начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

За съдебната власт - GeorgiKERELOV

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот vassilev » 11 Ное 2009, 22:02

toti99 написа:А да погледнете какво казва чл. 60 от Конституцията. Това членче все някога трябва да проработи.
Начи знаете, че самата Конституция има пряко действие....

Щом някой не е платил данъци-държавата си има правна възможност, да си установи задължението и да си го събере, както и да санкционира нарушителя по административен ред, а в определени случай и да го привличане към наказателна отговорност.
Неплащането на данъци, няма нищо общо с този закон.
Този закон е извънредно законодателство с неясна цел.
vassilev
Активен потребител
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 18 Яну 2002, 14:47

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот Гост. » 11 Ное 2009, 22:06

Извинявай, Василев, видях, че е проект- на коя фаза в НС е?

Отменя стария ЗОПДВППД... 8)

Не споря, че е извънредно законодателството ни напоследък в тази насока, но целта е повече от ясна.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот vassilev » 11 Ное 2009, 22:17

Някъде на ъгъла на "Раковска" и "Цар Освободител"-предполагам. :D

Проектът е изготвен от Министерството на правосъдието, предполагам ще мине през МС и ще бъде внесен в Народното събрание.

poli_g написа:Не споря, че е извънредно законодателството ни напоследък в тази насока, но целта е повече от ясна.


Все по-трудно става да се защитават законите права и интереси на гражданите, а правото все по-малко прилича на онова което се учеше в Университета.
Евалата на един български адвокат, който преди години каза, че в български съд няма да стъпи и млати държавата България в международния съд редовно.
Последна промяна vassilev на 11 Ное 2009, 22:23, променена общо 1 път
vassilev
Активен потребител
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 18 Яну 2002, 14:47

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamena26 » 11 Ное 2009, 22:19

Тъй като безброй пъти съм говорила за Кушлевата комисия сега само ще предложа да се предвиди и още нещо.
С парите от конфискуваните имоти държавата да създаде фонд за изплащане на осъдителни решения от Страсбург :lol: .
Ще настъпи грандиозен медиен цирк и всеки ден ще гледаме политици как висят пред комисията и пускат доноси срещу опонента.Бат Бойко иска да удари и смаже и финансово политическия противник ама и Кутев вече намекна за Цветелина :lol: .
През 2005- го приеха този закон, сега нов, през 2013 прогозирам друг.
8)
А думите в закона "когато комсията прецени" относно образуването на производство ще разшири до неимоверни размери израза в устите на комисрите "и сега кво' ш праим а" :mrgreen: .
Разбира се всички съдии ще минат през ситото на комисията тъй като за изгубилата страна "съда е корумпиран" и след делото директно към комисията.Въобще всички държавни служители отказали нещо на недоволен гражданин ще попаднат там.
Роднини, съседи, въобще купона ще е голям.Аз обаче бих пуснала доносче за самите комисари, начело с баш-комисаря да видим как ще изчисляват приход - разход за тях си. :P
Нищо няма в този закон за повторни проверки.Като излезнат със становище че данни за такова имущество (незаконно ?!?! :!: :?: ) няма, след 5-6 месеца отново ще питам комисарите какво имат и така докато свят светува.
А ако някой съвестен гражданин иска да си направи пълна гаргара със закона да отвори страницата на сметната палата там има данни за всички 10 000 лица на важни държавни постове.Пуска се сигнал за всички по азбучен ред, като искат първоначални данни за имоти, там си пише кой какво има :wink:
Ако някой иска зловредно да блокира работата на комисията може да се сдобие с данни от ЕСГРАОН за всички софиянци и да депозира в комисията с произволни данни за това кой какво има, те са длъжни да проверят дали е така :)
Последна промяна plamena26 на 11 Ное 2009, 22:23, променена общо 1 път
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamena26 » 11 Ное 2009, 22:21

8)
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот Гост. » 11 Ное 2009, 22:23

Така. Прочетох втори път и ... вече не знам, какво точно съм учила нявга.
Ако ли в сега действащия ЗОПДИППД давността бе 25г.( без конкретизация, но така или иначе комисията го тълкува, че и съдебната практика, от дата на образуване на по адм. п-во пред комисията) то, хора!, тук вече говорим за някакъв нов вид давност :shock:

Давността започва да тече от датата на придобиване на имуществото. Давността се прекъсва със започване на производствата по чл.14 и чл.45


Мдам, закупил си имотец, някакъв, през далечната 1980г.... тежко и горко при това налично разместване на доказателствената тежест!

чл. 19.... ами чл. 20, ал.3 :shock: - ще се приема всичко под опис. 8) 25 години назад?!?!

п.п. Колега petkov5555- в поста на Василев от 19.50, просто го изтеглете.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2009, 23:14

Мен пък не знам защо ама ме кефи тва проектозаконче :) ... дано да мине ... /макар че май ще се наложи да мине и през КС ... и там вече ... абе могат да намерят начин да го пуснат .../
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamen_penev » 11 Ное 2009, 23:28

Не мога да разбера за какво реват тук някои... това няма нищо общо с евентуалната присъда за извършени евентуални престъпления...
Значи хващат те с пачка пари в джоба и те питат: Какви са тези пари? А ти казваш изненадано: Ха! Какви са тези пари в джоба ми? О! Ама защо светят? :shock:
Тук в Пловдив имаше едно шоу с един известен престъпник (има закон на негово име :lol: )... Та баба му се гавреше със съда като разправяше че през 50-те ли 60-те ли тъкала престилки ли, черги ли ... и видите ли от този бизнес така яко се печелело (през социализма!), че с онези пари, след няколко девалвации и хиперинфлация, днес купила на внучето ... едно джипче... да не оди пеш... Виждал съм му замъка на внучето...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот Гост. » 11 Ное 2009, 23:41

Простено ти е!
Много неща не разбираш. Това да е първото...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот GeorgiKERELOV » 12 Ное 2009, 07:54

БСП контраатакува:
Премиерът да се извини за жена си, за Пашата, за бандитизма в политиката
http://mediapool.bg/show/?storyid=158464&srcpos=5

То ако е само за едно извинение, да се извини. Но сега ако трябва и да им секвестира париците по закончето, което ни рекламира, май няма да стане, а ? :P
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

От МВФ до правовата държава, или що е то съд в България ?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 12 Ное 2009, 08:03

Който може, да ни обясни с какво понятието за правова държава на сегашния ни Симеончо с касичките се различава от това на предишния ни Симеончо с горичките. :roll:

Четете люде:

Между 300 и 400 млн. лева от неизползвани отпуски са натрупали служителите на министерствата, но държавата няма да им ги плати. Причината е, че са трупани с години, а това е незаконно, обясни финансовият министър Симеон Дянков в сряда след заседанието на Министерски съвет.

http://mediapool.bg/show/?storyid=158476&srcpos=3

Познахте ли къде е грешката ? 8)
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Обърнаха прокуратурата на цирк

Мнениеот GeorgiKERELOV » 12 Ное 2009, 08:48

Алексей Петров плаши да продължи с "разкрития" от ДАНС :D :D :D
http://mediapool.bg/show/?storyid=158471&srcpos=6
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот 1968 » 12 Ное 2009, 10:37

Поредната пародия.Като гледам проекта, Глава ІІІ от ЗСГ/бог да я прости/, ряпа да яде. :lol:
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamena26 » 12 Ное 2009, 11:37

Весело мнение от друг форум:

"Аха-ха че и анонимни сигнали.Писах преди няколко седмици за този законопроект.Аз няма да пускам аномики, но ще пусна сигнал срещу Кушлев да видим как 98-ма и купил 138 кв/м апартамент в София.

http://register.bulnao.government.bg/20 ... C4D92E.xml

Че и го е придобил за 827 774 лева.Тоест за 827 лв нови пари.Ама нали ще смятаме по пазарни цени.Ха да видим как с пикливата си чиновническа заплата го е купил тоя имот.През 98-ма хабер си е нямал депутат да става, нито председател на комисия.

Естествено няма да пропусна Маргарита Попова и нейната група магистрати, техните деца, майки , бащи да видим как ще докажат как си строили вилички през 87-ма година примерно.
Тъй като няма да нося отговорности за набеждаване или клевета ще си направя експеримент и ще пусна сигнали за цялото правителство, разбира се и за Цветелина Бориславова, по заможните депутати от ГЕРБ, начело с Иван Колев и баща му, Кировица и др., техните жени, деца, и всякакви роднини, да видим на тях как ще правят сметкате."


Аз се сетих че знам за колеги от СГС които са "сглупили" да купят апартаменти на децата си, но директно децата са написани купувачи и парите са дадени на ръка.Айде докажи че си дал на ръка над 5000лв и на собствено дете да са.По другите дела някои колеги се извъртяха и решиха да не приемат като доказателсто такива дарения.Сега различна практика ли ще създаваме?Та има някои нередности при всеки.
Аз мисля по обед да мина през съдебната палата и да заявя че който посмее да ми отмени или измени присъда ще му пусна донос при Кушлев и да внимава. :lol:
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamena26 » 12 Ное 2009, 11:49

Пламен Пенев, точно в Пловдив има един колега който беше съорганизатор на един култов семинар в хотел Августа-гр.Хисар на който членовете на комисията обясняваха смисъла на закона Петканов на съдии.Ама знаеш ли на кои съдии, на отбрани съдии.И знаеш ли какъв беше подбора-съдии които гледат делата по ЗОПДИППД.После имаше още няколко такива семинара в 5 звездни хотели по морето.
Чакай малко сега тази комисия е страна по делото нали така-нарича се ищец.Каква работа имат те със съдията по делото?Ами мен ответника и адвоката ако ме поканят в луксозен хотел да ми обясняват какъв е смисъла на закона и ми дадат джобни под формата на командировачни какво правим а?
Да не говорим че още след първа инстанция на инспекторите си раздават бонуси, като процент от отнетото имущество.Същевремнно канят съдиите по делата и ги уговарят освен да отсъдят в тяхна полза ами и юрисконсултско възнаграждение да присъждат на служителите им.
Това е една добре организирана престъпна група облечена в държавна власт.
Последна промяна plamena26 на 12 Ное 2009, 11:54, променена общо 1 път
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот plamena26 » 12 Ное 2009, 11:51

.
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот vassilev » 12 Ное 2009, 12:25

plamena26 написа:Пламен Пенев, точно в Пловдив има един колега който беше съорганизатор на един култов семинар в хотел Августа-гр.Хисар на който членовете на комисията обясняваха смисъла на закона Петканов на съдии.Ама знаеш ли на кои съдии, на отбрани съдии.И знаеш ли какъв беше подбора-съдии които гледат делата по ЗОПДИППД.После имаше още няколко такива семинара в 5 звездни хотели по морето.


Какво значи семинар ? :lol:
Комисията Кушлев обучава съдии и им обяснява смисъла на закона :lol:
Ако не беше толкова тъжно, сигурно наистина щеше да е смешно. :oops:
vassilev
Активен потребител
 
Мнения: 1380
Регистриран на: 18 Яну 2002, 14:47

Re: Краси предлага пост в съдебната система срещу 200000 Евро

Мнениеот GeorgiKERELOV » 12 Ное 2009, 13:00

ВСС продължава с кадруването
Имената на общувалите с "Красьо от Плевен" вече не се обявяват :P
http://mediapool.bg/show/?storyid=158501&srcpos=1
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот Гост. » 12 Ное 2009, 16:38

1968 написа:Поредната пародия.Като гледам проекта, Глава ІІІ от ЗСГ/бог да я прости/, ряпа да яде. :lol:


Самата истина.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Над 60 000 лв : отнемат се без нужда от съд и присъда

Мнениеот chris_vicom » 12 Ное 2009, 17:00

plamena26 написа:Това е една добре организирана престъпна група облечена в държавна власт.

Е, това имам в предвид и говоря доста отдавна!
chris_vicom
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Дек 2004, 10:46

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron