roll:
Съответно - според мен - и неизлизането, макар да прави доста лошо впечатление, няма как да означава само по себе си нагласяване.


Това горе го казах по-скоро на шега.Ако е имало "нагласяне" то е станало много преди това формално гласуване , което в крайна сметка не може да не стане по реда на класиране.Колкото до другото едно е мама да е магистрат , друго е мама да е в органа , който кадрува , нъл тъй? :D Не е морално и винаги ще породи съмнения.Баща ми например е на висок ръководен пост в едно държавно дружество-монополист и без проблем мога да поема всичките им дела.Няма да е незаконно.Нито пък ще ми представлява голяма юридическа сложност да подавам по 100-200 заявления за ЗИ на месец и т.н.Но не, нито той ми е предложил , нито аз съм поискал , а си ползват други адвокати.Защото трябва да има и някакви ценности.Сигурно девойките са много кадърни , но......съмнението винаги ще си остане.Всъщност ще видим , как ще потръгне и кариерата им.Да не стане като със сина на бившия член на ВСС проф.Воденичаров , който за има няма 1-2 години го повишиха в СГС , странно като помислиш колко години трябват на един нормален съдия да се издигне в професията.Но друго е да си "потомствен"!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот judex » 14 Май 2009, 21:56

system написа:Много уважавам Табанджова - освен че е перфектен юрист, е и страхотен човек. Другата не я познавам.
Все пак ... ако бях аз, наистина не бих висял на заседанието на ВСС. Най-вероятно нищо нередно не е станало, но ... ето ти сега приказки.

И защо най-вероятно да не е? Какво им пречи тогава да излязат? И има ли гаранция, че не са гласували, при положение, че гласуването е тайно?Аз искрено се съмнявам, че при всички тези обстоятелства някой ще излезе и ще има доблестта да каже : да, вкарах детето си.А на устния изпит всеки знае, че не слушаха мн изтеглените въпроси, затова няма никаква пречка дамите да са знаели поне какви допълнителни ще им бъдат зададени.След това - аритметика - на кой колко и какъв бал ще му е необходим за съответното място
judex
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 13 Май 2009, 19:56

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот toti99 » 14 Май 2009, 22:12

Браво на Пенчев - достойно е представил мъжката част...
toti99
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 16 Апр 2006, 10:44

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот plamen_penev » 14 Май 2009, 22:51

cerera каза:
Не разбирам злобата, бликаща от пишещите в този форум.

Това не е злоба, почитаема cerera, а най-обикновен, добит в опита скептицизъм... Всичко, което казвате за правото на избор на професия е много красиво и възвишено, но... някъде другаде - не в България! Още не са заглъхнали скандалите около предишния "конкурс" за съдии! Делата във ВАС приключиха, няколкото десетки съдии, дръзнали да обжалват абсурдите на този конкурс вече бяха обследвани от Инспектората към атакувания в съда ВСС и си получиха наказанията (може би не всички?), но делата в Страсбург, не се съмнявам, предстоят. Все пак не може да си на 50-то място в класацията, а на стола, за който си се гласил, да седне някой, който е на 150-то...
Трябва, казвам, да има някакво приличие... Дори и във ВСС! Наистина - какво им е пречило на любящите майки да излязат? Не се сещам за нищо приемливо... Някой сеща ли се? :roll:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС назначи за съдии дъщери на свои членове

Мнениеот Biby » 14 Май 2009, 22:54

plamen_penev написа:
cerera каза:
... Някой сеща ли се? :roll:

Наглост и безочие...
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron