начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какво всъщност работят тези прокурори?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот адвокатката Петрова » 29 Дек 2002, 14:47

По повод на трагичния инцидент от вчера по медиите се изписаха доста факти, които разкриват атмосферата и взаимоотношенията в прокуратурата. Непрекъснато се сипят обвинения, че еди кой си заплашвал друг, втори се срещал на тайни явки с разни субекти, трети давал подготвял и комплектовал папки с разобличаващи материали.
От вчера става ясно, че интригите са факт.
Е, добре кога им остава време на тези хора да се борят с престъпността. Навремето Иван Татарчев, каза великата мисъл, че на прокуратурата не й било работа да се бори с престъпността. Очевидно, това е ръководното мото на Главна прокуратура и други звена и досега.
Е, кой да се бори тогава? Къде са делата, защо няма осъдени? Как е възможно магистрати да контактуват с криминално проявени лица и то за да плетат заговори срещу свои колеги?
Престъпниците са на свобода. В затвора са кокошкарите. По дела за кражба на 500 лв се работи перфектно, а по дела за 500 млн е много трудно и се цикли.
Криминалният свят ли управлява тая държава да му се не види?
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот dred111111 » 29 Дек 2002, 18:37

Нима все още се съмнявате,колега?!?!?!?!!????!!!!!!!
dred111111
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот адвокатката Петрова » 29 Дек 2002, 21:11

Абе не се съмнявам, ама се надявах да не е така. И че прокурорите ако ще гинат, поне да гинат като борци против мафията, а не като борци един с друг. Тук визирам смъртта на Джамбов, а конкретният случай от снощи е напълно мътен.
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот e » 30 Дек 2002, 14:42

Bravo Petrova. Mnogo mi haresva smesizata ot kuraj, naivnost....... Iavno ne ste advokatka ot dulgo. Razvedrihte tozi , stanal malko skuchen forum. Produljavaite taka !
e
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот адвокатката Петрова » 30 Дек 2002, 17:44

За "куража" ви благодаря. За "наивността" обаче бип поспорила.
Може би не сте усетили че въпросите ми в първия постинг звучат риторично. Фактите са ми ясни и то отдавна. Въпросите ми не са зададени, за да получат непременно отговор. Адвокат съм от достатъчно дълго време, за да съм свидетел на разрушаването на съдебната система. Уж всичко си има - и правни норми, и съдилища и магистрати, но ефест- няма. Видях малко от съдебната система и когато действаше.
Та за "наивността", драга Ели, ще споря с вас.
Може би сте от това ново поколание юристи, което вече е приело за нормално този вид отношения към правото и морала, които господстват в същата тази система. Все пак ще ви напомня че устоите на правдата и истината са непоклатими. Така пише в Библията и историята сочи, че човечеството винаги и винаги се връща към тях. И че наивниците и идеалистите са тези, които връщат обществото към здравите му устои, а не хитреците.
Супер наивници, направо балъци бяха онези магистрати, които загинаха в Палермо - Фалконе, Борселино. Помните ли ги?
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот Михов » 30 Дек 2002, 18:11

Защо адвокатката Петрова се закача с прокурорите като обощено понятие. Във всяка професия има мърша, навсякъде в тази държава има подкупни и неработещи хора. Така че нека всеки си гледа своята професия и своята лична работа и да не дава обобщени заключения за другите. Нека ако наистина е адвокат да направи нещо макар и малко за укрепването на името на тази професия и да не обобщава за колегите прокурори. Сигурен съм, че няма да й бъде приятно ако някой започне обобщено да говори срещу адвокатите и да обобщава, че всичките не работят или че всичките обслужват престъпния свят или пък че всичките носят пари по етажите на съдебната палата.
Така че колежке Петрова по-спокойно с обощенията, наистина системата не работи както трябва, но какво ли е наред в нашата държава. А че престъпниците управляват държавата е ясно, вижте само кой депутат за кого лобира та и закон за лобизма искат. Вижте кой министър какъв инетерес има и в колко борда участва и колко комисион получава.
Не са виновни нито адвокатите, нито прокурорите, нито съдиите, виновна е гнилата система, която повече от 13 години изкуствено се прави така, че да загние повече и да се вмирише. Та вижте само кой е министър на МВР и кой главния му секретар???
Какво повече да говорим.
Михов
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот snakemoon » 30 Дек 2002, 20:20

Много интересна тема!..
Проблемите на съдебната ни система са много и не се заключават само в хората, които упражняват професията юрист.
Съгласен съм, че правораздаването в България изкуствено беше доведено до положение да не работи ефективно и ако ви прави впечатление - 12 години се ремонтира ЗСВ, но никой не желае да погледне процесуалните норми. Според мен там е решението на по-голямата част от проблемите.
snakemoon
 

Колега Михов,

Мнениеот адвокатката Петрова » 31 Дек 2002, 01:05

Питам : какво работят "тези" прокурори. Именон тези, които имената им непрекъснато са във вестниците по един или друг повод. Кога им остава време да работят по делата? Имат ли въобще разпределени дела или се веят нагоре-надолу. Какво например работеше Татарчев. Едно дело, по което да се е явил лично някой да помни?
Не ми казвайте, че главният прокурор не се занимава с дела. Той е просто пръв между равни, а не медийна звезда.
Тези, които ежедневно ги виждаме по залите - от ВКП от ВАП се явяват на делата подготвени, с аргументирни пледоарии или участие в пренията. Тях не ги виждаме по вестниците - хората си гледат работата.

Та отново повтарям, говоря за "тези" .
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот dred » 10 Яну 2003, 18:04

Уважаеми колега,
Ако Вие-"интуиту персона" сте готова "да направите ръцете си на чукове,....."/знаете продължението,все пак цитирам Ботев;тотално да загърбите личното си "корпус хабеат";да не създавате семейни,приятелски и емоционални връзки с други хора;да се научите максимално да предпазвате съществуващото си семейство посредством минимализация на контактите Ви с него;да дадете воля на Вашето лично интуитивно и субективно интерпретиране на философското и юридическо тълкувание на понятията"справедливост","естествени закони" и "ПРАВОСЪДИЕ";да предприемете активни съзнателни действия в осъществяване на Вашите разбирания по тази въпроси ;да понесете ЦЯЛАТА ЮРИДИЧЕСКА ОТГОВОРНОСТ като неблагоприятна последица от тези актове,като при това НЕ ПОСТАВИТЕ В ОПАСНОСТ ИЛИ НЕ УВРЕДИТЕ ИНТЕРЕСИТЕ НА ПРАВНИ СУБЕКТИ,КОИТО НЯМАТ ОТНОШЕНИЕ КЪМ ВАШИТЕ ДЕЙСТВИЯ......И !!! ПОНЕ ДА СТЕ ЗОДИЯ"ВЕЗНИ"/КАНТАР, ДЕ/
МОЖЕ БИ........ВЕРОЯТНО........БИ БИЛО ВЪЗМОЖНО..........Вашите действия да имат дори успех!!!!!!!!!!!
DRED
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот адвокатката Петрова » 11 Яну 2003, 14:53

И какво всъщност казахте?dred написа:
>
> Уважаеми колега,
> Ако Вие-"интуиту персона" сте готова "да направите ръцете си
> на чукове,....."/знаете продължението,все пак цитирам
> Ботев;тотално да загърбите личното си "корпус хабеат";да не
> създавате семейни,приятелски и емоционални връзки с други
> хора;да се научите максимално да предпазвате съществуващото
> си семейство посредством минимализация на контактите Ви с
> него;да дадете воля на Вашето лично интуитивно и субективно
> интерпретиране на философското и юридическо тълкувание на
> понятията"справедливост","естествени закони" и
> "ПРАВОСЪДИЕ";да предприемете активни съзнателни действия в
> осъществяване на Вашите разбирания по тази въпроси ;да
> понесете ЦЯЛАТА ЮРИДИЧЕСКА ОТГОВОРНОСТ като неблагоприятна
> последица от тези актове,като при това НЕ ПОСТАВИТЕ В
> ОПАСНОСТ ИЛИ НЕ УВРЕДИТЕ ИНТЕРЕСИТЕ НА ПРАВНИ СУБЕКТИ,КОИТО
> НЯМАТ ОТНОШЕНИЕ КЪМ ВАШИТЕ ДЕЙСТВИЯ......И !!! ПОНЕ ДА СТЕ
> ЗОДИЯ"ВЕЗНИ"/КАНТАР, ДЕ/
> МОЖЕ БИ........ВЕРОЯТНО........БИ БИЛО
> ВЪЗМОЖНО..........Вашите действия да имат дори успех!!!!!!!!!!!
> DRED
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот dred11111111 » 12 Яну 2003, 03:34

Драги колега,
Без да притежавам магистратски пост,в прав текст констатирам и приемам за установено следното:
1.По отношение на използване на ри/е/ториката-оценка -среден 3.00
2.По отношение на сарказма Ви-оценка-среден-2.50.
3.По отношение на Вашата водеща тема-добър-3.75.Мотивацията е добра,но изпълнението-посредствено.
Приемам,както и Вас,библейската притча-"Вижда с/л/амката в чуждото око,а не вижда гредата в своето".
Ако Вие ДЕЙСТВИТЕЛНО желаете ПРОМЯНА,покажете,че НАИСТИНА ОСЪЩЕСТВЯВАТЕ целените от Вас правни последици.Лесно е да се стои в"сянка",а друг да свърши цялата работа.
Моля,аргументирайте с фактологичен материал Вашата позиция на ЧОВЕК,ИНСПИРИРАЩ ЧУЖДОТО МНЕНИЕ,БЕЗ ДА Е ЗАЩИТИЛ ПРОФЕСИОНАЛНО СВОЯТА ТЕЗА.
С уважение:DRED
dred11111111
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот адвокатката Петрова » 12 Яну 2003, 13:39

От край време нет-етикета изисква изказванията да бъдат такива по темата, а не да представляват обсъждане личността на пишещия. Разбрах - за моята риторика, чувство за хумор, правопис и граматика - 3,75, май и бонус имам. Тенкс за което.
Но темата е какво работят някои магистрати и в частност какво е работел покойният. В качеството не на адвокат, а на данъкоплатец бих искала да знам. Вие знаете ли? Очевидно темата не ви интересува, добре пуснете тема - коментар на личността на адвокатката Перова.
Аз пък няма да се ровя във вашите изказвания за да анализирам писмовните ви или аналатични способности. Те просто не ме интересуват.
адвокатката Петрова
 

Re: Колега Михов,

Мнениеот Михов » 12 Яну 2003, 14:22

Така става вече, но въпреки това заглавието не е точно, защото в него не сте използвали кавичките.
Пак повтарям навсякъде има мърша. Така е и при прокурорите и при съдиите и при нас - адвокатите. Нима председателят на ВКС влиза по дело?
Най-добрите би следвало да са шефове, а най-добрите би следвало да влизат и по тежките дела.
Но кой влиза по залите. Нима председателката на Окръжния съд влиза в зала или пък шефът на СРП???
Шефовете са се превърнали в администратори.
Но нека ние колегите не се нападаме един друг. Затова сме юристи да се подкрепяме.
Михов
 

Re: Колега Михов,

Мнениеот адвокатката Петрова » 12 Яну 2003, 17:40

Председателката на ОС си влиза жената и си гледа земеделски земи, реституции, делби. Председателят на СРП - не го знам.
А отговорът на темата ми би следвало да го даде следствието, доколко резултатиге ще бъдат огласени е друг въпрос.
По медиите излязоха толкова компрометиращи материали, че зададената тема звучи твърде невинно. Там магистратите размахват сатърчета, правят черни списъци за изтребление и събират един срещу друг компрометиращи материали.
Тук сме колеги, а не журналисти, които чакат да им се подхвърли по нещо и колкото по-пикантно е нещото, толкова по-добре.
Бихме могли да изясним факти, а не да се заяждаме на ниво езикова култура.

Е, остава да чакаме журналистите да ни осведомят какво става в кухнята на системата, в която работим.
Поздрав.
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот hebigatsu » 13 Яну 2003, 11:33

Колеги - защо смесвате показното с реалното?!?!?
За да се дискутират събитията от изминалите три седмици и най-вече за да се достигне до същината на проблема трябва да се спре да се коментират буквално писанията и предаванията на медиите, а да се вгледаме много внимателно "между редовете". Аз лично съм убеден, че се касае за отвратителна манипулация на общественото мнение, срещу което всеки запознат с материята изказва възмущението си. Защо ли? Защото се използва невероятно ниската правна култура на обществото като цяло, за да се разиграват евтини водевили.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот dred11111111 » 14 Яну 2003, 13:45

За което Ви благодаря.А сега-по същество.
Не разбирам възмущението Ви.Когато човек е недоволен от нещо,той предприема действия,с които цели промяна в съществуващото положение.Иначе рискува да остане просто възмущаващ се човек.Аз лично сам готова не само"да си чешя езика" в някакъв форум,а и да променям със свои активни действия реалността.Друг е въпросът,описан в една религиозна молитва"Боже,дай ми сили да променя това,което зависи от мен,да се примирявам с онова,което не е по силите ми да променя и МЪДРОСТ,ЗА ДА РАЗЛИЧАВАМ едното от другото."
С уважение:DRED
dred11111111
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот kkkkk » 15 Яну 2003, 22:53

колеги вие къде живеете. всеки работи за себе си и по изключение заради статистиката изчуква по някое мършаво дело.малко останаха идеалистите в държавата които вярват в правосъдието но са ценни като диназаврите.евала на занайтчийте които официално работят единствено за себе си законно.да живеет идеалистите и динозаврите
kkkkk
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Авг 2004, 12:05

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот Silent » 18 Яну 2003, 20:19

Колега, най- после някой да постави истинския въпрос.Манипулацията е огромна. Никой не смее да каже точно, какво да се разбира под това,че правораздавателната система не работи. Защо се внушава това на обществото. Всички дела се насрочват и се разглеждат. Какво означава, че системата била зациклила? Питам се какво тогава правят стотиците съдии, прокурори и адвокати, които работят по 12 часа на ден, носят си делата в къщи, жертват отпуска и свободното си време. Ако погледнете в сайта на Европейския съд в Страстбург, ще видите какво означава мудно и некомпетентно правораздаване в така наречените цивилозавани европейски страни, осъдени да заплятят впечатляващи обезщетения на гражданите на ЕС. Какво искат от нас? Защо никой не пита как така завършилите в милиционерската школа в Симеоново упражняват професията на юрист. Има ли случай на фелдшерите да са признали лекарска правоспособност или на строителните техници , правото да работят като строителни инженери или архитекти. Защо се допусна това, с каква цел и какви са последиците. Може ли някой дя отговори.
Silent
 

За Silent

Мнениеот адвокатката Петрова » 20 Яну 2003, 02:32

Допусна се поради некадърност и алчност. Първо, кому са нужни толкова юридически факултети. Нивото на подготовка в Симеоново се оказа много по-високо, от това на ЮЗ университет например. Тези факултети се нароиха поради алчността на преподаватели, тогава депутати и министри, които започнаха да цакат за да дадат дипломи. Имаше факултет и в Монтана, където бъдещите могистрати са обучавани по граждански процес от юрисконсулта на ВиК-то. /!?/.
При толкова криво-ляво дипломирани юристи, за какво са тези дознатели - полицаи, бивши келнери, спортисти и шофьори? В момента дознанието и следствието е така яко приватизирано, че всеки първо ти казва цената, пък после ти работи по делото
Тази вечер Филчев каза някои идеи, които споделям. Строга отчетност на заведените дела. Би следвало никой да не може да върши каквито и да е процесуални едйствия, без да има образувано и регистрирано дело. А не като сега- постъпва оплакване в полицията, дават го на дознателя той вика страните и който цака повече решава дали да се придвижва преписката или да се хвърля в коша.

А на въпроса, какво е работил Колев започва да се отговаря.
адвокатката Петрова
 

Re: Какво всъщност работят тези прокурори?

Мнениеот fogott » 22 Яну 2003, 10:30

Абсолютно съм съгласна със Silent. Жив свидетел бях какво значи да си прокурор. Първо - условията на работа са повече от скотски защото:
1. Работиш преписки за 1 ден повече, отколкото можеш да поемеш за 1 седмица. За това се налага, както виждам, че повечето колеги знаят - да си носиш домашна работа и дори през уикендите и отпуските. А ако попадне при теб стажант направо ликуваш;
2. Помещаваш се с други 5 колеги в стая, отредена за максимум 2-ма;
3. Бориш се с престъпността по възможност безболезнено, ако някой с"силен" обвиняем те натисне или взимаш предложените от него пари, или ще пострадаш физически ти или семейството ти. А понякога дори се ходатайства за него;
4. Началниците те натискат за повече вкарани обвинителни актове, при все, че например дознателите (да речем, че от тях идват) не са водили преписките както трябва и няма достатъчно доказателства;
5. Работиш за смешно трудово възнаграждение, несъобразено с квалификацията ти, отговорността, която носиш и психическото натоварване, а да не говорим, че си и служител на тази държава, това си е направо унижение;
Колеги какво може да се допълни още? Чакам да ми помогнете!
fogott
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron